wersja polska wstie     

PIERWSZA LIGA POLSKICH MENEDŻERÓW HOTELI JUŻ Z DYPLOMAMI

Tekst: Agnieszka Grzechynka

„Menedżer Hotelu” – pierwsze w Polsce całkowicie praktyczne studia podyplomowe dla branży hotelarskiej – zadebiutował dokładnie rok temu w Krakowie. Choć program wyglądał imponująco a lista nazwisk wykładowców obejmowała ścisłą elitę, zastanawiano się, czy ambitny cel wykształcenia nowoczesnej kadry zarządzającej zostanie osiągnięty. Dziś, w dniu promocji absolwentów pierwszego rocznika, wiadomo już, że odpowiedź na to pytanie jest w 100% twierdząca. Program okazał się ogromnym sukcesem, a mury WSTiE opuszczają pierwszoligowi menedżerowie hotelarstwa.

„Tak jak wszyscy pamiętają Charlesa Lindbergh’a, który jako pierwszy przeleciał samolotem nad Atlantykiem, tak wszyscy zapamiętają Was – bo zrobiliście coś jako pierwsi. Jako pierwsi ukończyliście prestiżowe, innowacyjne i jedyne w Polsce tak praktyczne studia dla kadry menedżerskiej” – powiedział Marcin Ziobro, dyrektor generalny Hilton Garden Inn Kraków Airport i współtwórca programu „Menedżera Hotelu”. Podczas uroczystej gali wręczenia dyplomów absolwentom przedstawiciele branży turystycznej zgodnie podkreślali, że studia te stały się krokiem milowym na drodze do skutecznego kształcenia kadry menedżerskiej, ale jednocześnie także i wielkim wyzwaniem, bo próba stworzenia w pełni praktycznego programu zajęć wymaga nieustannej pracy i trzymania ręki na pulsie.

„Ta branża zmienia się tak dynamicznie, że trzeba stale śledzić trendy i odrzucić pokusę pracowania na raz stworzonym programie. Staramy się, aby te studia były w pełni praktyczne i jak najbardziej aktualne, dlatego dostosowujemy je do tego, co dzieje się na rynku. Ja sam w trakcie semestru udoskonalałem część materiałów do swojego przedmiotu, bo informacje okazały się nieaktualne” – dodał dr Bartłomiej Walas, współtwórca programu oraz dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji WSTiE. „Menedżer hotelu” to 2 semestry i 198 godzin wysokospecjalistycznych zajęć, prowadzonych przez największe nazwiska w branży. To właśnie one przyciągnęły do Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii hotelarzy z całej Polski.

„Czekałem długo na takie studia. Dotąd nie było takiego programu, który dawałby wiedzę praktyczną. Największą zaletą są topowi wykładowcy-praktycy, który pracują w branży i dzielą się wiedzą nie książkową, ale własnymi doświadczeniami” – podkreślił Wojciech Włodarczyk, dyrektor QubusHotel Legnica i absolwent „Menedżera Hotelu”. To jednak nie jedyna wartość dodana, na którą zwracają uwagę słuchacze tych studiów. Dla wielu z nich dyplom otwiera nowe horyzonty i zmienia życie – w dosłownym znaczeniu tego słowa. „Zaczęłam te studia jako tzw. świeżynka w branży. Pracowałam w lotnictwie, a te studia stały się inspiracją do zmiany torów mojej kariery. Dzięki nim zajęłam się na poważnie hotelarstwem” – stwierdziła Anna Nickel, koordynator obsługi VIP w Kraków Airport. „Okazało się to możliwe, bo te studia dały mi nie tylko dyplom, ale realną wiedzę, wartościowe kontakty oraz duży zastrzyk inspiracji” – dodała.

Do obecnie trwającej, drugiej edycji „Menedżera Hotelu” zrekrutowano komplet słuchaczy. Wśród nich ponownie znaleźli się menedżerowie hoteli, przedstawiciele operacyjnej i sprzedażowej kadry zarządzającej oraz właściciele firm hotelarskich z różnych stron Polski. W związku z licznymi zapytaniami i ogromnym zainteresowaniem w tym semestrze rusza trzecia edycja innowacyjnych studiów podyplomowych dla menedżerów hoteli.

Więcej informacji: http://www.wste.edu.pl/dla-kandytatow/menedzer-hotelu-studia-podyplomowe

MH1