INFORMATYKA – INFORMACJE DLA MATURZYSTÓW

Zdajesz w tym roku egzamin dojrzałości i zastanawiasz się, co po maturze? Przed Tobą ważna decyzja – wybór dalszej ścieżki rozwoju. Aby postawić ten krok świadomie, zastanów się, jakie cele są dla Ciebie najważniejsze. Jeśli marzysz o ciekawych studiach, pewnej pracy, stałym rozwoju i zarobkach na poziomie nawet 20 000 PLN miesięcznie – możemy pomóc. Studia informatyczne w WSTiE będą doskonałym startem, dzięki któremu programowanie, robotyka, automatyzacja, elektronika i grafika komputerowa nie będą miały przed Tobą tajemnic.

Poznaj nasze specjalności!

studia informatyka

Studia informatyka – czy to dla mnie?

TAK – ponieważ nauczymy Cię wszystkiego od podstaw – nie musisz mieć doświadczenia, by rozpocząć studia programistyczne

TAK – otrzymasz bezpłatne wsparcie z przedmiotów ścisłych w ramach bezpłatnego pakietu „Informatyka studia”

TAK – poznasz wszystkie kluczowe języki programowania i przetestujesz je w trakcie praktycznych warsztatów

TAK – możesz zdobyć dodatkowe certyfikaty Oracle, Microsoft, Cisco

TAK – odbędziesz praktyki u liderów rynku

TAK – tu otrzymasz tytuł inżyniera, który otworzy Ci drogę do pracy na stanowisku testera, programisty oraz administratora sieci / baz danych

Jak wyglądają najlepsze studia informatyczne?

 • Uczymy intensywnie i skutecznie – dlatego otrzymasz zwiększoną liczbę zajęć, a nasze studia programistyczne przygotują Cię do dalszej pracy zawodowej.
 • Wykorzystujemy nowoczesne technologie, a nie tylko o nich mówimy – dlatego część zajęć możesz zrealizować poprzez platformę e-learningową, a także pracować w nowoczesnych salach warsztatowych, na najlepszym sprzęcie.
 • Pracujemy, abyś Ty miał pracę – dlatego nasze studia informatyczne tworzymy we współpracy z pracodawcami i dbamy o to, abyś otrzymał szereg umiejętności i kompetencji, które pomogą Ci znaleźć zatrudnienie marzeń po studiach informatycznych.
 • Tworzymy studia i program dla Ciebie – dlatego masz możliwość skorzystania z indywidualnej ścieżki kształcenia, możesz wybrać preferowane kierunki informatyczne i pod okiem mentora rozwiniesz te kompetencje, które pozwolą Ci zrealizować Twoje cele.

Studia informatyka – co po obronie dyplomu?

Na naszych absolwentów czeka fascynujący świat IT, w który wkraczają często już w trakcie trwania studiów informatycznych. Uzyskując tytuł inżyniera, a także kończąc dodatkowe, oferowane przez parterów WSTiE kursy, masz wiele możliwości: możesz pracować m.in.  jako:

 • programista (Java, Python, C++, C#, Visual Basic, JavaScript, PHP),
 • elektronik komputerowy,
 • programista aplikacji mobilnych.
 • programista mikrokontrolerów i systemów wbudowanych,
 • tester oprogramowania w międzynarodowych korporacjach IT,
 • administrator w firmach zajmujących się tworzeniem, wdrażaniem i konserwacją systemów informatycznych,
 • architekt oraz programista baz i hurtowni danych,
 • administrator w firmach tworzących i zarządzających systemami baz danych i Big Data,
 • specjalista IT w agencjach tworzących i zarządzających stronami internetowymi.

Możesz także realizować się jako administrator w firmach utrzymujących i zarządzających infrastrukturami informatycznymi lub ekspert IT w przemyśle elektroniki, automatyki i technicznym. Jeśli marzysz o własnej firmie, także pomożemy Ci się do tego przygotować. Dzięki kompleksowym, praktycznym programom podpowiemy Ci, jak spełniać się zawodowo jako CEO / CTO we własnej firmie/ start-upie.

rekrutacja studia