turystyka i rekreacja

WSTiE – lider zmian w branży turystycznej

COVID-19 wyraźnie odcisnął piętno na branży turystycznej. Pojawiły się nowe trendy, a także zapotrzebowanie na kadrę ekspertów, zdolnych zarządzać turystyką w trakcie i po pandemii. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii nie tylko dostrzega powyższe wyzwania, ale posiada już gotowe rozwiązania, pozwalające przekuć ryzyka w szanse.

Krajowa uczelnia – globalne standardy

WSTiE, która od lat prowadzi w rankingach szkół branżowych, konsekwentnie uczestniczy w badaniach rynku. Analizy pozwalają dostrzegać trendy, prognozować ich ewolucję oraz reagować na nie. – Bierzemy pod uwagę rekomendacje światowych organizacji  OECD i UNWTO, ponieważ dostosowujemy programy studiów do potrzeb rynku – mówi dr Bartłomiej Walas, prof. WSTiE Dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji. – Spada zainteresowanie podróżami masowymi, rośnie znaczenie turystyki zrównoważonej, co oznacza konieczność innego przygotowania kadry managerskiej i wypracowania nowych kompetencji. Umożliwiają tonowoczesne programy kształcenia, które są już dostępne w ofercie WSTiE.

Kierunek: przyszłość

Bezpieczeństwo, cyfryzacja i obsługa klienta to tylko niektóre obszary, którymi studenci uczą się zarządzać w innowacyjny sposób. Powstały nowe specjalności (content marketing w turystyce, zarządzanie turystyką przyjazną środowisku) oraz certyfikowane szkolenia z zakresu CRM. Studenci mogą uczestniczyć w webinarach i konferencjach naukowych, a także zawodowych symulacjach online. – Dzięki najnowszym narzędziom zdalnego kształcenia przekuliśmy wyzwania w sukces – mówi dr Walas. – Studenci zdobywają certyfikaty, respektowane przez pracodawców z zagranicy, publikują własne wyniki badań oraz budują indywidualną ścieżkę kariery. Pod okiem wykładowców-praktyków korzystają z prestiżowych studiów podyplomowych Menedżer Hotelu (z przypisaniem kwalifikacji PRK), a także programu MBA. Dlatego absolwenci WSTiE nie tylko dotrzymują kroku globalnym zmianom, ale także kreują przyszłe trendy w branży.

Więcej o uczelni: www.wste.edu.pl