Zarządzanie turystyką przyjazną środowisku – green tourism

Współcześnie obserwujemy nie tylko wzrost zainteresowania podróżami, ale także skok w świadomości ekologicznej turystów. Ludzie coraz wyraźniej dostrzegają swój wpływ na otaczające ich środowisko, a fakt ten sprawia, że podróżując coraz częściej decydują się na wybór rozwiązań, wpisujących się w ideę green tourism.

studia turystyka

Jak jednak przygotować do tego hotele i całą infrastrukturę turystyczną? Jak zarządzać procesami w sposób zrównoważony? Jak współpracować z instytucjami ochrony przyrody?To poważne wyzwania, z którymi mierzy się branża, dlatego fachowcy, posiadający kierunkowe przygotowanie teoretyczno-praktyczne, stają się cennym kapitałem na rynku pracy.

Dlaczego warto wybrać kierunek Zarządzanie turystyką przyjazną środowisku – green tourism?

Zarządzanie turystyką przyjazną środowisku – green tourism to idealne studia turystyczne dla tych osób, które chciałyby związać swoją przyszłość z sektorem turystyka zrównoważona. To także doskonały wybór dla tych, którzy pragną mieć aktywny wpływ na przyszłość branży turystyka i rekreacja. Tzw. „zielona turystyka”, turystyka zrównoważona czy też przyjazna środowisku to już nie tylko moda – to świadomy wybór i konieczność. Wzrastające zainteresowanie podróżnych takimi produktami sprawia, że umiejętność kreowania oferty w oparciu o zasoby przyrodnicze – a następnie zarządzania nimi – jest zdecydowaną przyszłością branży. Eksperci rynku pracy szacują, że specjaliści z zakresu zarządzania turystyką przyjazną środowisku, umiejętnie łączący klasyczne narzędzia z podstawami wiedzy przyrodniczej oraz administracyjnej, staną się kluczowym ogniwem zespołów managerskich firm turystycznych, administracji publicznej oraz samorządowej.

Co dadzą Ci studia na specjalności Zarządzanie turystyką przyjazną środowisku – green tourism?

Zarządzanie turystyką przyjazną środowisku – green tourism to studia nie tylko ciekawe i rozwijające, ale także mające potencjał realnego oddziaływania na przyszłość branży. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będziesz w stanie wspierać procesy ekologiczne, zarządzać nimi i minimalizować negatywne skutki klasycznej turystyki na otaczający nas świat. W trakcie zajęć nauczysz się analizować trendy, kreować postawy przyjazne środowisku, a także projektować produkty turystyczne w sposób zrównoważony. Duży nacisk zostanie położony na walor praktyczny, dlatego pod okiem ekspertów-praktyków rozwiniesz umiejętności współpracy z instytucjami, zajmującymi się ochroną przyrody. Po obronie dyplomu będziesz w pełni przygotowany do podjęcia pracy jako członek

Przebieg studiów na specjalności Zarządzanie turystyką przyjazną środowisku – green tourism

Swoją edukację rozpoczniesz od zbudowania stabilnych fundamentów wiedzy i dowiesz się czym jest nowoczesna turystyka zrównoważona. Poznasz trendy, obowiązujące w branży turystycznej, zasady tworzenia i wdrażania strategii turystyki zrównoważonej, a także zasady uprawiania turystyki na obszarach chronionych. W trakcie zajęć praktycznych wypracujesz szereg kluczowych kompetencji, zdobędziesz umiejętności wykorzystywania narzędzi zrównoważonego rozwoju, a także dowiesz się, jak tworzyć rozwiązania proekologiczne i jak z nich korzystać. Podczas warsztatów, prowadzonych przez praktyków sektora, dowiesz się jakie zagrożenia czyhają na środowisko przyrodnicze i kulturowe, a w trakcie staży i praktyk nauczysz się samodzielnie planować oraz monitorować turystykę zrównoważoną.

Dodatkowe korzyści dla studentów specjalności Zarządzanie turystyką przyjazną środowisku – green tourism

Po studiach w WSTiE turystyka zrównoważona nie będzie miała przed Tobą tajemnic! Nasza uczelnia zbudowała najliczniejszą w Polsce sieć partnerską z instytucjami, zajmującymi się ochroną przyrody w Polsce. Studenci kierunku Zarządzanie turystyką przyjazną środowisku – green tourism będą dzięki temu mieli okazję uczyć się pod okiem najwybitniejszych ekspertów, którzy staną się mentorami studentów. Pod ich okiem będziesz mógł rozwijać się z wybranym kierunku i praktykować zarządzanie turystyką zrównoważoną. Na wszystkich studentów czekają także atrakcyjne staże, dzięki którym jeszcze przed obroną dyplomu będziesz w stanie przetestować własne umiejętności oraz nawiązać przyszłe relacje zawodowe. Jako absolwent specjalizacji Zarządzanie turystyką przyjazną środowisku – green tourism będziesz mógł także dalej doskonalić swój warsztat, podejmując studia na poziomie magisterskim, podyplomowym, a także realizując pionierski program MBA in Tourism.

studia turystyka

Co po studiach Zarządzanie turystyką przyjazną środowisku – green tourism?

Po obronie dyplomu będziesz w pełni przygotowany do podjęcia zatrudnienia jako niezależny ekspert ds. turystyki zrównoważonej w każdej firmie z branży. Będziesz mógł zająć się tworzeniem i promocją produktów, analizą rynku, a także prognozowaniem trendów turystyki zrównoważonej. Doskonale odnajdziesz się także w sektorze publicznym. Nasi absolwenci z powodzeniem znajdują zatrudnienie jako pracownicy administracji regionalnej i lokalnej, a także jako managerowie rozwoju zrównoważonego w instytucjach turystycznych. Dzięki praktycznemu przygotowaniu będziesz w stanie także założyć własny biznes i świadczyć usługi w zakresie turystyki przyjaznej środowisku.

rekrutacja studia

Mogą cię również zainteresować: