STUDIA II STOPNIA

studia magisterskie studia 2 stopnia studia ii stopnia wykształcenie wyższe magisterskie warszawa studia magisterskie studia magisterskie kierunki kierunki studiów magisterskich

WYDZIAŁ TURYSTYKI I REKREACJI

Kierunek: Turystyka i Rekreacja

Specjalności 2020/2021:

  • BAZA WIEDZY: Praca w turystyce zarobki

Wiele osób rozważa podjęcie studiów na kierunku turystyka i rekreacja, ponieważ jest przekonanych, że będzie to interesujący czas, dający wiele satysfakcji. Niewielu jednak chce studiować jedynie dla przyjemności i zastanawia się, czy po obronie dyplomu możliwe będzie znalezienie pracy oraz zapewnienie sobie bezpieczeństwa finansowego. Jak jest więc naprawdę w tej branży?  Zapytaliśmy doradcę zawodowego.

Akademia Biznesu: Praca w turystyce zarobki – jak często pytają o to młodzi ludzie?

Akademickie Biuro Karier: Często. I to bardzo nas cieszy, ponieważ świadczy to o tym, że młodzi ludzie bardzo świadomie wybierają teraz studia i myślą perspektywicznie, przewidując to, co może wydarzyć się na rynku pracy w perspektywie kilku lat.

AB: Gdy przychodzi do Państwa potencjalny student turystyki i pyta o zarobki – zachęcacie Państwo czy odradzacie?

ABK: Oczywiście, że zachęcamy! Branża turystyczna do wiele różnych zawodów w których można pracować, a wysokość zarobków może być imponująca. Wszystko zależy od szczebla kariery, doświadczenia, przebojowości oraz tego, co aktualnie dzieje się w sektorze.

AB: No właśnie, tym bardziej, że szczególnie w tej branży sytuacja jest dynamiczna.

ABK: Dokładnie. Trendy zmieniają się bardzo szybko, trzeba nadążać za zmianami, a sama rzeczywistość także potrafi wprowadzić sporo zamieszania. Padnemia koronawirusa wywróciła sektor turystyki do góry nogami, więc pracownicy branży muszą się jakoś w tym odnaleźć.

AB: A skoro o COVID-19 mowa, to czy teraz eksperci z zakresu turystyki będą zarabiali więcej?

ABK: Bardzo możliwe, ponieważ będą od nich wymagane szczególne umiejętności i kompetencje. Eksperci będą bardzo cenieni przez pracodawców, zwłaszcza ci, którzy posiadają umiejętności praktyczne. Zachęcam więc wszystkich studentów, aby już w trakcie nauki robili dodatkowe kursy, szkolenia, zastanawiali się nad specjalizacją i uczestniczyli w tak wielu stażach, jak to tylko możliwe.

AB: Serdecznie dziękujemy za rozmowę.