...

Menedżer hotelu studia podyplomowe

manager hotelu

MENEDŻER HOTELU – VIII EDYCJA

INNOWACYJNE I W PEŁNI PRAKTYCZNE STUDIA PODYPLOMOWE W KRAKOWIE

TRWA REKRUTACJA!

Zapisz się
PATRONAT HONOROWY:PATRONAT BRANŻOWY:
IGHP logo PLHotelarz LOGO 2014
Menedżer hotelu

Chcesz zdobyć nowe kompetencje i zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy? A może zależy Ci na usprawnieniu działalności Twojego hotelu? Dzięki elitarnym studiom podyplomowym MENEDŻER HOTELU dowiesz się jakim doświadczeniem i osiągnięciami powinieneś się legitymować, by móc nie tylko nazwać się dobrym menedżerem obiektu hotelowego, ale aby być nim w rzeczywistości.

Studia, rekomendowane przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego, to dwa semestry pełne konkretnej wiedzy, przekazywanej przez praktyków, specjalizujących się w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w turystyce, automatyzacji marketingu, najnowszych regulacji prawnych, revenue management oraz human resources.

Absolwenci studiów podyplomowych Menedżer hotelu uzyskują kwalifikację na poziomie 6 PRK, włączoną do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji. Poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji umieszczony na dyplomie jest powszechnie akceptowanym symbolem jakości w Polsce i za granicą.

Świadectwo potwierdzające kwalifikację znajdującą się w ZRK jest wiarygodnym i powszechnie uznawanym potwierdzeniem kompetencji zawodowych jego właściciela, istotnym zarówno dla poszukujących pracy lub starających się o awans pracowników, jak i dla prowadzących rekrutację pracodawców.

Szczegółowe informacje o kwalifikacji MENEDŻER HOTELU w ZRK: https://kwalifikacje.gov.pl/k?id_kw=13884

Zaufali nam uczestnicy siedmiu poprzednich edycji studiów, którzy docenili nas za:

  • · innowacyjny, praktyczny program
  • · małe grupy i warsztatową formułę zajęć
  • · mentoring ekspertów-praktyków
  • · zajęcia w samym centrum Krakowa
  • · dyplom najlepszej uczelni turystycznej w Polsce

PISZĄ O NAS:

