KRYZYS WSPÓŁCZESNYCH MEDIÓW

Tabloidyzacja współczesnych mediów, wpływ Internetu na media oraz tzw. dziennikarstwo obywatelskie to m.in. zagadnienia, które zostały poruszone na kolejnym wykładzie organizowanym przez Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Wykład otwarty: „Kryzys współczesnych mediów” odbył się 28 lutego 2014 roku w siedzibie uczelni – w Zamku Suskim. Spotkanie poprowadził dr Jacek Skorus,wykładowca WSTiE, szef redakcji „Panoramy” TVP2.

Dr Jacek Skorus jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego – specjalność dziennikarstwo   telewizyjne. Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, od ponad 30 lat związany z Telewizją Polską,   był reporterem, prezenterem, autorem reportaży a także wydawcą programów publicystycznych w TVP1 i TVP3 takich   jak: „Echo dnia” czy „Gość dnia”. W latach 2000-2009 kierował Regionalną Agencją Producencką TVP Katowice. Od października 2009 jest szefem redakcji „Panoramy” emitowanej w TVP2. Prowadzi warsztaty dla adeptów sztuki dziennikarskiej oraz zasiada w jury konkursów dla dziennikarzy. Szczególnym obszarem jego zainteresowań jest język współczesnych mediów. W swoim dorobku ma m.in. wyróżnienie w konkursie Prix Europe za reportaż „Rozkaz: zabić księdza”.