...

„Twoja krew, moje życie” – Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii dziękuje krwiodawcom

„Twoja krew, moje życie” – Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii dziękuje krwiodawcom

Tegoroczne hasło akcji krwiodawstwa „Podziel się, bo krwi nie da się wyprodukować. Twoja krew, moje życie” znalazło szeroki odzew. Dzięki ofiarności wielu osób: studentów i pracowników Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii oraz mieszkańców Suchej Beskidzkiej udało się zebrać ok. 20 litrów krwi.

Samorząd studencki WSTiE, organizator „Wampiriady 2010”, po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Najpierw było plakatowanie i studencki pochód-happening ulicami miasta. Czerwone stroje, balony i ulotki oraz ochoczo skandowane przez megafon hasło-motto: „Nie bądź żyła, oddaj krew” wzbudziły ogólne zainteresowanie. Barwny pochód z entuzjazmem zachęcał wszystkich mieszkańców, by podzielili się tym bezcennym darem.

Akcja pod patronatem Narodowego Centrum Krwi odbyła się 25 listopada w siedzibie Uczelni. Dzięki wieloletniej współpracy studentów WSTiE z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dostarczono niezbędny sprzęt i zapewniono opiekę medyczną. Każdy dawca wypełnił odpowiedni formularz oraz został zbadany przez lekarza, a po oddaniu krwi otrzymał słodki upominek oraz gadżety z logo akcji.

Krwiodawstwo jest szczególnym wyrazem bezinteresownej pomocy i solidarności społecznej. Z roku na rok coraz więcej osób włącza się w to ważne przedsięwzięcie, co niezmiernie cieszy. Samorząd studencki WSTiE składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy brali udział w akcji i zapowiada kolejną edycję „Wampiriady” na wiosnę przyszłego roku.