Programowanie w JAVA – kurs średniozaawansowany

WSTiE > Oferta studiów > Kursy i szkolenia > Programowanie w JAVA – kurs średniozaawansowany

Rozpoczęcie rekrutacji Ciągły nabór
Czas trwania 30 godzin
Tryb kształcenia Stacjonarne lub online
Koszt 1 500 zł

Programowanie w JAVA – kurs średniozaawansowany

Zaprogramuj się na sukces z nowym kursem JAVA!

Znasz podstawy języka JAVA, ale chcesz rozwinąć kompetencje na wyższym poziomie? Planujesz wzbogacić swoja wiedzę i nabyć nowe, praktyczne umiejętności w pracy nad projektami IT? Chcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? To szkolenie jest właśnie dla Ciebie!

Podczas zajęć, prowadzonych przez praktyków branży:

• przygotujesz się do sprawnego programowania w języku JAVA
  • nabędziesz umiejętności wykorzystywania technik i narzędzi, zwiększających produktywność podczas pracy nad projektem
  • przetestujesz umiejętności w praktyce

Bezpośredni kontakt z prowadzącym-programistą, który zrealizował wiele realnych projektów, zapewni niepowtarzalną szansę poznania realnych rozwiązań, które działają nie tylko w teorii.

Sprawdź szczegółowy program i przekonaj się, w jaki sposób ta inwestycja może przełożyć się na rozwój Twojej kariery.

Program programowanie w JAVA – kurs średniozaawansowany

• Modelowanie wymagań dla systemów informatycznych
  • Przygotowanie środowiska deweloperskiego, projekt w Java, jego kompilacja i uruchomienie
  • Klasy i instancje klas w Java
  • Metody i atrybuty klas wraz z modyfikatorami
  • Modelowanie komponentów w zakresie potrzebnym do realizacji prac programistycznych
  • Tworzenie i użytkowanie instancji klas. Importowanie i użytkowanie komponentów obcych.
  • Atrybuty i metody statyczne w klasach
  • Tablice w Java
  • Operacje arytmetyczne
  • Elementy biblioteki standardowej (operacje na plikach, strumienie, operacje matematyczne, wyrażenia regularne)
  • Instrukcje sterujące w Java
  • Mechanizm dziedziczenia i inne związki pomiędzy klasami.
  • Modyfikatory dostępu w Java
  • Konwersje i porównywanie obiektów
  • Wyjątki. Generowanie i przechwytywanie wyjątków. Wyjątki typu checked i unchecked

Prowadzący szkolenie

Dr Michał Turek – wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie; doktor nauk technicznych w dyscyplinie Informatyka.

Zrealizował dziesiątki projektów informatycznych w rozmaitych technologiach, przede wszystkim jako kierownik projektu  lub główny wykonawca. Kierownik i uczestnik wielu projektów badawczo-rozwojowych, zrealizowanych zarówno przez podmioty komercyjne, jak i publiczne oraz instytucje naukowe.

Uczestniczył w realizacji przedsięwzięć związanych z innowacyjnymi technologiami, w tym w tworzeniu podsystemów rozszerzonej rzeczywistości dla platformy Microsoft Hololens®. Współpracował z wieloma podmiotami komercyjnymi i naukowymi (Comarch, ComputerSoft, Doosan, Datacomp, Interia, Koncept, Mobiltek, XTRF, VSoft i in.). Prowadził badania m. in. nad mikrokontrolerami i mikroprocesorami, spektrum wysokowydajnych liniowych sygnałów mieszanych, zarządzaniem zużyciem energii przez ekosystem oraz zarządzaniem temperaturą podzespołów.

Interesuje się głównie zagadnieniami powiązanymi z sieciami komputerowymi, inżynierią oprogramowania, architekturami systemów informatycznych, metodykami wytwarzania oprogramowania, programowaniem systemów sieciowych. Inną dziedziną jego zainteresowań jest programowanie dla potrzeb trójwymiarowej grafiki komputerowej, a w szczególności użytkowanie trójwymiarowych bibliotek graficznych oraz programowanie procesorów graficznych.

Oprócz działalności naukowo-dydaktycznej w ramach uczelni oraz pracy programistycznej zajmuje się szkoleniami w zakresie m. in. sieci komputerowych oraz wytwarzaniaoprogramowania systemów informatycznychw rozmaitych językach i ich dialektach, współpracując z wieloma instytucjami.

Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych.

rekrutacja@wste.edu.pl