Praktyki studenckie

WSTiE > Dla studenta > Praktyki studenckie

Niezależnie od wybranego kierunku studiów, w WSTiE skorzystasz z bogatego pakietu staży i praktyk. Możesz uczyć się przyszłego zawodu w renomowanych sieciach hotelowych, firmach z branży IT, a także w agencjach marketingowych i eventowych. Nauczysz się pracować na realnych projektach, zbudujesz sieć kontaktów zawodowych i wdrożysz się w zawodowe realia sektora prywatnego oraz publicznego. Na najlepszych studentów czekają także oferty stałego zatrudnienia – nawet przed obroną dyplomu.

Gdzie można odbyć praktykę?

Dzięki bogatej sieci partnerstw WSTiE umożliwia studentom zaprojektowanie indywidualnej ścieżki kariery oraz organizację atrakcyjnych praktyk w siedzibach kluczowych graczy rynku. Wybierać możesz nie tylko spośród prestiżowych polskich firm, ale także tych zlokalizowanych w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Grecji, na Malcie, Cyprze, w Tunezji, Bułgarii czy Egipcie.

To jednak nie wszystko – jeśli sytuacja nie pozwala Ci na wyjazd, uczelnia oferuje możliwość skorzystania z praktyk zdalnych, realizowanych w nowoczesnej, innowacyjnej formule symulacji biznesowych.

Co dadzą mi praktyki zagraniczne?

Praktyki za granicą to nie tylko ważne doświadczenie zawodowe i przewaga konkurencyjna na rynku pracy, ale także konkretne korzyści finansowe. Student-praktykant otrzymuje:

  • wysokie kieszonkowe,
  • bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie,
  • zwrot kosztów podróży.

Zdobyte doświadczenie będzie nie tylko mocnym punktem w przyszłym CV, ale także ogromną inspiracją, którą można wykorzystać, tworząc praktyczne, projektowe prace dyplomowe.

Kto może się zgłosić?

Każdy, kto chciałby rozwinąć zawodowe skrzydła. Wyjazd jest jednak możliwy po spełnieniu kilku warunków. Wymagana jest co najmniej dobra znajomość języka obcego (najlepiej angielskiego), zaangażowanie na uczelni, odpowiednia średnia ocen w indeksie i skończony pierwszy rok studiów. Bliższych informacji udziela Akademickie Biuro Karier.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, opowiemy Ci o studiach na WSTiE

+48 791 117 436
abk@wste.edu.pl

Znajdziesz nas na: