JUBILEUSZOWE KOLOROWE 10. KICKONALIA

Suskie juwenalia obfitowały w liczne wydarzenia sportowe i muzyczne. Tradycją święta są turnieje: piłki nożnej i siatkowej o „Puchar Rektora WSTiE”. Studenci przygotowali także specjalny blok imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Adresatem tych propozycji byli wszyscy mieszkańcy Suchej Beskidzkiej, gdyż uczelnia od lat konsekwentnie otwarta jest na potrzeby środowiska lokalnego. Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik animacyjny, gdzie istniała możliwość malowania twarzy i formowania postaci z baloników. W godzinach popołudniowych Plac Targowy w Suchej Beskidzkiej zanurzył się w ferii barw i kolorów.  Po wspólnym odliczaniu uczestnicy „Festiwalu Kolorów” rzucali woreczkami z barwnym proszkiem. Kolorowy pył unosił się w powietrzu, tworząc wielobarwną chmurę. Uczestnicy tańczyli w rytmie zumby z uśmiechem i radością na twarzach. Podczas tegorocznych juwenaliów nie zabrakło również muzycznych atrakcji. Gwiazdą wieczoru był znany i lubiany zespół muzyki disco polo – „Bayer Full”, który zagrał swoje największe przeboje. Znane piosenki rozemocjonowały zgromadzoną publiczność w każdym wieku.

pasek 1 popr

Podczas tegorocznych juwenaliów uhonorowano prawdziwego mistrza – Szymona Nieciąga, który wywalczył tytuł mistrza sezonu drugiego T-Mobile Ligi Akademickiej w kategorii Starcraft 2. TMLA jest eksportową ligą studencką, w której żacy konkurują ze sobą w ramach poszczególnych gier komputerowych. W ramach otwartych kwalifikacji do udziału w zmaganiach zgłosiło się ponad 500 studentów z 62 uczelni z całej Polski. Kwalifikacje wyłoniły ponad 250 studentów, którzy walczyli o tytuł mistrzowski w sezonie zasadniczym. Szymon rozgromił konkurentów. Tym samym został pierwszym Mistrzem TMLA SC2, zdobywając nagrody rzeczowe oraz nagrodę finansową w wysokości 1200 zł. Z tej okazji, WSTiE otrzymała trofeum ligowe, jako macierzysta uczelnia mistrza.

Podczas „Kickonaliów 2018” studenci WSTiE, działając pod patronatem Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, zbierali po raz kolejny pieniądze dla potrzebujących. W tym roku kolejny raz zaangażowali się w pomoc dla braci Szczepana i Aleksandra, mieszkających w Róźwienicy koło Jarosławia na Podkarpaciu. Mężczyźni od 6 roku życia chorują na postępujący zanik mięśni. Od 12 roku życia poruszają się na wózkach inwalidzkich a obecnie od ponad 10 lat są osobami leżącymi.

Do zobaczenia za rok!tymi słowami żegnali się zarówno suscy żacy, jak i mieszkańcy Suchej Beskidzkiej od lat 2 – do 80-ciu, dla których korowe, radosne święto studentów stało się integralną częścią krajobrazu miasta.