MÓJ CZAS TO NAJLEPSZY CZAS – PODRÓŻE NIE SĄ MARZENIAMI, TYLKO ICH SPEŁNIENIEM

Podróżowanie często jest naszym marzeniem, gdyż na świecie jest wiele fascynujących miejsc, do których chcielibyśmy pojechać. Nie wiemy jednak, jak zabrać się za organizację takiej wyprawy i skąd wziąć potrzebne środki finansowe. Zazdrościliśmy znajomym, którzy potrafili znaleźć tanie bilety lotnicze i wyrwać się z domu. Sądzimy też, że podróżowanie jest bardzo drogie, a dodatkową przeszkodą jest brak znajomości języka obcego. Okazuje się jednak, że wszystko zależy od podejścia, a pierwsza rzecz, którą powinniśmy mieć to… pozytywne nastawienie! Przekonywała o tym Magdalena Różycka, doktor nauk humanistycznych, wykładowca WSTiE, UJ i UŚ, której pasją są media i turystyka. Związana zawodowo w Telewizją Polską SA Oddział Katowice oraz z „Dziennikiem Zachodnim” przez lata realizowała i prowadziła programy turystyczne dla TVP. Obecnie przygotowuje relacje podróżnicze i zaprasza widzów w podróż dookoła świata. Dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSTiE przygotowała wykład  „Mój czas to najlepszy czas – podróże nie są marzeniami, tylko ich spełnieniem”, który wygłosiła 15 października 2015 roku na Zamku Suskim. Podkreśliła, że w dzisiejszych czasach jesteśmy nie tylko dłużej aktywni zawodowo, ale i towarzysko. Przejście na emeryturę nie jest dla nas powodem, by osiadać na laurach ani zaszywać się w domu. Wielu z nas albo nadal pracuje, albo cieszy się nieskrępowaną wolnością i korzysta z życia. To w końcu czas na spełnianie marzeń, również tych o całkiem bliskich wycieczkach, ale i dalekich podróżach.