SAMORZĄD STUDENCKI
REALIZUJEMY POMYSŁY NA AKTYWNE STUDIOWANIE  

Samorząd studencki Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii tworzą najbardziej aktywni przedstawiciele społeczności studenckiej. Jego głównym zadaniem jest reprezentowanie studentów względem władz uczelni oraz wspieranie ciekawych inicjatyw studenckich – naukowych, społecznych, kulturalnych czy sportowych. WSTiE z założenia jest otwarta na dialog między studentami a osobami zarządzającymi i tworzącymi uczelnię. To zgodność oczekiwań kształcącej się młodzieży z celami i możliwościami szkoły jest gwarantem sukcesu procesu edukacyjnego. Obie strony mają pełną świadomość, że wzajemne zrozumienie i szacunek jest podstawą twórczych i właściwych relacji.

Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces (Henry Ford)

Henry Ford nie może się mylić, dlatego jego słowa stają się od dziś oficjalną maksymą Samorządu Studenckiego WSTiE. Razem z Wami możemy wszystko!

Dziękujemy za zaufanie – wybraliście nas jako swoich reprezentantów i zrobimy wszystko, by nie zawieść Waszego zaufania.

Dziękujemy za wsparcie – bo już teraz wiemy, w trakcie realizacji każdej inicjatywy, będziecie aktywnie pracować z nami ramię w ramię.

Dziękujemy za motywację – bo dzięki Wam i Waszym pomysłom z radością podnosimy sobie poprzeczkę coraz wyżej i wyżej.

Jesteśmy tu dzięki Wam – a zatem dla Was.

POZNAJ NASZ TEAM

kacperKacper Walocha – przewodniczący Samorządu Studenckiego

Usłyszałem kiedyś mądre zdanie: „człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki” i od tego czasu konsekwentnie działam w zgodzie z tą maksymą. Jestem osobą bardzo ambitną, która nie uznaje żadnym granic i limitów. Wierzę, że jeśli czegoś naprawdę chcemy, jesteśmy w stanie to osiągnąć. I dokładnie w takim duchu będę pełnił swoją funkcję w Samorządzie Studenckim. Możecie też zawsze liczyć na moją szczerą opinię na każdy temat, ale nie martwcie się – ewentualna krytyka będzie wyłącznie konstruktywna i okraszona dużą dawką poczucia humoru.

Młodzi ludzie mogą się realizować w rozmaitych obszarach aktywności poprzez członkostwo w kołach naukowych m.in.:

  • Krajoznawstwa i Geografii Turystycznej
  • Hotelarstwa i Gastronomii
  • Informatycznego „Prograf”

oraz następujących sekcjach samorządu studenckiego:

  • Współpracy i wymian międzynarodowych wraz z podsekcją kultury wschodniej
  • Turystycznej oraz studenckiego koła PTTK
  • Promocji i marketingu
  • Sportowej
  • Teatralno-muzycznej
  • Kulturalnej
  • Biznesu

Koła naukowe związane z poszczególnymi wydziałami pełnią istotną rolę w życiu studentów. Studenci aktywnie uczestnicząc w inicjatywach przez nie podejmowanych, rozwijają swoją wiedzę oraz umiejętności zawodowe. Mają niepowtarzalne możliwości pracy z zawodowymi managerami oraz właścicielami firm i okazję zdobywania nowych umiejętności. Mogą redagować swoje artykuły do publikacji naukowych WSTiE oraz uczestniczyć w przedsięwzięciach realizowanych przez Akademię Biznesu. W ramach działalności poszczególnych sekcji tematycznych realizowana jest także szeroka oferta szkoleń i wyjazdów. Organizowane przez sekcję turystyczną wyjazdy nie tylko są doskonałą formą spędzania czasu, ale także świetną okazją do zdobywania praktycznych umiejętności zawodowych. Sekcja sportowa daje studentom możliwości realizowania pasji sportowych poprzez regularnie odbywające się zajęcia. Z kolei osoby chcące poznać tajniki sprzedaży usług oraz marketingu i promocji uczestniczą w targach turystycznych nie tylko jako zwiedzający, ale także jako wystawcy i promotorzy. Dodatkowym atutem sekcji promocji i marketingu są także cykliczne szkolenia oraz wyjazdy studyjne.

Samorząd działa aktywnie przez cały rok. Tradycją stały się wizyty dzieci z zaprzyjaźnionego domu dziecka w Katowicach-Szopienicach w okresie bożonarodzeniowym w Suchej Beskidzkiej i rewizyty studentów w Katowicach. Studenci przygotowują liczne atrakcje dla dzieci i dbają o konkretne wsparcie materialne. Rokrocznie organizują akcję społeczną – honorową zbiórkę krwi Wampiriada, która wpisała się na stałe w kalendarz najważniejszych wydarzeń powiatu suskiego. Kolejnym szlachetnym przedsięwzięciem jest organizacja wsparcia materialnego dla mieszkańców Ukrainy, którzy mieszkają na obszarze objętym działaniami zbrojnymi. Międzynarodowa społeczność akademicka WSTiE nigdy nie pozostaje w takich sytuacjach obojętna. W trakcie organizowanych zbiórek studenci gromadzą niezbędne leki, środki opatrunkowe, żywność oraz odzież, która poprzez współpracę z zagraniczną fundacją trafia bezpośrednio do najbardziej potrzebujących. Istotnym elementem działalności samorządu jest organizacji Kickonaliów – Suskich Juwenaliów, które są jedną z najważniejszych imprez otwartych w Suchej Beskidzkiej. Wydarzenie organizowane jest w szczytnym celu i promuje ideę pomocy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki współpracy z fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” studenci mają większe możliwości dotarcia do najbardziej potrzebujących.

Te i wiele innych możliwości nadają studiom w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii wyjątkowy charakter. Otwierają na problemy innych, dają perspektywy rozwoju osobistego, kształtują wartościowe postawy. Jeżeli chcecie wykorzystać niepowtarzalną szansę pracy w samorządzie i aktywnie uczestniczyć w życiu studenckim, zapraszamy do współpracy!

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin Samorządu (zobacz) Kodeks Etyki (zobacz)