...

Alternatywna Szkoła Biznesu

 ALTERNATYWNA SZKOŁA BIZNESU

ASBIRO,WSTIE

ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. Wyróżnia ją na rynku edukacyjnym innowacyjny model nauczania i alternatywne podejście do przekazywania wiedzy, oparte na sprawdzonych światowych wzorcach.

Przewagę nad innymi szkołami tworzy poprzez wyjątkowo praktyczne podejście do przedsiębiorczości. Podstawowym kryterium doboru kadry jest doświadczenie i sukcesy w realnym biznesie. W gronie wykładowców są właściciele, prezesi i dyrektorzy firm oraz najlepsi trenerzy w Polsce.

W 2013 roku WSTiE podjęło strategiczną współpracę z ASBIRO, rozszerzając tym samym swoją ofertę o unikalne programy nauczania i obszary wiedzy. Wynikiem wspólnego przedsięwzięcia edukacyjnego są nowe poszukiwane specjalności, odpowiadające na zapotrzebowanie dynamicznie rozwijającego się rynku. Wizytówką tej edukacji jest praktyczna rynkowa wiedza w najlepszym wydaniu.

E-BIZNES I MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Jeżeli jesteś kreatywny i przedsiębiorczy, interesują Cię nowoczesne modele biznesowe i narzędzia komunikacji, zdobądź unikalną specjalność E-biznes i media społecznościowe na Wydziale Nauk Społecznych w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii. Ta specjalność jest odpowiedzią na zapotrzebowanie szybko rozwijającego się rynku. W dzisiejszych czasach sukces rynkowy gwarantuje wdrożenie nowoczesnych form biznesu, efektywna promocja i zastosowanie nowatorskich metod budowania relacji z klientem.

We współpracy z Alternatywną Szkołą Biznesu i Rozwoju Osobowego ASBIRO  nasza uczelnia przygotowała program kształcenia skierowany do osób, które od studiów oczekują czegoś więcej: wiedzy praktycznej zdobytej od kadry mającej doświadczenie w realnym biznesie.

Specjalność E-biznes i media społecznościowe jest elementem studiów I stopnia, których ideą jest przekazywanie wiedzy praktycznej w najlepszym wydaniu. Warsztaty i case study odbywają się z udziałem ludzi sukcesu i autorytetów z dziedziny ekonomii, biznesu, finansów, zarządzania czy marketingu.

Studia, które uczą tego, czego oczekują pracodawcy

Specjalność jest adresowana do osób, które zamierzają uruchomić własną firmę lub ją prowadzą. Głównym założeniem studiów jest przekazanie niezbędnej wiedzy i umiejętności przez praktyków, którzy sami zbudowali własne przedsiębiorstwa i z powodzeniem je prowadzą.
Program studiów obejmuje m. in. zagadnienia dotyczące polityki gospodarczej i społecznej oraz systemów politycznych w kontekście prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, socjologii i psychologii społecznej w zakresie służącym skutecznemu prowadzeniu biznesu, zarządzania, marketingu, prawa, rachunkowości, ekonomii, optymalizacji podatkowej, Internetu, zarządzania przedsięwzięciami e-biznesowymi oraz wiele innych dziedzin głęboko powiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Program studiów koncentruje się na dwóch obszarach: jak organizować i jak promować biznes. Stąd oprócz prowadzenia przedmiotów ściśle biznesowych studia przygotowują do wielokierunkowych działań firmy w Internecie.

Co w tym wyjątkowego?

To prawda, że ta wiedza jest przekazywana na wielu uczelniach. Dla studenta najważniejsze jest jednak to, kto i w jaki sposób ją przekazuje. Ten sam przedmiot można realizować na wiele sposobów. Przykład? Na przeciętnej uczelni wiedzę o rekrutacji kadry przekazuje pracownik naukowy, który nigdy nie zatrudniał pracowników. To on zawsze szukał pracy, nigdy jej nie dawał. Na naszych studiach wiedzę na temat rekrutacji pracowników przekazuje praktyk, który przyjął do pracy ponad 5 tys. osób. Przedmiotów, które są związane z przedsiębiorczością, nie prowadzą teoretycy, którzy nigdy nie prowadzili firmy, ale wyłącznie osoby z doświadczeniem biznesowym. Po zajęciach obowiązkowych istnieje możliwość dyskusji, wymiany doświadczeń oraz konsultacji z wykładowcami.

