Nagroda specjalna dla WSTiE – ranking Perspektyw i Rzeczpospolitej rozstrzygnięty

Najważniejszy tegoroczny ranking szkół wyższych, przygotowany przez Perspektywy i Rzeczpospolitą, został rozstrzygnięty. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii otrzymała nagrodę specjalną – „AWANS 2012” za największy jakościowy skok do grupy najlepszych polskich uczelni. 15 maja w Warszawie podczas uroczystego ogłoszenia wyników rankingu delegacja WSTiE z rektorem prof. Januszem Sondlem odebrała to ważne wyróżnienie i znalazła się w gronie najlepszych uczelni niepublicznych magisterskich.

Zestawienie uczelni zostało oparte na 33 szczegółowych kryteriach, tworzących sześć grup kryteriów: prestiż, potencjał naukowy, efektywność naukowa, innowacyjność, warunki studiowania oraz umiędzynarodowienie. Nad przygotowaniem rankingu czuwała Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, prezesa Polskiej Akademii Nauk. W jej skład weszli m. in. prof. Marek Safjan, sędzia Trybunału Europejskiego w Luksemburgu, prof. Marek Rocki, przewodniczący Państwowej Komisji Akredytacyjnej, prof. Franciszek Ziejka, b. rektor UJ, prof. Bogusław Smólski, b. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 Celem zestawienia jest dostarczanie informacji o polskich uczelniach. Czekają na nią przede wszystkim absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy muszą podjąć niezwykle ważną decyzję – wybrać uczelnię i kierunek studiów. A dobra szkoła to podstawa życiowego sukcesu. Wysoka pozycja suskiej uczelni na polskim rynku edukacyjnym jest powodem do satysfakcji. Stawianie na jakość opłaca się!

 „Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej od początku miała ambicję stać się kameralną uczelnią o zasięgu nie tylko lokalnym, ale międzynarodowym” – czytamy w specjalnym wydaniu Perspektyw. – To ambitny cel, do którego konsekwentnie dąży z coraz większymi sukcesami. Nagroda Awans w kategorii uczelni magisterskich to kolejny krok w dobrym kierunku. 

(więcej…)

Ranking (kliknij)