Hotelarz LOGO 2014tur infologobhHotelarz LOGO 2014logobh
Ruszyły studia na kierunku Menedżer hoteluWSTiE zainaugurowała studia podyplomowe Menedżer hoteluMenedżer hotelu – nowe wyzwania dla branżyMenedżer hotelu w WSTIEKolejna grupa polskich menedżerów hoteli coraz bliżej dyplomów. Dołącz do nich!
Program kształcenia uwzględnia najbardziej aktualne treści wynikające z doświadczenia naukowego i biznesowego kadry wykładowców, wśród których są najwyższej klasy eksperci-praktycy tego zawodu, m. in.:
dr Walas
Bartłomiej Walas – Dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji WSTiE. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Instytutu Studiów Wyższych nad Turystyką na Sorbonie, doktor nauk o kulturze fizycznej, specjalista w zakresie polityki turystycznej i marketingu turystycznego. Pracę naukowo-dydaktyczną łączył z praktyką gospodarki turystycznej na kierowniczych stanowiskach w Oddziale Instytutu Turystyki oraz Krakowskim Przedsiębiorstwie Turystycznym Wawel-Tourist. Od 1996 roku związany z Urzędem Kultury Fizycznej i Turystyki, a następnie Polską Organizacją Turystyczną, piastując w latach 1996-2008 stanowisko dyrektora Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Paryżu, odpowiedzialnego za promocję turystyczną Polski na rynku francuskim. W latach 2008-2017 pełnił funkcję wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, odpowiadając za strategię i promocję na rynkach zagranicznych. Prowadzi liczne wykłady monograficzne i szkolenia z zakresu marketingu terytorialnego. Autor koncepcji Strategii marketingowej Polski w sektorze turystyki na lata 2012-2020 oraz między innymi strategii marki Polish Prestige Hotels&Resorts. Członek Rady Społecznej przy Ministrze Sportu i Turystyki I kadencji. Członek Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.
Mitulski2
Janusz Mitulski – Starszy Dyrektor ds. Rozwoju sieci Marriott International, odpowiedzialny za rozwój sieci na obszarze Europy Środkowo – Wschodniej, Krajów Bałtyckich oraz Ukrainy. W 2015 roku przeszedł do Mariott International z firmy doradczej Horwath HTL Polska, gdzie przez ponad pięć lat był partnerem i szefem w zespole doradztwa hotelowego i turystycznego. W tym okresie zaangażowany był w blisko 200 projektów – zarówno w Polsce, jak i w innych krajach naszego regionu. Zanim rozpoczął pracę w konsultingu, pracował w sieci Qubus Hotel. Był tam m.in. dyrektorem dwóch hoteli, a następnie przez ponad pięć lat dyrektorem sprzedaży i marketingu całej sieci w Polsce. Przez wiele lat był wiceprezesem, a następnie członkiem Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz trenerem Akademii Hotelarza. Współautor Hotel Guidebook oraz konferencji Hotel Trends Poland & CEE, wykładowca akademicki. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a także członek międzynarodowej organizacji zawodowej The Royal Institution of Chartered Surveyors (MRICS).
Ireneusz Węgłowski
Ireneusz Węgłowski – Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, przewodniczący Rady Nadzorczej Orbis SA, przewodniczący Rady Polskiej Organizacji Turystycznej. W latach 1991-2020 pełnił funkcję wiceprezesa Orbis SA, gdzie działał w obszarze zarządzania nieruchomościami hotelowymi, uczestniczył także w restrukturyzacji spółki, która miała na celu zmianę modelu biznesowego i skupienie się na hotelarstwie jako podstawowej działalności firmy. Jest doświadczonym praktykiem i specjalistą w dziedzinie transakcji hotelowych. Z powodzeniem brał udział w realizacji wielu projektów zbycia niestrategicznych dla spółki nieruchomości. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zrealizował Program Rozwoju Zawodowego w Szkole Administracji Hotelowej Cornell University w Ithaca (USA). Ireneusz Węgłowski od 2014 roku pełni funkcję prezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego – organizacji reprezentującej interesy polskich hotelarzy na szczeblu lokalnym, krajowym i unijnym, będącej członkiem międzynarodowej organizacji HOTREC, zrzeszającej hotele, restauracje i kawiarnie w Europie.
p. Ziobro
Marcin Ziobro – od  20 lat związany z branżą turystyczną i hotelarstwem (grupa Orbis/Accor, Novotel Kraków City West – kierownik ds. sprzedaży korporacyjnej; dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Vienna International Hotels & Resorts: Andel’s Hotel Cracow i Chopin Hotel Cracow, regionalny dyrektor ds. sprzedaży). W latach 2015-2017 dyrektor sprzedaży i marketingu oraz dyrektor generalny w Hilton Garden Inn Kraków Airport, autor programu działań CSR. W latach 2017-2019 dyrektor butikowego Pałacu Bonerowskiego***** w sercu Krakowa. Od września 2019 Dyrektor Generalny dwóch dużych hoteli i centrum konferencyjnego w Krakowie:  Premier Kraków Hotel – CFI Hotels Group (dawniej Best Western Premier i Best Western Express). Niezależny trener biznesu, autor szkoleń w zakresie sprzedaży, obsługi klienta i zrównoważonego rozwoju w hotelach.
zdjeciecrop
Andrzej Przeniosło – od maja 2016 r. dyrektor generalny podwarszawskiego hotelu Nosselia. Hotelarz z ponad 30 letnim doświadczeniem, współtwórca pierwszego zespołu odpowiedzialnego za otwarcie Hotelu Marriott oraz wieloletni pracownik Hotelu Jan III Sobieski. Dyrektor generalny licznych hoteli, w tym Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym, City Park Residence w Poznaniu, Hotel Warszawianka w Jachrance, Grand Hotel Rzeszów, Hotel Bristol w Rzeszowie oraz Hilton Garden Inn Kraków Airport. Laureat prestiżowej nagrody Hotel Success Awards dla jednego z najlepszych Hoteli Hilton Garden Inn na świecie.
Kasprzak

