KONKURS O INDEKS WSTiE

(04.04.2007)

                        W dniu 27 marca w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej odbyły się finały konkursów, adresowanych do uczniów klas maturalnych w Małopolsce, z zakresu turystyki i informatyki pod patronatem Kuratorium Oświaty..
Do konkursu „Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym”, ogłoszonego w ramach projektu „Uwolnij wyobraźnię”, zgłosiło się 12 uczestników z klas maturalnych. Prace oceniało jury w składzie: dr Artur Kurek (przewodniczący), mgr Mariusz Maziarz (przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie), mgr Marek Durmała i mgr Katarzyna Brodka (przedstawiciele WSTiE). Laureatami konkursu zostali: I miejsce: Maciej Dyduch z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej, II miejsce: Konrad Knapik z Zespołu Szkół nr 3 im. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach, III miejsce: Anna Danek z Zespołu Szkół w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Do konkursu  „Idea społeczeństwa informacyjnego”, ogłoszonego w ramach projektu „Informatyka otwiera drzwi jutra”,  zgłosiło się również 12 uczestników. Prace oceniało jury w składzie: dr Radosław Klimek (przewodniczący), mgr Mariusz Maziarz (przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie) i mgr Marcin Kubasiak (przedstawiciel WSTiE). Wyniki konkursu: I miejsce: Rafał Jasica z Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, II miejsce: Rafał Złydaszyk z Zespołu Szkół Zawodowych w Mszanie Dolnej, III miejsce: Wojciech Migdał z Zespołu szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach.
Nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc, dyplomy oraz podziękowania od Pani Kanclerz Marii Grzechynki zostały wręczone w dniu finału w siedzibie WSTiE. Główną nagrodą w każdym z konkursów był bezpłatny rok studiów na wybranym kierunku w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

KB