PRAKTYKI STUDENCKIE

Wierzymy, że opuszczając mury naszej uczelni, studenci chcą mieć w ręku nie tylko dyplom, ale także pakiet praktycznych umiejętności, gwarantujących znalezienie wymarzonej pracy. To właśnie dlatego nawiązaliśmy współpracę z największymi sieciami hotelowymi na całym świecie oraz instytucjami branży turystycznej. Dzięki licznym umowom partnerskim, nasi studenci mają możliwość odbywania atrakcyjnych praktyk zawodowych, które pozwolą im doskonalić warsztat i zbudować mocne CV już w trakcie trwania studiów. 

pasek1

Akademickie Biuro Karier WSTiE organizuje praktyki krajowe w renomowanych ośrodkach przemysłu hotelarskiego oraz gastronomicznego, znanych firmach informatycznych oraz atrakcyjne wyjazdy zagraniczne w ramach obowiązkowych lub dodatkowych praktyk studenckich. Część z nich jest realizowana w ramach programu Erasmus+. Uczelnia co roku przygotowuje ofertę najlepszych polskich i zagranicznych pracodawców, którzy poszukują pracowników wśród studentów. Jest w czym wybierać! Nasi studenci mają do dyspozycji kilkaset miejsc pracy w firmach w Polsce, całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

Praktyka za granicą to nie tylko ważne doświadczenie zawodowe, ale także konkretne korzyści finansowe. Student – praktykant otrzymuje:

  • – wysokie kieszonkowe ;
  • – bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie;
  • – zwrot kosztów podróży.

Praktyki zagraniczne to coraz popularniejsza forma zdobywania doświadczenia przez młodych ludzi i znakomicie oceniany przez pracodawców element CV.

Wymagania wobec studentów to: dobra znajomość języka obcego (najlepiej angielskiego), zaangażowanie na uczelni, odpowiednia średnia ocen w indeksie i skończony pierwszy rok studiów. Bliższych informacji udziela Akademickie Biuro Karier.

Praktyki zagraniczne to doskonały pomysł na osobisty rozwój oraz poważny zastrzyk finansowy! 

2pasek

Bądź aktywny podczas studiów, gdyż pracodawcy przywiązują do tego dużą wagę. Jeżeli myślisz o dobrej pracy po studiach, zapraszamy do wzięcia udziału w praktykach studenckich. Dzisiaj wysoka średnia już nie wystarcza. Studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej zdobywają doświadczenia nie tylko w Polsce, Europie, ale także w Ameryce Północnej. Kraje, w których studenci odbywają praktyki: USA, Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Grecja, Malta, Tunezja, Bułgaria, Cypr, Egipt.

3pasek

Akademickie Biuro Karier, które m.in. zajmuje się organizacją praktyk, konsekwentnie kieruje się zasadą, aby praktykować u najlepszych, dlatego gromadzi i oferuje studentom bardzo ciekawe propozycje wyjazdów.

Dzięki wyjazdom, które gwarantuje Uczelnia, studenci mają niezwykłą okazję podniesienia swoich kwalifikacji językowych, poznania nowych kultur, zwiedzenia ciekawych zakątków świata. Przebywając w międzynarodowym towarzystwie, zdobywają nie tylko cenne doświadczenie życiowe, ale budują swoją drogę do kariery zawodowej. Pracują w najatrakcyjniejszych ośrodkach turystycznych, gdzie wykorzystują szanse nawiązania cennych kontaktów z pracodawcą, co pozwala na ponowny wyjazd w kolejnych latach, dłuższy staż po studiach, a nawet pracę w polskim przedstawicielstwie firmy.

WSTiE zapewnia również praktyki w telewizji, radiu, redakcjach czołowych dzienników polskich, a także w renomowanych agencjach reklamowych i PR oraz wysokiej jakości firmach informatycznych.

Ideą organizacji praktyk jest umożliwienie studentom skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyką oraz podnoszenie poziomu kształcenia, zdobywanie doświadczenia i optymalne dopasowanie studenta do późniejszego stanowiska pracy.

paseknowy1
paseknowy2
4pasek