Agnieszka KasprzakRevenue Manager w Louvre Hotels Group. W hotelarstwie pracuje od 1990 roku. Swoją przygodę z hotelarstwem rozpoczęła w hotelu Victoria InterContinental (obecnie Sofitel Victoria) w dziale rezerwacji. W ciągu 15 lat obejmowała różne funkcje związane ze sprzedażą i marketingiem usług hotelowych aż do objęcia stanowiska Revenue Managera hotelu. Od 2005 roku zajmowała się wdrożeniem metod RM w Grupie Hotelowej Orbis jako Regionalny Revenue Manager. W kwietniu 2011 objęła stanowisko Revenue Managera w Louvre Hotels Group, obecnego w Polsce pod markami hoteli: Golden Tulip, Campanile, Premiere Classe. Od września 2017 r. pełni funkcję International RM Director w Louvre Hotels Group.

Dorota Malinowska crop2

Dorota Malinowska – współzałożycielka Pro Value, odpowiedzialna za sektor hotelowy. Ekspercką wiedzę z zakresu nieruchomości hotelowych zdobyła w ciągu 20 lat pracy w branży, podczas których zarządzała działami finansowymi i nadzorowała procedury operacyjne w renomowanych warszawskich hotelach. Zarządzała działem finansowym hotelu Le Regina oraz Rezydencji Diana w Warszawie. Współpracowała z firmą Cushman & Wakefield, gdzie pełniła rolę eksperta ds. nieruchomości hotelowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Tomasz Schweda
Tomasz Schweda – jeden z najbardziej rozpoznawalnych i dynamicznych hotelarzy młodego pokolenia w Polsce, pasjonat hotelarstwa. Dyrektor generalny Mercure Kraków Stare Miasto, flagowego hotelu marki Mercure w Europie. „Hotelarz Roku 2018” w kategorii Hotelarz do 35. roku życia. Panelista podczas największych konferencji i spotkań branżowych w kraju. Doświadczenie w branży zdobywał, pracując w sieciach: Accor, Sheraton, Marriott, Vienna House, Mamaison Hotels & Residences, gdzie przeszedł przez niemal wszystkie szczeble hierarchii hotelowej, od stanowisk operacyjnych, poprzez te związane ze sprzedażą i marketingiem aż do kompleksowego zarządzania hotelem. Absolwent ekonomicznej szkoły wyższej na kierunku zarządzanie o specjalności euromarketing w turystyce i hotelarstwie oraz z zakresu komunikacji w biznesie. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu kompetencji managerskich. Prywatnie interesuje się muzyką, gra na skrzypcach i fortepianie. Czas wolny spędza podróżując i poznając wyjątkowe hotele na całym świecie.

Arkadiusz Dawidowski – dyrektor zarządzający ForSpa oraz prezes Europejskiej Fundacji Spa w Polsce. Od 2005 r. zajmuje się consultingiem i projektowaniem spa oraz wyposażaniem hotelowych spa. Jest autorem unikalnych i kultowych koncepcji spa takich jak: Głęboczek Vine Resort & Spa, Villa Park Med. & Spa, Czarny Potok Luxury Collection, Narvil Conference & Spa, Kormoran Wellness Medical Spa. Arkadiusz Dawidowski jest też cenionym międzynarodowym konsultantem spa: delegatem Polski na Światowy Szczyt Spa & Wellness oraz twórcą Europejskiego Kongresu Spa w Polsce.

