JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO DRUGIEJ POŁOWY ŻYCIA?

Dr nauk medycznych Karolina Piotrowicz z Katedry Chorób Wewnętrznych i Gerontologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum była kolejnym gościem słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSTiE. Pani Doktor, która od wielu lat opiekuje się starszymi pacjentami, podzieliła się swoim doświadczeniami oraz wygłosiła wykład „Jak przygotować się do drugiej połowy życia?” Wykład odbył się 18 grudnia 2014 roku i zgromadził liczną grupę seniorów, którzy usłyszeli, że do starości powinniśmy się przygotowywać od urodzenia. Zdrowe odżywianie, uprawianie sportów, unikanie stresów, palenia tytoniu i nadmiernego spożywania alkoholu, kontrolowanie wagi ciała, regularne badania profilaktyczne – to wszystko ma ogromny wpływ na naszą kondycję w późnych latach życia. Jak przekonywała dr Piotrowicz, na pogodną starość możemy też zapracować, budując dobre relacje z rodziną, zwłaszcza z dziećmi, sąsiadami i przyjaciółmi. W późnych latach ich pomoc może się okazać na wagę życia a towarzystwo zapobiegnie poczuciu samotności.