Młodzi pasjonaci informatyki odwiedzili WSTiE

WSTiE > Aktualności > Młodzi pasjonaci informatyki odwiedzili WSTiE

test2

Dzielenie się wiedzą i zarażanie pasją do nauki na stałe wpisane są w misję WSTiE, dlatego spotkania – takie jak to z uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II z Krynicy-Zdroju – są dla nas ogromną przyjemnością. Młodzież, zainteresowana nowoczesnymi technologiami oraz programowaniem, miała okazję odwiedzić nasz kampus, poczuć akademicką atmosferę, a także wysłuchać wykładu, który zorganizowany został w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania”.

Wykład poprowadził ceniony przez studentów ekspert, dr Aleksander Skała. Omówił tematykę programowalnych układów automatyki przemysłowej, sterowników Programmable Logic Controllers oraz systemów sterowania nadrzędnego i wizualizacji procesów SCADA. Uczniowie z Krynicy-Zdroju mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie, która będzie dla nich kluczowa w ich przyszłych karierach zawodowych. Programowanie to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin na świecie, a jej zastosowania obejmują prawie wszystkie aspekty ludzkiego życia. Wraz z postępującą cyfryzacją, programiści są coraz bardziej poszukiwani przez pracodawców z różnych branż, co sprawia, że programowanie stało się pożądanym kierunkiem kariery.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania”, który pozwala w innowacyjny sposób podnosić kompetencje kluczowe u uczniów i przygotowywać ich do wyboru odpowiedniego kierunku studiów. W ramach projektu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w innowacyjnych zajęciach z wykorzystaniem potencjału naukowego uczelni wyższych w regionie, w tym w wirtualnych wykładach i warsztatach laboratoryjnych, a także edukacyjnych spotkaniach weekendowych oraz letnich.

WSTiE została zaproszona do projektu, ponieważ oferuje nowoczesne i praktyczne podejście do kształcenia oraz posiada najlepszych wykładowców w branży. Zajęcia są prowadzone w trybie stacjonarnym oraz on-line, co daje studentom możliwość elastycznego dostosowania nauki do swoich potrzeb.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów informatyki, którzy chcą kontynuować swoją naukę na wyższym poziomie, do dołączenia do naszej społeczności studenckiej.

Studiuj informatykę: /oferta-studiow/i-stopnia/informatyka/