WSTiE > Aktualności > Studentki  Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii uczestniczkami prestiżowego programu Young Leaders!

Praktyczna nauka to fundament naszej uczelni, dlatego z wielką dumą informujemy, że cztery studentki WSTiE będą budowały fundamenty swojej przyszłej kariery pod okiem wybitnych ekspertów. Wszystko dzięki możliwości udziału w prestiżowym programie Young Leaders, który skierownay jest do młodych kadr w turystyce i studentów kierunków turystycznych. Program oparty jest na czterech filarach: Edukacja, Mentoring, Networking i Praktyki. Uczestnicy będą mieli możliwość rozwoju swoich kompetencji, a także udziału w specjalistycznych wydarzeniach oraz stażach.

W trzeciej edycji programu Young Leaders udział weźmie 16 studentów z różnych krajów, w tym Polski, Indii, Białorusi, Ukrainy, Azerbejdżanu, Niemiec, Wietnamu i Zimbabwe.

Program został opracowany przez ekspertów z branży turystycznej, wśród których znaleźli się: MICE Expert Grażyna Grot-Duziak, Piotr Cieślak, Anastazja Szerkus, Radosław Szafranowicz-Małozięć i Jarosław Hulboj. Uczestnicząc w programie Young Leaders, nasze studentki otrzymają roczne członkostwo w SITE Global, mają możliwość samodzielnego prowadzenia projektów związanych z poszerzaniem wiedzy i praktyki branżowej, uczestnictwa w spotkaniach branżowych i wycieczkach studyjnych, dostęp do grupy ponad 2 500 członków SITE Global na całym świecie, a także możliwość nawiązania współpracy lub odbycia stażu.

Jedna z uczestniczek programu, nasza studentka Karolina Prochownik, podkreśla, że zgłosiła się do projektu, ponieważ wierzy, że pozna interesujących i pełnych pasji młodych ludzi oraz poszerzy swoje horyzonty, zdobędzie większą pewność siebie i stworzy świetne i wyjątkowe projekty. Jako uczestniczka programu Młodych Leaderów SITE miałam okazję już na pierwszym powitalnym spotkaniu nawiązać kontakt z profesjonalistkami z branży.
Podczas trwania projektu będę miała możliwość doskonalenia swoich kompetencji  przywódczych, co przyczyni się do kształtowania mojego rozwoju osobistego i zawodowego
– mówi.

Udowodniono, że programy mentoringowe mają kluczowe znaczenie dla kształtowania kariery zawodowej, zwłaszcza w przypadku młodych ludzi. Wcześniejsze zdobycie doświadczenia, umiejętności i wiedzy, a także przyglądanie się pracy wybitnych profesjonalistów pomaga w osiągnięciu sukcesu w danej branży. Program Young Leaders to dla studentów kierunków turystycznych doskonała okazja na zdobycie niezbędnych umiejętności i wiedzy, a w przyszłości – stanie się liderami w swojej dziedzinie. Jesteśmy dumni z naszych studentek i życzymy im powodzenia w trakcie trwania programu!

studia turystyka i rekreacja