Wykładowcy

Kadra studiów to 96 osób, do których zaliczają się wykładowcy WSTiE oraz aktywni przedsiębiorcy. Wielu z nich to osoby prowadzące od wielu lat własne firmy i odnoszące sukcesy w swoich dziedzinach. Wśród nich znajdują się ludzie z listy najbogatszych Polaków, a także mali przedsiębiorcy, prowadzący swoje firmy czy małe biznesy. Wśród wykładowców są między innymi:

dr Jacek Skorus, wstie

dr Jacek Skorus

Dziennikarz telewizyjny, specjalista w zakresie informacji telewizyjnej, były szef redakcji „Panoramy”, były szef Regionalnej Agencji Producenckiej TVP w Katowicach i wydawca programów publicystycznych w TVP 3 oraz kierownik redakcji terenowych w Bielsku-Białej i Opolu.

Andrzej Blikle, wstie

Andrzej Blikle

Przedsiębiorca, właściciel cukierni A. Blikle, profesor matematyki, na liście najbogatszych Polaków.
www.blikle.pl

Tad Witkowicz, wstie

Tad Witkowicz

Pochodzący spod Kodnia amerykański miliarder polskiego pochodzenia. Zbudował Artel, CrossComm oraz Adlex, które sprzedał za setki milionów dolarów.
www.tadwitkowicz.pl

Leszek Stafiej, wstie

Leszek Stafiej

Przedsiębiorca, założyciel i prezes Stafiej Partnerzy DKS, niezależny doradca ds. komunikacji społecznej, marketingowej i mediów. Współzałożyciel Radia ZET.
www.stafiej.pl

Tomasz Bortkiewicz, wstie

Tomasz Bortkiewicz

Przedsiębiorca, dawniej lekarz pediatra, prowadził biuro rachunkowe i hurtownię. Był prezesem Ursusa, obecnie kieruje firmą doradczą Gordion.
www.ckmgordion.pl/

Robert Gwiazdowski, wstie

Robert Gwiazdowski

Prawnik i ekonomista, komentator gospodarczy, ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha, doktor habilitowany nauk prawnych.
www.gwiazdowski.pl

Lech Jeziorny, wstie

Lech Jeziorny

Przedsiębiorca z Krakowa, współtwórca KZM KRAKMEAT, zakładu mięsnego zatrudniającego ponad 300 osób.

Michel Marbot, wstie

Michel Marbot

Przedsiębiorca, inwestor, twórca i prezes firmy spożywczej MALMA, lidera na rynku polskich makaronów oraz pierogów i mrożonej pizzy.
www.malma.com

Piotr Michalak, wstie

Piotr Michalak

Przedsiębiorca, specjalista w dziedzinie marketingu internetowego, prowadzi agencję promocyjną Ententa oraz Efnetica.
www.strategie-rozwoju.pl

Piotr Moncarz, wstie

Piotr Moncarz

Wiceprezes notowanej na NASDAQ firmy EXPONENT, wykładowca w Stanford University.
www.exponent.com

Sławomir Muturi, wstie

Sławomir Muturi

Przedsiębiorca w branży konsultingu, obecnie inwestuje w nieruchomości, autor bestsellera Fridomia. Prowadzi serwis o inwestowaniu w nieruchomości.
www.fridomia.pl

Tomasz Nazaruk, wstie

Tomasz Nazaruk

Przedsiębiorca, założył firmę ATA-INT. W 2009 roku otrzymał złotą statuetkę lidera polskiego biznesu. Obecnie prezes zarządu Ricoh Polska.
www.ricoh.pl/

Sławomir Sikora, wstie

Sławomir Sikora

Przedsiębiorca, pierwowzór Stefana – bohatera filmu Dług Krzysztofa Krauzego i autor dwóch książek autobiograficznych.
www.fecwis.org

Grzegorz Turniak, wstie

Grzegorz Turniak

Przedsiębiorca, założył takie organizacje, jak: The Top Careers Club i Family Business Evergreen. Były prezes Job Pilot Polska, obecnie prezes BNI Polska.
www.bnipolska.pl

Jaka jest forma studiowania?