p. Siegel
Wiktor Siegel – konsultant, trener i coach z ponad 15-letnim doświadczeniem. Założyciel i współwłaściciel firmy projektowej exploHR, specjalizującej się w badaniach i wdrożeniach zmian w organizacjach. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu, marketingu i sprzedaży. Wykładał i prowadził warsztaty w języku polskim i angielskim, m. in. w Austrii, Belgii, Finlandii, Indiach, Niemczech, Rosji, Słowacji, Stanach Zjednoczonych, Ukrainie, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Specjalizuje się w zarządzaniu projektem, zarządzaniu zmianą, wdrażaniu strategii, przywództwie, motywacji, coachingu, zarządzaniu stresem i strategii wellness.
kulesza joanna 2017
Joanna Kulesza – absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Kilkunastoletnie doświadczeniem w branży hotelarskiej obecnie wykorzystuje w pracy w Profitroom – lidera wśród dostawców technologii dla hoteli. Trener, konsultant z zakresu sprzedaży i marketingu, polityki cenowej i zarządzania recepcją. Piastowała funkcje kierownicze w jednym z hoteli OST Gromada, przez 10 lat tworzyła struktury IBB Andersia Hotel, gdzie pełniła obowiązki revenue & front office managera. Od kilku lat czynnie współpracuje z Instytutem Rynku Hotelarskiego prowadząc szkolenia, audyty i konsultacje.
Jędrocha
Anna Jędrocha ekspert branży spotkań, aktywny członek polskich organizacji turystycznych. Założyciel i prezes zarządu ostatnich trzech kadencji Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce. Do maja 2017 roku kierowała jedną z największych organizacji samorządu gospodarczego w polskiej turystyce – Krakowską Izbą Turystyki. Jest też członkiem International Congress & Convention Association. Zawodowo związana z krakowskimi firmami: Symposium Cracoviense, profesjonalnym organizatorem kongresów i Intercrac DMC, w których pełni funkcję prezesa zarządu. W roku 2013 otrzymała prestiżową nagrodę MP Power Award w kategorii Meeting Planner DMC/PCO.

Studia są skierowane do:
– kadr zatrudnionych w branży, zainteresowanych poszerzeniem kwalifikacji i aktualizacją wiedzy oraz dalszym rozwojem kompetencji zawodowych,
– osób zainteresowanych uzyskaniem nowych kwalifikacji niezbędnych do podjęcia obowiązków zawodowych w branży,
– osób planujących prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Uzyskane w toku studiów kwalifikacje to:
– wiedza z zakresu nowoczesnych metod i technik zarządzania hotelem
– profesjonalne wykonywanie funkcji menedżera w hotelu
– umiejętności samodzielnego prowadzenia nowoczesnej placówki hotelowej w szerokim zakresie usług
– podniesienie kompetencji zarządzających
– umiejętność analizy rynku hotelarskiego
– organizacja sprzedaży
– umiejętność profesjonalnej obsługi klienta
– podstawy inwestowania w hotelarstwo
– wiedza z zakresu prawa w hotelarstwie

Jednostka prowadząca studia: Wydział Turystyki i Rekreacji.

Program studiów (198 godzin, 2 semestry):
Zarządzanie procesem inwestycyjnym w branży hotelarskiej
Systemy hotelowe i modele zarządzania
Uwarunkowania prawne w hotelarstwie
Zarządzanie budynkiem
Zasoby ludzkie
Organizacja pionów operacyjnych (Rooms Division – Front Office + Housekeeping)
Zarządzanie gastronomią hotelową
Komunikacja marketingowa
Sprzedaż i dystrybucja
Organizacja wydarzeń przemysłu spotkań
Zarządzanie ceną (Revenue Management)
Organizacja i zarządzanie strefą spa&wellness
Rachunkowość zarządcza
Informatyzacja i robotyzacja

WYMAGANE DOKUMENTY

Wymagane dokumenty:
1) dyplom ukończenia studiów wyższych
2)  potwierdzenie dokonania opłaty wpisowej 

Czas trwania studiów: październik 2021 – czerwiec 2022.

Tryb studiów: niestacjonarny (zajęcia w formie zjazdów sobotnio-niedzielnych).

Termin składania dokumentów: do 30 września 2021 r. lub do wyczerpania limitu miejsc.

Miejsce składania dokumentów: ul. Zamkowa 1, 34-200 Sucha Beskidzka lub mailowo na adres: szkola@wste.edu.pl

Koszt studiów: 3500 zł/ semestr, z możliwością rozłożenia na raty, opłata wpisowa: 300 zł.
 
Osoby będące pracownikami hoteli-członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego
mogą liczyć na 10-procentowy rabat od kwoty czesnego.
 
Płatności:
PKO BANK POLSKI S.A. O /2 W KATOWICACH UL. WARSZAWSKA 7
94 1020 2313 0000 3602 0431 8770
 
Szczegółowe informacje: e-mail: szkola@wste,edu.pl, tel. 531 414 407, 33/874 46 05
 
Zapisz się