TURYSTYKA i REKREACJA

WSTiE najlepszą uczelnią niepubliczną w Małopolsce!ranking uczelni wyzszych wyższa szkoła turystyki i ekologii

Turystyka i rekreacja – fascynujące studia i pewna praca

studia turystyka
turystyka studia
turystyka i rekreacja studia
studia turystyka i rekreacja
kierunek turystyka i rekreacja
kierunek studiów turystyka
turystyka i rekreacja studia opinie
studia na kierunku turystyka

Chcesz otworzyć własny biznes turystyczny, kreować wydarzenia, organizować eventy, pracować w najlepszych biurach, hotelach, restauracjach w kraju lub za granicą, zarządzać destynacją turystyczną? Jeśli tak – kierunek turystyka i rekreacja to rozwiązanie idealne dla Ciebie.

Dlaczego warto wybrać kierunki turystyczne?Turystyka jest stale rozwijającą się gałęzią gospodarki, a nowi specjaliści są stale poszukiwani.

– W związku z pandemią COVID-19 potrzebne są nowe umiejętności i specjalistyczna wiedza, dlatego branża turystyczna potrzebuje wykwalifikowanych ekspertów.

– Turystyka i rekreacja stały się jedną z najbardziej pożądanych form spędzania czasu wolnego, dlatego umiejętność obsługi ruchu turystycznego są cenione przez pracodawców.

– W samej Polsce istnieje ponad 400 hoteli w kategoriach 4* i 5*, w których pracuje ponad 100 menedżerów-absolwentów studiów turystyka i rekreacja w WSTiE.

studia turystyka

Co dadzą Ci studia na kierunku turystyka?

Podczas studiów na kierunku turystyka i rekreacja w WSTiE, pod okiem ekspertów-praktyków nauczysz się tworzyć strategie i realizować własne projekty w obszarze turystyki i rekreacji. Otrzymasz pakiet bardzo kompleksowych umiejętności, obejmujący nowoczesne narzędzia obszarów sprzedażowych i operacyjnych: marketingu 4.0., revenue management, sprzedaży proaktywnej, wiedzę na temat mechanizmów obsługi klienta, a także zasad tworzenia ofert produktowych dla turystyki – zarówno wypoczynkowej, jak i biznesowej.

Studia związane z turystyką to także okazja, by nauczyć się procedur zarządzania hotelem, restauracją, biurem podróży i innymi przedsięwzięciami biznesowymi w branży turystycznej. Podczas praktycznych zajęć nauczysz się wybierać partnerów i tworzyć relacje biznesowe, a inspirujące seminaria oraz warsztaty będą okazją, by z pierwszej ręki dowiedzieć się jak otworzyć własny biznes i pozyskać środki na jego rozwój.

Studia turystyczne w WSTiE i ich przebieg

W WSTiE stawiamy na elastyczność, ponieważ wiemy, że studia mają być narzędziem do znalezienia przez studentów pracy o dobrych podstawach finansowych i dającej satysfakcję z jej wykonania. Ucząc się na kierunku turystyka i rekreacja masz więc dostęp do elastycznego programu zajęć, który pozwoli połączyć studia, pracę i pasję. Aby Twoja wiedza pozwalała Ci na płynne rozpoczęcie zatrudnienia, zajęcia prowadzi kadra wykładowców-praktyków biznesu, dostarczając wartościowej wiedzy – nie tylko teoretycznej. Poznasz więc nowoczesne oprogramowanie branżowe, a także nauczysz się obsługiwać systemy rezerwacyjne.

W harmonogramie czekają na Ciebie w pełni praktyczne zajęcia, dostarczające wiedzę, której poszukuje branża turystyczna:

 • – teamwork w turystyce
 • – kierowanie zespołem pracowników
 • – tworzenie oferty i kalkulacja projektów
 • – zarządzanie relacjami z klientem z wykorzystaniem systemu CRM
 • – organizacja wydarzeń
 • – zarządzanie przychodami
 • – Commerce i narzędzia dystrybucji w branży turystycznej
 • – kreacja produktu turystycznego
 • – systemy hotelowe i modele zarządzania
 • – social media marketing w turystyce
 • – negocjacje biznesowe dla sektora turystyka i rekreacja
 • – aktywna sprzedaż produktów i usług w turystyce
 • – warsztaty managerskich kompetencji miękkich

Aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, w trakcie studiów turystycznych możesz sięgać po dodatkowe kursy i certyfikaty, a także kontynuować naukę kilku języków obcych (język angielski, niemiecki, włoski lub hiszpański).

studia turystyka
turystyka studia
turystyka i rekreacja studia
studia turystyka i rekreacja
kierunek turystyka i rekreacja
kierunek studiów turystyka
turystyka i rekreacja studia opinie
studia na kierunku turystyka

Ten kierunek studiów to także możliwość wyjazdów na praktyki i staże w najlepszych resortach turystycznych oraz hotelach w kraju i za granicą (m.in. USA, Anglia, Niemcy, Austria, Francja, Szwecja, Hiszpania – Wyspy Kanaryjskie – Gran Canaria i La Palma, Majorka, Malta, Irlandia, Włochy, Grecja, Norwegia, Szwecja).

Studenci sprawdzają swoje umiejętności w biurach podróży, uzdrowiskach, agencjach eventowych, organizacjach turystycznych czy jednostkach samorządowych.

Dodatkowe korzyści dla studentów turystyki i rekreacji

Wiemy, że turystyka i rekreacja to marzenie wielu osób, jednak często napotykają różnorodne bariery. Aby pomóc studentom w realizacji marzeń, przygotowaliśmy pakiet dodatkowych korzyści. Oferujemy elastyczne formy finansowania studiów, stypendia, granty a także wsparcie w otwarciu własnego biznesu (pomogą w tym partnerzy WSTiE, działający w Akademii Biznesu). Dzięki indywidualnemu podejściu i elastycznej organizacji studiów masz możliwość realizacji części programu na uznanych uczelniach zagranicznych (m.in. Uniwersytet w Palermo we Włoszech, Uniwersytet Complutense w Hiszpanii, Uniwersytet w Goeteborgu w Szwecji,  czy Uniwersytet Pecs na Węgrzech). Studenci biorą udział w zajęciach pozauczelnianych, pracach kół naukowych oraz – co także ważne – czerpią z uroków bogatego życia studenckiego.

Co po studiach turystyka i rekreacja?

Wszystko zależy od Ciebie!

Branża turystyczna oferuje wiele możliwości.

studia turystyka

Możesz pracować:

 • w hotelarstwie, realizując ścieżkę kariery operacyjnej lub sprzedażowej,
 • – jako product manager w branży turystycznej odpowiedzialny za promocję oferty turystycznej w Internecie i tradycyjnych kanałach komunikacji,
 • – jako organizator eventów,
 • – na stanowisku social media managera – wiedza z zakresu tworzenia treści i funkcjonowania social mediów zapewni dobry start do pracy w charakterze specjalisty od mediów społecznościowych specjalizującego się w turystyce,
 • – jako manager obiektów spa & wellness,
 • – na stanowisku influencer marketing managera koordynującego kampanie turystyczne – umiejętność tworzenia chwytliwych komunikatów oraz znajomość mechanizmów influencer marketingu umożliwi rozpoczęcie kariery w roli osoby zarządzającej kampaniami z blogerami / vlogerami itd.,
 • – w mediach (prasa, telewizja, radio, portale internetowe) zajmujących się tematyką turystyczną,
 • – możesz zostać ekspertem w biurze podróży.

Artykuły powiązane tematycznie: