Zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii

WSTiE > Oferta studiów > I stopnia > Turystyka i rekreacja > Zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii

Rozpoczęcie rekrutacji 1 maja 2023
Czas trwania 6 semestrów
Tryb kształcenia Stacjonarne, niestacjonarne, niestacjonarne online/hybrydowo

Elastyczny program

Nasza elastyczność pozwoli Ci rozwijać się w kierunku, który najbardziej Cię inspiruje.

Doradca zawodowy

Studentom zapewniamy indywidualną opiekę doradców zawodowych podczas studiów.

Kontakty zawodowe

Nasi doświadczeni doradcy zawodowi posiadają wiedzę i kontakty w branżach, którymi podzielą się z Tobą.

Zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii - studia licencjackie

Rosnący trend, wskazujący na coraz większe zainteresowanie ludzi podróżami, sprawia, że branża turystyczna także musi dynamicznie się zmieniać.  Wymaga to nie tylko przygotowania bazy hotelowej i zaplecza gastronomicznego, ale także umiejętnego zarządzania obydwoma tymi gałęziami. Jakie więc studia należy wybrać, by uzyskać przewagę konkurencyjną?

Analitycy rynku podkreślają, że same studia hotelarstwo lub studia gastronomiczne nie wystarczą. Potrzebny jest program, pozwalający wykształcić kadrę managerską, posiadającą kompleksowy wachlarz kompetencji.

Jeśli kiedykolwiek miałeś dylemat: studia hotelarstwo czy studia gastronomiczne – już nie musisz wybierać. Zarządzanie hotelarstwem i gastronomią to holistyczne studia, stworzone przez najlepszych praktyków branży. Łączą kompleksową wiedzę i praktyczne umiejętności, których potrzebuje każdy, nowoczesny manager turystyki. W trakcie zajęć będziesz uczył się od przedstawicieli kadry zarządzającej hotelami klasy międzynarodowej, a zdobyte umiejętności przetestujesz podczas praktyk w zagranicznych resortach.

rekrutacja@wste.edu.pl

Rozpoczęcie rekrutacji 1 maja 2023
Czas trwania 6 semestrów
Tryb kształcenia Stacjonarne, niestacjonarne, niestacjonarne online/hybrydowo

Elastyczny program

Doradca zawodowy

Studentom zapewniamy indywidualną opiekę doradców zawodowych podczas studiów.

Kontakty zawodowe

Zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii - studia licencjackie

Kształcimy liderów

Studia rozpoczniesz od spotkania
z doradcą zawodowym

Indywidualne spotkanie z doradcą zawodowym, osobisty mentor,
indywidualne sesje z ekspertem. Zobacz, jak wyglądają studia.

Zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii - program

Studia rozpoczniesz od zbudowania kluczowych, teoretycznych fundamentów wiedzy z zakresu hotelarstwa i gastronomii. Poza wykładami czekają praktyczne konwersatoria, warsztaty, ćwiczenia terenowe, a także możliwość sprawdzenia własnych umiejętności w trakcie zagranicznych staży. Najlepsi studenci trafią także pod skrzydła mentorów – top-managerów branży hotelarskiej i gastronomicznej. Dzięki ich wsparciu i doradztwu rozwiniesz swoje zdolności pod kątem indywidualnie wybranej ścieżki kariery. Po obronie dyplomu  można płynnie kontynuować studia na poziomie magisterskim, podyplomowym, a także w ramach prestiżowego programu MBA in Tourism.

Czego nauczysz się w trakcie studiów Zarządzanie hotelarstwem i gastronomią?

W trakcie zajęć poznasz tajniki kompleksowego zarządzania hotelem. Ucząc się od ekspertów-praktyków, opanujesz analizy rynku hotelarskiego i gastronomicznego, a także nauczysz się unikać ryzykownych błędów. W ramach bloku „studia hotelarstwo” poznasz aspekty zarządzania jakością w obiektach noclegowych, zdobędziesz umiejętności obsługi klienta, a także nauczysz się wykorzystywać najnowsze rozwiązania w zarządzaniu firmą np. e-commerce czy zarządzanie ceną. W ramach bloku „studia gastronomiczne” dowiesz się, jak oceniać nowe projekty i wdrażać je w hotelu i restauracji, jak tworzyć nowe oferty i jak zarządzać kadrą każdego szczebla. Co istotne, zagadnienia nie będą omawiane w oderwaniu od siebie, ale w szerszym, przyczynowo skutkowym kontekście. Dzięki studiom w WSTiE uzyskasz więc wszechstronną wiedzę na temat gospodarki turystycznej i tego, jak skutecznie zarządzać w jej ramach hotelami i gastronomią.

Zarządzanie hotelarstwem i gastronomią - perspektywy zawodowe

• manager hotelu,
  • manager gastronomii,
  • pracownik międzynarodowych marek hotelowych,
  • analityk rynku HoReCa.
  • specjalisty ds. gastronomii,
  • specjalisty ds. sprzedaży i marketingu restauracji,
  • a także z powodzeniem założysz i poprowadzisz własny biznes hotelowy bądź gastronomiczny.

Dodatkowe korzyści dla studentów specjalności Zarządzanie hotelarstwem i gastronomią

Program opracowany przez WSTiE to jedyna na rynku oferta tak kompleksowo łącząca wiedzę, zarezerwowaną dotąd bądź dla kierunku „studia hotelarstwo”, bądź „studia gastronomiczne”. W ramach jednego kierunku uzyskasz więc umiejętności, które wcześniej wymagały ukończenia dwóch fakultetów. Uczyć będziesz się od top-managerów w branży turystycznej, dzięki którym nawiążesz zawodowe kontakty i wejdziesz do świata hotelarstwa. Swoje umiejętności będziesz także w stanie przetestować podczas praktyk i staży w światowych resortach, należących do sieci partnerskiej WSTiE.

Wspieramy Cię w drodze na szczyt

Studiuj za darmo

Zniżka „W duecie taniej”, stypendium „Lepszy start”,
stypendium „Równe szanse”

Ile kosztują studia na specjalności Zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii?

Elastyczne płatności – zdecyduj w ilu ratach będziesz opłacać czesne (1, 2 czy 10). Pozwoli Ci to efektywniej zarządzać swoim budżetem.

Cennik studia I stopnia stacjonarne

I rok II rok III rok
Płatność za rok 4 000 zł 4 400 zł 4 400 zł
Płatność za rok w 2 ratach 2 x 2 000 zł 2 x 2 200 zł 2 x 2 200 zł