X

EKIPA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Z … WSTIE

Udział studentów naszej uczelni w wielu imprezach, uroczystościach i akcjach w ramach wolontariatu dla najmłodszych docenia kierownictwo placówek, z którymi studenci współpracują. Wyrazem wdzięczności za różne aktywności są podziękowania dyrektorów przedszkoli w Suchej Beskidzkiej i Stryszawie, które przekazano na ręce Pani Kanclerz Marii Grzechynki. Jak podkreślono, „przedsięwzięcia służą rozwojowi integracji, sprzyjają wzrostowi kompetencji społecznych, kształtowaniu poczucia tolerancji oraz umiejętności współpracy. Studenci wyróżniają się życzliwością, przyjaznym nastawieniem, kreatywnością oraz ogromnym zaangażowaniem we wszystkie działania, jakie podejmują.”

– Dźwięczą dzwoneczki u bram przedszkola. Znak to, że przybył Święty Mikołaj – Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki pod okiem swoich pań ,pisały” listy do Świętego, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. Dzieci starały się zasłużyć na wymarzone upominki – wszystkie dobre uczynki przedstawiały w formie rysunków lub opisów na czerwonych serduszkach, a następnie umieszczały je w specjalnie przygotowanych na tę okazje pudełkach. W działania te zaangażowani byli rodzice przedszkolaków, dopingując dzieci do pracy.

Wyczekiwany gość, Święty Mikołaj, jak każe tradycja przybył do przedszkola 6 grudnia. W tym roku w organizację oraz przebieg mikołajkowej imprezy włączyli się aktywnie studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii. Urocza Elfinka dzięki magicznym zaklęciom sprawiła, iż Mikołaj pojawił się w przedszkolu. Dzieci powitały go wierszem oraz piosenką. Odśpiewały tradycyjne Sto lat dla solenizanta oraz wręczyły mu prezenty w postaci paczek pełnych serduszek z zapisanymi dobrymi uczynkami.

W przedszkolu kształtuje się u dzieci postawy zgodne z wartościami, jakimi jest pomoc potrzebującym, a tym samym uczula się je na trudny los zwierząt w czasie zimy. Dlatego Św. Mikołaj przekazał na ręce przedszkolaków prezent dla ptaszków w postaci worka pełnego ziaren słonecznika oraz karmnik. Dzieci postanowiły, że umieszczą karmnik w ogrodzie przedszkolnym i będą systematycznie dokarmiać przylatujące tam ptaki.

Św. Mikołaj, z workiem pełnym prezentów i uśmiechem, obdarowywał dzieci wspaniałymi upominkami. Czas oczekiwania na spotkanie z nim umilały dzieciom elfy, które przygotowały dla przedszkolaków mnóstwo atrakcyjnych zabaw, zagadek oraz prac plastycznych. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno ten dzień na długo zapisze się w pamięci zarówno dzieci, jak i studentów WSTiE. – Dziękujemy ci, Święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy – skandowały dzieci, żegnając drogiego gościa.

X