...

Nikt nie liczył bramek, bo liczył się cel!

NIKT NIE LICZYŁ BRAMEK, BO LICZYŁ SIĘ CEL!

Studenci WSTiE chętnie angażują się w pomoc innym. Są wolontariuszami i honorowymi krwiodawcami, dlatego natychmiast odpowiedzieli na apel młodszych kolegów z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa. Od nich dowiedzieli się, że w grudniu uczennica klasy maturalnej została poważnie ranna w wypadku samochodowym i wymaga rehabilitacji.

Studencki wolontariat, wstie

Dnia 30 stycznia w Suchej Beskidzkiej odbył się charytatywny sparing piłki siatkowej, w którym wzięli udział przedstawiciele drużyn kobiet oraz mężczyzn z obu szkół. Celem turnieju było zebranie jak największej ilości środków pieniężnych potrzebnych na leczenie Angeliki. Sparing przebiegał w miłej atmosferze, a wynik rozgrywek sportowych tym razem był drugorzędny. Nikt nie liczył bramek, bo liczono pieniądze dla potrzebującej koleżanki, a mimo to doping kibiców zagrzewał zawodników do walki. Organizatorzy imprezy częstowali przybyłych gości koktajlem owocowym, muffinkami, galaretkami i innymi pysznościami, za które pobierali symboliczną kwotę, by również w ten sposób powiększyć zgromadzone środki. 

Studencki wolontariat, wstie

Młodzież ZS im. W. Witosa oraz studenci WSTiE, współorganizując sparing, po raz kolejny udowodnili, że los innych nie jest nam obojętny i warto pomagać. Poszkodowanej Angelice życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do szkoły. 

Studencki wolontariat, wstie