studia informatyka studia informatyczne informatyka studia studia programistyczne kierunek informatyka warszawa studia informatyczne kierunki informatyczne studia kierunki studiów informatycznych najlepsze studia informatyczne studia informatyczne online

INFORMATYKA
STUDIA I STOPNIA

WSTiE najlepszą uczelnią niepubliczną w Małopolsce!ranking uczelni wyzszych wyższa szkoła turystyki i ekologii

Studia informatyczne – kierunek: przyszłość

Chcesz stać się częścią świata nowoczesnych technologii? Interesuje Cię programowanie, robotyka, automatyzacja, elektronika, inżynieria oprogramowania, tworzenie stron internetowych, projektowanie aplikacji lub grafika komputerowa? Szukasz pasjonującego, dobrze płatnego zawodu? Jeśli tak – studia informatyczne w WSTiE to pierwszy krok do realizacji tych celów.

studia informatyka

Dlaczego warto wybrać studia informatyczne?

Ponieważ nie sposób wyobrazić sobie współczesnego świata bez nowoczesnych technologii. Każda branża, choćby pośrednio związana z sektorem IT, nie jest w stanie funkcjonować bez przeniesienia części swojej aktywności do sieci. Oznacza to, iż wykwalifikowani informatycy, posiadający doświadczenie w konkretnych specjalnościach, są najbardziej poszukiwanymi pracownikami na rynku pracy.

studia informatyka studia informatyczne informatyka studia studia programistyczne kierunek informatyka warszawa studia informatyczne kierunki informatyczne studia kierunki studiów informatycznych najlepsze studia informatyczne studia informatyczne online

– Jak wynika ze statystyk, absolwenci informatyki, pracujący na umowach BTB, osiągają zarobki na poziomie 20 000 PLN miesięcznie (dane z I kwartału 2020 roku).

– Szybka ewolucja sektora IT daje szerokie możliwości dalszego rozwoju i awansu.– Programowanie, robotyka, automatyzacja, inżynieria oprogramowania i grafika komputerowa to ciekawe i w pełni praktyczne studia.

– Co więcej, nie musisz czekać, by czerpać korzyści z tego, czego się nauczysz – zdobytą wiedzę możesz od razu wykorzystać do realizacji własnych projektów.

Co dadzą Ci studia informatyczne?

Eksperci rynku pracy są zgodni – jeśli marzysz o pewnej, rozwojowej i dobrze płatnej pracy, zacznij od solidnych fundamentów. Studia informatyka to kompleksowe przygotowanie do pracy w wielu sektorach i w wielu specjalnościach.

Podczas zajęć:

 • opanujesz liczne języki programowania (C, Java, Python, C++, C#, Visual Basic, JavaScript, PHP),
 • nauczysz się tworzenia, zarządzania i administrowania serwerami usług, a także wykorzystywania nowoczesnych narzędzi informatycznych w przemyśle elektronicznym, technicznym czy automatyce,
 • – pod okiem ekspertów-praktyków poznasz zasady tworzenia, zarządzania i administrowania aplikacjami w środowiskach chmurowych, administrowania systemami operacyjnymi, sieciami informatycznymi i systemami baz danych.

W programie studiów informatycznych znajdziesz także zajęcia poświęcone integrowaniu baz danych z aplikacjami oraz naukę projektowania bezpiecznych aplikacji i infrastruktury IT. Ponieważ po studiach informatycznych możesz pracować także na stanowiskach managerskich, wyposażymy Cię w pełen pakiet niezbędnej wiedzy branżowej oraz kompetencji miękkich. Zdobędziesz wiedzę techniczną, nauczysz się zarządzania projektami i czasem, a także rozwiniesz umiejętności personalne (w tym definiowanie celów i tworzenie planów ich realizacji).

studia informatyka

Studia informatyczne w WSTiE i ich przebieg

Studia informatyczne to kompleksowy program, mający w pełni przygotować Cię do pracy w wymarzonym zawodzie. Naukę rozpoczniesz od zdobycia solidnych podstaw wiedzy teoretycznej, jednocześnie łącząc wykłady z licznymi praktycznymi warsztatami i ćwiczeniami. Po wyborze specjalności skupisz się w pełni na rozwoju kluczowych kompetencji pod okiem najlepszych fachowców w branży. W trakcie studiów zdobędziesz kwalifikacje rynkowe (Programowanie i obsługa druku 3D, Tworzenie witryn internetowych),  potwierdzone certyfikatem rozpoznawanym i respektowanym również przez pracodawców z zagranicy.

Ucząc się w WSTiE, masz możliwość współpracy z liderami rynku IT (np. firmą Fideltronik, Sabre Polska)) oraz korzystać z najwyższej klasy oprogramowania w laboratoriach elektroniki komputerowej w siedzibach partnerów. Swoje umiejętności przetestujesz na praktykach i stażach w wiodących firmach w kraju i za granicą, pracując przy projektach komercyjnych i naukowych. Część programu możesz zrealizować w partnerskich uczelniach za granicą, a także jeszcze w trakcie studiów zdobyć dodatkowe certyfikaty (Oracle, Microsoft, Cisco), które zwiększą Twoją przewagę konkurencyjną.

Co po studiach informatycznych?

Pamiętaj, że studia informatyka to perspektywa znacznie szersza niż same studia programistyczne lub kurs grafiki komputerowej. Po obronie dyplomu czeka więc na Ciebie cały, fascynujący świat IT oraz chłonny rynek, zapewniający świetne zarobki i szanse rozwoju. Kończąc studia w WSTiE, możesz pracować jako:

 • programista (Java, Python, C++, C#, Visual Basic, JavaScript, PHP),
 • administrator sieci komputerowych,
 • programista mikrokontrolerów i systemów wbudowanych,
 • elektronik komputerowy,
 • inżynier produkcji, w tym  systemów komputerowych, oprogramowania i przemysłu,
 • architekt oraz programista baz i hurtowni danych,
 • software developer,
 • programista serwisów internetowych (Web developer),
 • grafik komputerowy,
 • front-end developer,
 • freelancer-developer oprogramowania / aplikacji,
 • ekspert w międzynarodowych korporacjach IT,

Doskonale odnajdziesz się:

 • – w firmach zajmujących się tworzeniem, wdrażaniem i konserwacją systemów informatycznych, a także tych tworzących i zarządzających systemami baz danych i Big Data,
 • w agencjach tworzących i zarządzających stronami internetowymi,
 • w firmach utrzymujących i zarządzających infrastrukturami informatycznymi, w przemyśle elektroniki, automatyki i technicznym,
 • – a także we własnej firmie/ start-upie.

Dodatkowe korzyści dla studentów informatyki w WSTiE

Studia informatyczne w WSTiE stworzone zostały przez obecnych liderów rynku – dla przyszłych liderów rynku. Cały program został więc opracowany tak, by gwarantować indywidualne podejście do każdego studenta i bezpośredni kontakt z wykładowcami. Dzięki temu możesz rozwijać się w wybranej specjalności i skupić na kluczowych czynnikach przyszłego sukcesu. Gwarantujemy elastyczny grafik zajęć, możesz więc bez problemu połączyć studia, pracę i pasję. Wierzymy też w równe szanse, dlatego możesz liczyć na dogodne formy finansowania nauki oraz otrzymasz bezpłatne wsparcie z przedmiotów ścisłych.

rekrutacja studia

——————————————————————————————————————–