Małopolski konkurs wiedzy informatycznej i turystycznej w WSTiE rozstrzygnięty!

 

Już po raz szósty Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii zorganizowała konkurs pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty skierowany do uczniów ostatnich klas wszystkich typów szkół średnich z całego województwa. Do zmagań konkursowych przystąpili tegoroczni maturzyści, którzy podjęli rywalizację  w dwóch obszarach: konkurs Idea społeczeństwa informacyjnego w ramach projektu Informatyka OTWIERA DRZWI JUTRA sprawdzał wiedzę informatyczną,  konkurs Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym w ramach projektu UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ – wiedzę geograficzną.

Przedsięwzięcie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż główną nagrodą są trzy lata bezpłatnych studiów na Wydziale Informatyki lub Wydziale Turystyki i Rekreacji; laureaci drugiego i trzeciego miejsca  otrzymują odpowiednio dwa lata lub rok studiów za darmo. Młodzież biorąca udział w konkursie zdobywa cenne doświadczenie przed egzaminami maturalnymi, uczy się samodzielności i samodyscypliny, jest otwarta na poważne wyzwania. Konkurs promuje wiedzę z zakresu technologii informatycznej i turystyki, wskazując na te kierunki kształcenia jako przyszłościowe, umożliwia rozwijanie zainteresowań uczniów.

 

16 marca br. w siedzibie uczelni na Zamku Suskim odbył się pasjonujący finał. Prace uczestników oceniało jury złożone z nauczycieli akademickich, przedstawicieli władz uczelni i Kuratorium Oświaty w Krakowie. W części informatycznej brało udział 24. finalistów reprezentujących 12 szkół. Laureatami zostali: Szymon Góralczyk z Zespół Szkół nr 2 w Wadowicach (I miejsce), Krzysztof Talarczyk z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej (II miejsce), Rafał Zając z Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach (III miejsce). Przyznano również wyróżnienia premiowane atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Otrzymali je: Piotr Kudłacik – Zespół Szkół nr 2 w Wadowicach,

Krzysztof Wróbel – Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej  oraz Jakub Płoskonka  – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Niepołomicach.

Do finału konkursu wiedzy turystycznej zakwalifikowało się 23. uczniów z 11. szkół. Wygrała Anna Bizoń z Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach, za nią uplasował się Michał Stasiak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej, a trzecie miejsce zajął Wojciech Żelazny z Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach. Wyróżnienia otrzymali: Jacek Jamróz – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej oraz Kornelia Kozioł Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Wszystkim laureatom gratulujemy i już dziś zapraszamy przyszłych maturzystów na kolejną edycję konkursu.