Wspieramy centrum prasowe Mistrzostw Świata w Oslo

Dwie osoby z Polski będą wspierać dział prasy i mediów podczas  Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbędą się w Oslo na przełomie lutego i marca 2011 r. Wśród nich jest Katarzyna Gałka z I roku Turystyki i rekreacji WSTiE.

Nasza studentka została wolontariuszką wyłonioną w dwustopniowej rekrutacji. Znalazła się wśród 80 osób z całej Europy, które będą pracować w centrum prasowym zawodów. To wielki sukces, gdyż certyfikat udziału w wolontariacie daje wiele możliwości i perspektywę pracy zawodowej.Jednym z głównych warunków rekrutacji była znajomość języków obcych: norweskiego oraz angielskiego. Ważnym punktem było też udzielenie przekonującej odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego to właśnie TY masz zostać wolontariuszem?”.

Nie jest to pierwszy wolontariat naszej studentki. Na początku października podstawy pracy w tym dziale poznała podczas Finału Letniego Pucharu Kontynentalnego, który odbywał się na skoczni w Wiśle-Malince. Może też poszczycić się dużą kolekcją autografów oraz nietuzinkową wiedzą na temat skoków narciarskich.

– Niecierpliwie odliczam dni do wyjazdu i obiecuję świetną relację z MŚ, a już w styczniu zapraszam na zawody Pucharu Świata w Zakopanem! Do zobaczenia! –  podsumowuje szczęśliwa studentka WSTiE.