Międzynarodowy projekt WSTiE wchodzi w kolejną fazę realizacji

WSTiE > Aktualności > Międzynarodowy projekt WSTiE wchodzi w kolejną fazę realizacji

Pandemia COVID-19, nowe wyzwania globalizacyjne oraz zmiana stylu życia pokoleń Y i Z sprawiły, iż uczelnie na całym świecie rozpoczęły poszukiwania efektywniejszych modeli kształcenia. Projekt, realizowany przez WSTiE wspólnie z partnerami z Włoch (Università degli Studi di Palermo), Szwecji (University of Gothenburg) i Irlandii (EDU SMART Training Centre D I A L O G of Transformation) jest odpowiedzią na te wyzwania.

VIRTUAL ON THE JOB TRAINING IN TOURISM SECTOR to inicjatywa, mająca na celu wykorzystanie potencjału najnowocześniejszych narzędzi online do budowy praktycznych programów szkoleniowych. Dzięki łączeniu doświadczeń i wiedzy czterech partnerów projektu, już wkrótce zawodowe praktyki studenckie będą odbywać się poprzez innowacyjne aplikacje, bazujące na modelu grywalizacji. To pierwsze takie rozwiązanie w skali Europy i już dziś uważane jest za przełomowe.

Studenci będą mogli realizować specjalistyczne, zdalne praktyki zawodowe z każdego miejsca na świecie i niezależnie od okoliczności zewnętrznych – przekonuje mgr Maria Grzechynka, Kanclerz WSTiE. Co więcej, ciekawa forma praktyk zwiększa zainteresowanie zdobywaniem wiedzy i bardziej angażuje studentów, a jednocześnie uczy ich pracy w zespołach rozproszonych, co współcześnie ma ogromne znaczenie.

Już teraz powstały trzy modelowe obszary praktyk studenckich online w oparciu o scenariusze, case studies oraz materiały edukacyjne. Studenci mogą rozwijać wiedzę w modelu turystyki miejsko-biznesowej i zdrowotnej, modelu turystyki masowej i wypoczynkowej, a także modelu turystyki kulturowej i ekoturystyki. Kolejne scenariusze i materiały cyfrowe opracowywane będą systematycznie przez wszystkich partnerów projektu.

Jako iż celem inicjatywy jest szeroka dystrybucja edukacyjnego know-how, w ramach projektu opracowano także e-poradniki, dzięki którym inne uczelnie wyższe będą w stanie skutecznie wdrażać sprawdzone rozwiązania cyfrowe. „Przewodnik metodyczny dla opiekunów praktyk studenckich online w branży HORECA” to kopalnia praktycznych wskazówek dla managerów sektora edukacyjnego. Publikacja została przetłumaczona na 4 języki i już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Więcej informacji na temat projektu: https://wste.edu.pl/projekty-wstie-wspolfinansowane-przez-ue/erasmus/partnerstwa-na-rzecz-gotowosci-do-edukacji-cyfrowej/virtual-on-the-job-training-in-tourism-sector/