wersja polska wstie     


PRAKTYCZNIE NAJLEPSI

Duża konkurencja na rynku edukacji wyższej wymusza podnoszenie standardów na kolejny poziom. Chociaż zdaniem samych studentów ważnym wyznacznikiem statusu uczelni jest nadal bogaty program oraz wyposażenie sal wykładowych, na pierwszy plan wysuwa się jednak inny czynnik – praktyczny aspekt oferowanych programów, który zapewni nie tylko wiedzę, ale także rzeczywiste umiejętności, wymagane do podjęcia zatrudnienia.

Zaprogramowani na sukces

Nie bez powodu jednym z kryteriów przyjętych przez „Wiadomości Turystyczne” – twórcę rankingu najlepszych uczelni wyższych – stał się właśnie aspekt praktycznego nauczania. To, na co zwraca się szczególną uwagę, to umiejętność takiego przygotowania planu zajęć, aby przekazywana wiedza była jak najbardziej aktualna oraz dostosowana do potrzeb rynku zatrudnienia.  To, co interesuje obecnie studentów, to pewność, że po otrzymaniu dyplomu będą mogli znaleźć zatrudnienie – przekonuje Marcin Ziobro, dyrektor generalny Hilton Garden Inn Kraków Airport oraz wykładowca Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii z Suchej Beskidzkiej, która już czwarty rok z rzędu zdobyła pierwsze miejsce w tej właśnie kategorii. Młodzi ludzie wiedzą, że pracodawca sam się o nich upomni tylko wówczas, gdy będą umieli nie tylko powtarzać regułki i definicje, ale także zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Z mojego doświadczenia wynika, że WSTiE tak dostosowuje programy zajęć, aby absolwenci od razu po ukończeniu studiów mogli podjąć zatrudnienie, beż żadnych dodatkowych szkoleń i okresu wdrażania.

Zespół ekspertów

WSTiE została ponownie uznana za lidera w zakresie praktycznego nauczania także z powodu odpowiednio przeszkolonej kadry. Uczelnia nie tylko zatrudnia praktyków w dziedzinach turystyki, rekreacji i nauk społecznych, ale także dba o to, aby wiedza przekazywana była przez nich w niekonwencjonalny sposób. Prowadzimy nie tylko  studia I i II stopnia, ale także pełen wachlarz programów podyplomowych. Każdy z nich przygotowany jest tak, aby teoria przeplatała się z praktyką – dodaje Maria Grzechynka, kanclerz WSTiE. Stawiamy na case study, warsztaty, wyjazdy studyjne oraz jedną z najszerszych na rynku ofert staży i praktyk. Nasi studenci podejmują zatrudnienie już w trakcie nauki, co jest najlepszym potwierdzeniem tego, że uczymy ich przede wszystkim zawodu – a nie zaliczania egzaminów.

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii od lat wyróżnia się niekonwencjonalnością metod nauczania. Uczelnia stawia na indywidualne podejście do studentów, pracę w małych grupach oraz system kształcenia oparty na wzorcach międzynarodowych. Sukcesy osiągnięte w zakresie praktycznego nauczania zostaną wykorzystane także w kolejnym projekcie WSTiE – pierwszych w Polsce studiach MBA w dziedzinie turystyki, które od października 2016 roku prowadzone będą we współpracy z amerykańskim uniwersytetem Antioch.

[AG]