Zarządzanie finansami / Zarządzanie procesami rachunkowo-księgowymi

O SZKOLENIU:

Finanse i rachunkowość – pakiet niezbędnych kompetencji skutecznego managera

Skuteczny manager działu finansowego i księgowego wymaga określonego pakietu wiedzy i kompetencji. Stale zmieniające się przepisy i wymogi sprawiają, że raz zdobyte umiejętności nie wystarczają i wymagane jest aktualizowanie branżowego know-how. Jeśli potrzebujesz takiego wsparcia, to szkolenie jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie.

Program, stworzony przez specjalistkę w zakresie finansów i rachunkowości, precyzyjnie odpowiada na potrzeby branży, dostosowując prezentowane rozwiązania do rzeczywistych oczekiwań runku. W trakcie kursu dowiesz się m.in.:

• – jak prowadzić procesy finansowe firmy
  • – jak przeprowadzić analizę procesu finansowego w firmie
  • – jak zaproponować konieczne zmiany
  • – jak wdrażać zasady etyki zawodowej w pracy księgowego

Twarda wiedza przeplatana będzie praktycznymi przykładami i analizą casestudies, dzięki czemu uczestnicy szkolenia zostaną przygotowani do podejmowania decyzji, które będą skutkować wzrostem wyników finansowych.

Sprawdź szczegółowy program szkolenia i przekonaj się, w jaki sposób na inwestycja przełoży się na Twój sukces zawodowy.

PROGRAM:

1. Struktura organizacyjna i procesy finansowo-rachunkowe w przedsiębiorstwie.
  2. E-sprawozdanie finansowe – jak przygotować i złożyć.
  3. Split payment i Biała Lista – jak stosować.
  4. Zmiany prawne w zakresie rachunkowości oraz podatków w 2020 roku.
  5. Sprawna komunikacja z ZUS oraz prowadzenia spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi – zmiany w przepisach i nowe rozwiązania w zakresie rozliczeń.
  1. Nowoczesne prowadzenie rozliczeń firmy. Podstawowe zasady etyki zawodowej w rachunkowości.
  2. Leasing oraz inne formy finansowania inwestycji rozwojowych przedsiębiorstwa (dotacje, refundacje).
  3. Interpretacje prawne Urzędów Skarbowych i Krajowej Izby Skarbowej jako narzędzia ułatwiające podejmowanie decyzji finansowych w firmie.

KADRA:

Monika Bil – ekspert w dziedzinie finansów i rachunkowości, wykładowca Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii. Absolwentka kierunku ekonomia na Uniwersytecie Szczecińskim, zarządzania zasobami ludzkimi oraz zarządzania przedsiębiorstwem w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Doświadczenie oraz wiedzę zdobywała podczas trwającej od ponad 25 lat kariery zawodowej, pracując na stanowiskach zarządczych wyższego szczebla w działach związanych z finansami, księgowością oraz podatkami i płacami. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie samodzielnego prowadzenia projektów i wdrożeń systemów z zakresu rachunkowości zarządczej, budżetowania oraz zarządzania płynnością finansową firm z grupy MŚP i korporacji. Warsztat szkoleniowy doskonaliła, współpracując m.in. z Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii oraz NEWkey, realizując szkolenia komercyjne i finansowane ze źródeł zewnętrznych. Szerokie portfolio zadowolonych klientów usług szkoleniowych stworzyła w oparciu o wyjątkowy proces realizacji szkoleń bazujących przede wszystkim na jej bogatym doświadczeniu praktycznym w obszarze swojej specjalizacji.

REKRUTACJA I OPŁATY:
2000 zł

TERMIN SZKOLENIA:
luty 2021r.

CZAS TRWANIA:
8h

Szkolenia prowadzone są zarówno w trybie stacjonarnym (w bezpośrednim kontakcie z prowadzącym) jak i za pomocą technik kształcenia na odległość (online).

KONTAKT:
Lucyna Jurzak, tel: 338744605, 531 414407, e-mail:szkola@wste.edu.pl