Poznaliśmy laureatów XVI edycji konkursu wiedzy Akademia Liderów Przyszłości!

WSTiE > Aktualności > Poznaliśmy laureatów XVI edycji konkursu wiedzy Akademia Liderów Przyszłości!

Ogólnopolskie zmagania naukowe, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii, po raz kolejny pozwoliły wyłonić grono wybitnych młodych ludzi. Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich, którzy mieli okazję zmierzyć się z pytaniami z dwóch kategorii tematycznych: biznes i zarządzanie oraz informatyka. Eliminacje odbyły się 19 kwietnia w formie zdalnej, a wielki finał miał miejsce w siedzibie WSTiE 28 kwietnia 2023 r.

Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do zdobywania i sprawdzania praktycznych umiejętności, które mogą okazać się fundamentem dalszego rozwoju naukowego i zawodowego. W ramach kategorii biznes i zarządzanie, której w tym roku przewodziło hasło: „Uwolnij wyobraźnię”, uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu przedsiębiorczości, zdolnościami logicznego działania oraz planowania pracy na różnych szczeblach organizacji. Z kolei uczniowie startujący w kategorii „Informatyka otwiera drzwi jutra” prezentowali wiedzę dotyczącą popularnych języków programowania, technologii internetowych, inżynierii oprogramowania, multimediów i grafiki komputerowej.

Ze względu na bardzo wysoki poziom wybór najlepszych uczestników nie był łatwy. Po zaciętej rywalizacji w obu kategoriach jury konkursu informatycznego w składzie: dr inż. Michał Turek, mgr inż. Marcin Kubasiak, mgr inż. Anna Oleksa-Kaźmierczak oraz jury konkursu z zakresu biznes i zarządzanie w składzie: dr Marek Nocoń, prof. WSTiE, Julia Armatys i Arystofanes Bąk wyłoniło tegorocznych laureatów:

KATEGORIA BIZNES I ZARZĄDZANIE

1. MIEJSCE: Bruno Hałaburda

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Edwarda Dembowskiego w Wieliczce

OPIEKUN: Iwona Janus

1. MIEJSCE: Wojciech Droński

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej

OPIEKUN: Agnieszka Mikołajek

1. MIEJSCE: Julia Basiura

Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej

OPIEKUN: Grzegorz Sikora

KATEGORIA INFORMATYKA

1. MIEJSCE: Kacper Saletnik

Zespół Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach

OPIEKUNOWIE: Maciej Matusik i Rafał Nędza

1. MIEJSCE: Piotr Trybała

Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej

OPIEKUN: Wioleta Barzycka

1. MIEJSCE: Mateusz Franik

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach

OPIEKUN: Daniel Kępa

Zwycięzcy konkursu otrzymali nie tylko wyróżnienia i nagrody materialne, m.in. powerbanki, głośniki bluetooth, ale także stypendia fundowane, pozwalające na pełne lub częściowe zwolnienie z czesnego w trakcie studiów. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu, którzy zdecydują się na studia w WSTiE, będą zwolnieni z wpisowego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wydarzenia.