Wiosna na suskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku rozgościła się na dobre, przynosząc ze sobą nie tylko słońce, ale i niezwykłe aromaty. Wszystko za sprawą Anny Mazur – leśniczki, zielarki i edukatorki, która zaprosiła naszych słuchaczy do świata lawendy. Seniorzy dosłownie zasypali prowadzącą pytaniami, udowadniając, że pasja do ogrodnictwa i naturalnych metod dbania o zdrowie to temat,...Read More
Tegoroczna edycja Akademii Liderów Przyszłości, organizowana przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii, przyciągnęła rekordową liczbę uczestników z całej Polski. Po intensywnych eliminacjach online, finał na Zamku Suskim stał się areną merytorycznych zmagań o indeksy dla ponad stu ambitnych uczniów. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz najbardziej prestiżowych ogólnopolskich konkursów wiedzy dla młodzieży ze...Read More
Kadra naukowa WSTiE to aktywni uczestnicy życia branżowego, którzy regularnie dzielą się wiedzą podczas konferencji oraz w mediach. Tym razem Rektor dr hab. Zygmunt Kruczek, prof. WSTiE, w komentarzu dla serwisu Parkmag, ocenia perspektywy polskiej turystyki w kontekście napiętej sytuacji geopolitycznej. Z publikacji dowiesz się: – Jak niepokoje na Bliskim Wschodzie modyfikują plany urlopowe i...Read More
Podczas niedawnego Forum Edukacyjno-Branżowego w Wiśle, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii oraz Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. W. Reymonta sformalizowały rozszerzenie dotychczasowych działań. Najważniejszym punktem nowego porozumienia jest objęcie patronatem klasy o profilu technik organizacji turystyki, co otwiera przed uczniami nowe ścieżki rozwoju zawodowego pod okiem ekspertów akademickich. Tradycja i wspólna wizja rozwoju Historia Zespołu Szkół...Read More
Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii stawia nawszechstronny rozwój. Tym razem seniorzy wyruszyli w fascynującą podróż śladamipolskich kompozytorów emigracyjnych. Wykład dr hab. Hanny Holeksy był nie tylkolekcją historii muzyki, ale i wzruszającą opowieścią o talencie, który przetrwałnajtrudniejsze dziejowe próby. Wykład pod tytułem „Polscy kompozytorzy emigracyjni” wygłosiła dr hab. Hanna Holeksa.Prelegentka to wybitna...Read More
Akademia Liderów Przyszłości to ogólnopolski konkurs wiedzy, w którym główną nagrodą jest pełne finansowanie studiów w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii. To prestiżowa propozycja dla przyszłych studentów zainteresowanych rozwojem oraz świadomym planowaniem własnej ścieżki zawodowej. Do udziału zapraszamy uczniów klas drugich i trzecich liceów ogólnokształcących oraz klas trzecich i czwartych techników. Wybierz swoją ścieżkę –...Read More
Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii organizuje jednodniową, ekspercką konferencjępod tytułem „Zdolność sektora usług hotelarskich do wdrażania zrównoważonejgospodarki turystycznej i modelu ESG”. Wydarzenie odbędzie się 14 maja 2026 rokuw zamku w Suchej Beskidzkiej.Podczas wydarzenia skupimy się na kluczowych kwestiach wdrażania w hotelach ESGw kontekście zrównoważonej turystyki. Wśród blisko 150 uczestników konferencji prelegencipodzielą się między innymi wynikami...Read More
Jeśli dobrze zaczynać nowy rok, to tylko od poprawy komunikacji z bliskimi. Pierwsze w 2026 roku spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy WSTiE zostało poświęcone więc komunikacji w duchu porozumienia bez przemocy, a poprowadziła je ceniona ekspertka – Magdalena Bielenin. Po krótkim odpoczynku do Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii wrócili nie tylko studenci, ale też...Read More
Recent Comments