Informatyka – czy to nadal studia przyszłości?

Jak udowodniła pandemia koronawirusa, rozwiązania sieciowe są nie tylko teraźniejszością, ale niekwestionowaną i niezagrożoną przyszłością gospodarki, finansów i życia publicznego. Fachowcy w dziedzinie programowania i obsługi projektów IT są najbardziej poszukiwanymi ekspertami, a rynek pracy coraz szerzej otwiera przed nimi drzwi możliwości rozwoju oraz awansu.

Jak podkreślają analitycy rynku pracy, studiując informatykę faktycznie otwieramy sobie drzwi do kariery zawodowej. Wybierając ten kierunek nie tylko nabywasz umiejętności, związanie z używanych technologii, ale także dodatkowe, niszowe kwalifikacje, potwierdzone tytułem zawodowym inżyniera. Tego rodzaju dyplom otwiera możliwości rozwoju kariery zawodowej w bardzo wielu sektorach.

A ta bardzo często rozpoczyna się już w trakcie studiów. Jest to możliwe, ponieważ student już od pierwszego roku uczy się technologii, niezbędnych do tworzenia aplikacji, związanych z procesami biznesowymi, a także rozwiązuje rzeczywiste taski. Dodatkowo, w ramach tej samej uczelni można najczęściej zrealizować dodatkowe kursy w zakresie języków programowania (m.in. C#, C++, Java, PHP, Entity Framework, .Net, MVVM, SQL Server, MySQL, ORM, REST API), więc z powodzeniem można łączyć studia z zatrudnieniem, pracując jako programista, tester, administrator systemów lub administrator baz danych.

Studia informatyczne są także chętnie wybierane, ponieważ… po prostu są ciekawe. Ich praktyczny charakter sprawia, że już od pierwszego roku można zajmować się realnymi problemami IT, realizować własne projekty, rozwijać się w interesujących specjalizacjach, takich jak np. robotyka i realnie zmieniać świat. Czy może być coś bardziej ekscytującego?