wersja polska wstie     

STUDIA PODYPLOMOWE, KTÓRE POKOCHAŁA BRANŻA HOTELARSKA

1W miniony weekend w Krakowie rozpoczęła się kolejna edycja innowacyjnych, branżowych studiów podyplomowych. „Menedżer Hotelu”, projekt Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii, już po raz drugi został doceniony za jedyny, w pełni praktyczny program zajęć oraz ogólnopolskiej klasy kadrę, wśród której znalazły się największe hotelarskie nazwiska.

Studia, odbywające się w Krakowie, to odpowiedź na wymogi współczesnego rynku, który potrzebuje licznej – ale perfekcyjnie przeszkolonej – kadry managerskiej. „Według Światowej Organizacji Turystyki wielkość światowego rynku turystycznego wyniesie do 2020 roku 1,6 mld osób. Co to oznacza? Potrzeba wielu, wysoko wykwalifikowanych pracowników. Sama wiedza zdobyta podczas studiów to często zbyt mało, dlatego WSTiE postanowiła uruchomić studia podyplomowe, dostarczające najbardziej aktualnej wiedzy i uczące, jak praktycznie ją wykorzystać podczas zarządzania hotelem” – przekonuje prof. dr hab. Janusz Sondel, rektor Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii.

Do obecnej edycji zrekrutowano komplet słuchaczy - 21 osób. Wśród nich znaleźli się menedżerowie hoteli, przedstawiciele pozostałej kadry zarządzającej oraz właściciele firm hotelarskich z różnych stron Polski. Lista naboru została zamknięta na długo przed planowanym końcem rekrutacji. „Nasze studia stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są skuteczne. Dają znacznie więcej niż dyplom” – dodaje dr Marek Nocoń, kierownik studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii. „Nasi wykładowcy to niemal wyłącznie menedżerowie-praktycy z dużym doświadczeniem, słuchacze mogą więc otrzymać zawodowe wskazówki z pierwszej ręki. Dodatkowo nasz program jest stale modyfikowany. Zmieniają się trendy, przepisy, potrzeby rynku. My – i nasi słuchacze – zawsze jesteśmy na bieżąco”.

Menedżer hotelu to 2 semestry i 198 godzin wysokospecjalistycznych zajęć, prowadzonych przez największe nazwiska w branży. Wśród wykładowców znaleźli się między innymi: Janusz Mitulski – dyrektor rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią, Ireneusz Węgłowski – od dwudziestu lat wiceprezes Orbis SA, Marcin Dragan – dyrektor zarządzający Profitroom oraz Marcin Ziobro – dyrektor generalny Hilton Garden Inn Kraków Airport. Zakończenie II edycji Menedżera Hotelu planowane jest na czerwiec 2017. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii, która obecnie uruchomiła nabór do pierwszych w Polsce, polsko-amerykańskich studiów MBA w Turystyce, niebawem ogłosi nabór dla kolejnych zainteresowanych programem.

2 3