Kształcenie odbywa się w formie studiów niestacjonarnych: wykładów, zajęć praktycznych i e-learningu. Studia trwają 3 lata. W roku akademickim jest 17 zjazdów (sobota/niedziela). W ciągu całych studiów odbywa się 51 zjazdów, średnio co 2-3 tygodnie. Wszystkie zajęcia są nagrywane i udostępniane studentom przez Internet.

Praca licencjacka

Warunkiem ukończenia studiów jest obrona pracy licencjackiej, która w przypadku specjalności E-biznes i media społecznościowe ma szczególną formę. Na ostatnim roku studenci biorą udział w seminariach dyplomowych prowadzonych przez osoby związane z rynkiem Venture Capital. Są to zarówno osoby, które dostały od takich firm pieniądze na rozwój swojego przedsiębiorstwa, jak i przedstawiciele tych firm, którzy decydują, komu przyznać środki finansowe. Obrona pracy licencjackiej polega na zaprezentowaniu przygotowanego planu na biznes.
Komisja oceniająca prace składa się z promotora, recenzenta oraz osób aktywnie inwestujących w początkowej fazie rozwoju firmy, a także osób, które zbudowały swoje wielkie firmy od zera. W komisji są także osoby z listy najbogatszych Polaków. Studenci, którzy przekonają oceniających do swojego biznesplanu, mają szansę na uzyskanie środków finansowych umożliwiających realizację przedsięwzięcia. Studenci, którym nie uda się przekonać inwestorów, uzyskają wsparcie w postaci doradztwa.

Jaki dyplom otrzymują absolwenci?

Absolwenci specjalności otrzymują dwa dyplomy: Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii oraz ASBIRO. Dyplom WSTiE stanowi potwierdzenie  ukończenia studiów wyższych na kierunku Politologia ze specjalnością E-biznes i media społecznościowe oraz uzyskania tytułu zawodowego LICENCJATA. Wraz z dyplomem studiów absolwent otrzymuje suplement do dyplomu, który zawiera pełne informacje dotyczące ukończonych studiów oraz wykaz przedmiotów wraz z liczbą godzin.

Student po ukończeniu studiów będzie dysponował praktyczną wiedzą z zakresu prowadzenia w nowoczesny i skuteczny sposób małej firmy.  Absolwent tej specjalności będzie przygotowany do stworzenia i zarządzania biznesem w Internecie, a wiedza z zakresu ekonomii, finansów i marketingu sprawi, że bez problemu odnajdzie się w świecie szybko zmieniającego się nowoczesnego biznesu internetowego.

Dzięki znajomości mechanizmów rynkowych oraz problemów i wyzwań, jakie czekają firmy funkcjonujące w wymagającym otoczeniu biznesowym, absolwent WSTiE będzie także idealnym pracownikiem w strukturach małych i średnich firm, które nastawione są na dynamiczny rozwój.

Przykładowe przedmioty

Student specjalności E-biznes i media społecznościowe będzie uczestniczyć m. in. w następujących zajęciach: media i biznes, zarządzanie projektami, sprzedaż, zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie, bezpieczeństwo danych, budowa stron internetowych, portale społecznościowe, psychologia społeczna, inwestowanie na giełdzie, podstawy rachunkowości, podatki.

Warsztaty integracyjne

Podczas każdego zjazdu odbędą się warsztaty integracyjne z udziałem studentów i wykładowców. Pozwolą one na wymianę doświadczeń, dyskusję oraz konsultacje z prowadzącymi zajęcia.