Sztuczna inteligencja w szkole – to nie zagrożenie, a wielka szansa!

WSTiE > Aktualności > Sztuczna inteligencja w szkole – to nie zagrożenie, a wielka szansa!

W dobie szybkiego postępu technologicznego sztuczna inteligencja (AI) staje się integralną częścią wielu dziedzin życia, w tym edukacji. Badania dowodzą, że szkoły, które wdrożyły tego typu rozwiązania, odnotowują lepsze wyniki nauczania oraz wzrost zaangażowania uczniów. Aby tak się jednak stało, warto dogłębnie poznać nowe narzędzia oraz dowiedzieć się jak zbudować strategię ich wdrażania w sektorze edukacji. Od teraz pomoże w tym specjalistyczny kurs, opracowany przez ekspertów Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii.

Dołącz do liderów nowoczesnej edukacji

„Sztuczna inteligencja w nauczaniu i uczeniu się” to innowacyjne szkolenie, który pomaga nauczycielom oraz dyrektorom szkół średnich zrozumieć oraz skutecznie wykorzystać AI w codziennej pracy. Program kursu został starannie opracowany przez branżowych praktyków, aby celnie odpowiadać na potrzeby współczesnych pedagogów. Zajęcia obejmują m.in.: wprowadzenie do sztucznej inteligencji i jej zastosowań w edukacji, praktyczne przykłady wykorzystania AI w nauczaniu różnych przedmiotów, tworzenie i implementację projektów edukacyjnych z użyciem AI oraz etyczne aspekty stosowania sztucznej inteligencji w szkole. Uczestnicy mogą zdecydować się na 4-godzinne szkolenie, 2-godzinne warsztaty, a także skorzystać z 2-godzinnych, indywidualnych konsultacji online. Kursanci otrzymują także imienne certyfikaty oraz 12-miesięczny dostęp do wszystkich materiałów szkoleniowych. Szkolenie, które oferujemy, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na nowoczesne umiejętności technologiczne. Naszą misją jest zapewnienie nauczycielom narzędzi i wiedzy, które pozwolą im skutecznie wdrażać AI do programów nauczania – mówi Dziekan Wydziału Informatyki, Marcin Kubasiak. Chcemy, aby nauczyciele nie tylko rozumieli te technologie, ale również potrafili je twórczo wykorzystywać i przekazać wiedzę o nich uczniom – dodaje.

Dlaczego warto?

Z kursu, prowadzonego przez eksperta Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii, do tej pory skorzystało już ponad 150 nauczycieli, reprezentujących placówki z dwóch powiatów Małopolski. Uczestnicy docenili przede wszystkim praktyczny wymiar szkolenia oraz możliwość natychmiastowego wdrożenia zdobytej wiedzy. Jest to możliwe, ponieważ prowadzący w praktyce demonstrują zastosowanie takich narzędzi jak ChatGPT, ElevenLabs, Perplexity czy Suno. Od czasu szkolenia korzystam z zasobów sztucznej inteligencji do tworzenia prezentacji, nauki budowania stron www czy montowania krótkometrażowych filmów. Dzięki AI poszerzyłem także własną bazę  testów sprawdzających  wiadomości i umiejętności uczniów – przyznał nauczyciel informatyki z LO w Wieliczce, będący uczestnikiem kursu. Dodatkową zaletą jest bez wątpienia także możliwość personalizacji programu, dzięki czemu wartościową wiedzę zdobywają zarówno nauczyciele przedmiotów ogólnych, jak i zawodowych.

Dodatkowe informacje dotyczące kursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://aiwpracynauczyciela.grweb.site/.