Strategicznym elementem funkcjonowania WSTiE jest umiędzynarodowienie, które obejmuje wszechstronną współpracę z wiodącymi ośrodkami naukowymi, instytucjami rządowymi, stowarzyszeniami w Europie i na świecie. Działalność ta wpływa na podniesienie jakości procesu edukacyjnego, służy wymianie doświadczeń naukowo-dydaktycznych, pełni rolę promocji regionu i Polski na arenie międzynarodowej.
WSTiE podjęła współpracę z Ministerstwem Turystyki Republiki Kuby w zakresie organizacji polsko-kubańskiego przedsięwzięcia, seminariów naukowych i wykładów pracowników MT i WSTiE. Programu naukowy promujący turystykę jest realizowany we współpracy z podległymi Ministerstwu RK Agendami.
WSTiE Aktywnie współpracuje z Association of Agrarian and Rural Youth Circles of Jász-Nagykun-Szolnok County na poziomie działalności na rzecz rozwoju obszarów wiejskich nie tylko na terenie rodzimych krajów – Polski oraz Węgier, ale i całej Europy. AGRARIA prowadzi działalność szkoleniową i dzieli się dobrymi praktykami z młodzieżą zamieszkującą obszary wiejskie poprzez organizację krajowych i międzynarodowych wymian. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii wspólnie z tą węgierską organizacją pozarządową skutecznie wcieliła w życie wiele wspólnych projektów realizowanych w ramach programów Unii Europejskiej.
Rurality-Environment-Development wraz z Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii prowadzi wspólną działalność mającą na celu podnoszenie rozpoznawalności oraz rozwoju obszarów wiejskich. R.E.D jest dynamicznie rozwijającym się stowarzyszeniem dzięki sieci członków oraz partnerów na obszarze całej Europy. Zajmuje się rozwojem europejskiej sieci rozwoju obszarów wiejskich i promuje członkowskie podejście do rozwoju integrującego w określonych obszarach: gospodarczym, społecznym, kulturowym i środowiskowym.
Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej współpracuje z Domem Polonijnym we Francji. Dom Polonijny kładzie nacisk na prace nad dialogiem ze stowarzyszeniami francusko-polskimi Pełni on rolę Centrum Informacji o Polonii we Francji i skupia ponad 85% stowarzyszeń polsko-francuskich zgrupowanych w Radzie Polonii we Francji. Dzięki współpracy studenci WSTiE wyjeżdżają do Francji na praktyki zawodowe, ale także uczestniczą w Dniach Polonii Francuskiej. Taki pobyt daje im szansę na przybliżenie kultury francuskiej, spotkanie z rodakami, jak również na sprawdzenie się w organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć.
Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii uchwałą Izby jest włączona w grono jej członków. Celami działalności tej organizacji jest wspomaganie rozwoju stosunków gospodarczych i handlowych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Ukrainą. Izba kładzie w swej działalności duży nacisk na promowanie przedsiębiorstw i przedsiębiorców oraz ochronę interesów gospodarczych członków Izby. Kolejnym ważnym elementem jest przyczynianie się do rozwoju turystyki oraz dbanie o podnoszenie poziomu kultury i obsługi turystów.
Skontaktuj się z nami, opowiemy Ci o studiach na WSTiE
+48 (33) 87 45 425
szkola@wste.edu.pl