IDEE I STYLE, KTÓRE ZMIENIŁY NASZE CODZIENNE ŻYCIE

„Moda przemija, styl pozostaje” – tym cytatem z Coco Chanel rozpoczęła swój wykład Iwona Radwan-Sado – dziennikarka, specjalistka ds. reklamy i PR, stylistka, choreograf oraz wykładowca akademicki. Od 25 lat zajmuje się tematyką mody, urody, stylu i dobrych manier; prowadzi także szkolenia z zakresu dress code.
28 kwietnia podczas wykładu „Idee i style, które zmieniły nasze codzienne życie” przekonywała słuchaczy UTW, że własny styl jest wartością, z której nie należy nigdy rezygnować. Wykładowczyni wskazała na kilka elementów, które zrewolucjonizowały modę, np. biała suknia czy perfumy. Nakreśliła ogólne zasady dress code, czyli reguły dotyczące  odpowiedniego dopasowania ubioru do okazji.  Przede wszystkim jednak skoncentrowała się na stylu klasycznym jako jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych przez ludzi w każdym wieku. Styl klasyczny cechuje się bowiem elegancją oraz swobodą w doborze dodatków. Wyznacznikami tego stylu są proste fasony oraz stonowane kolory. Zachęcała panów do noszenia marynarek, a panie – m. in. do eleganckich butów i torebek, przy czym warto pamiętać, że prawdziwy styl nie musi się wiązać z drogimi markami, a tzw. „metki” nie mają znaczenia.
Styl to nie tylko sposób ubierania się, ale to podejście do życia, to coś, co nas wyróżnia, co podkreśla naszą osobowość, to elegancja na co dzień. Życie jest zbyt krótkie, aby się nim nie cieszyć, aby zapominać o codziennym uśmiechu i pogodzie ducha, często pomimo trudności.  Prawdziwy styl połączony z zasadami savoir-vire’u powinien być wzorcem dla następnego pokolenia – przekonywała prelegentka.
Wykład, nasycony ciepłem i poczuciem humoru,  zakończył się gromkimi oklaskami.