Zarządzanie hotelarstwem i gastronomią

Rosnący trend, wskazujący na coraz większe zainteresowanie ludzi podróżami sprawia, że branża turystyczna także musi dynamicznie się zmieniać. Wymaga to nie tylko przygotowania bazy hotelowej i zaplecza gastronomicznego, ale także umiejętnego zarządzania obydwoma tymi gałęziami. Jakie więc studia należy wybrać, by uzyskać przewagę konkurencyjną?

Analitycy rynku podkreślają, że same studia hotelarstwo lub studia gastronomiczne nie wystarczą. Potrzebny jest program, pozwalający wykształcić kadrę managerską, posiadającą kompleksowy wachlarz kompetencji.

studia turystyka

Zarządzanie hotelarstwem i gastronomią – dlaczego warto?

Jeśli kiedykolwiek miałeś dylemat: studia hotelarstwo czy studia gastronomiczne – już nie musisz wybierać. Zarządzanie hotelarstwem i gastronomią to holistyczne studia, stworzone przez najlepszych praktyków branży. Łączą kompleksową wiedzę i praktyczne umiejętności, których potrzebuje każdy, nowoczesny manager turystyki. W trakcie zajęć będziesz uczył się od przedstawicieli kadry zarządzającej hotelami klasy międzynarodowej, a zdobyte umiejętności przetestujesz podczas praktyk w zagranicznych resortach.

Czego nauczysz się w trakcie studiów Zarządzanie hotelarstwem i gastronomią?

W trakcie zajęć poznasz tajniki kompleksowego zarządzania hotelem. Ucząc się od ekspertów-praktyków opanujesz analizy rynku hotelarskiego i gastronomicznego, a także nauczysz się unikać ryzykownych błędów. W ramach bloku „studia hotelarstwo” poznasz aspekty zarządzania jakością w obiektach noclegowych, zdobędziesz umiejętności obsługi klienta, a także nauczysz się wykorzystywać najnowsze rozwiązania w zarządzaniu firmą np. e-commerce czy zarządzanie ceną. W ramach bloku „studia gastronomiczne” dowiesz się, jak oceniać nowe projekty i wdrażać je w hotelu i restauracji, jak tworzyć nowe oferty i jak zarządzać kadrą każdego szczebla. Co istotne, zagadnienia nie będą omawiane w oderwaniu od siebie, ale raczej w szerszym, przyczynowo skutkowym kontekście. Dzięki studiom w WSTiE uzyskasz więc wszechstronną wiedzę na temat gospodarki turystycznej i tego, jak skutecznie zarządzać w jej ramach hotelami oraz gastronomią.

Dodatkowe korzyści dla studentów specjalności Zarządzanie hotelarstwem i gastronomią

Program, opracowany przez WSTiE, to jedyna na rynku oferta, tak kompleksowo łącząca wiedzę, zarezerwowaną dotąd bądź dla kierunku „studia hotelarstwo”, bądź „studia gastronomiczne”. W ramach jednego kierunku uzyskasz więc umiejętności, które wcześniej wymagały ukończenia dwóch fakultetów. Uczyć będziesz się od top-managerów w branży turystycznej, dzięki którym nawiążesz zawodowe kontakty i wejdziesz do świata hotelarstwa. Swoje umiejętności będziesz także w stanie przetestować podczas praktyk i staży w światowych resortach, należących do sieci partnerskiej WSTiE.

studia turystyka

Przebieg studiów

Studia rozpoczniesz od zbudowania kluczowych, teoretycznych fundamentów wiedzy z zakresu hotelarstwa i gastronomii. Poza wykładami czekają praktyczne konwersatoria, warsztaty, ćwiczenia terenowe, a także możliwość sprawdzenia własnych umiejętności w trakcie zagranicznych staży. Najlepsi studenci trafią także pod skrzydła mentorów – top-managerów branży hotelarskiej i gastronomicznej. Dzięki ich wsparciu i doradztwu rozwiniesz swoje zdolności pod kątem indywidualnie wybranej ścieżki kariery. Po obronie dyplomu studia można płynnie kontynuować na poziomie magisterskim, podyplomowym, a także w ramach prestiżowego programu MBA in Tourism.

Co po studiach Zarządzanie hotelarstwem i gastronomią

Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do pełnienia ról na każdym szczeblu organizacyjnym sektorów: hotelarstwo oraz gastronomia. Dyplom pozwoli Ci podjąć pracę jako manager hotelu, manager gastronomii, pracownik międzynarodowych marek hotelowych, czy analityk rynku HoReCa. Doskonale sprawdzisz się w roli specjalisty ds. gastronomii, specjalisty ds. sprzedaży i marketingu restauracji, a także z powodzeniem założysz i poprowadzisz własny biznes hotelowy bądź gastronomiczny.

rekrutacja studia

Mogą Cię również zainteresować: