WSTiE wzięła udział w IX Forum Hotelarzy IGHP

WSTiE > Aktualności > WSTiE wzięła udział w IX Forum Hotelarzy IGHP

10 września w hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbyło się IX Forum Hotelarzy IGHP – jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii miała zaszczyt wziąć w nim udział, prezentując swoją ofertę edukacyjną oraz aktywnie uczestnicząc w dyskusjach o przyszłości hotelarstwa.

Forum Hotelarzy IGHP, organizowane przez wieloletniego partnera naszej uczelni – Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego – zgromadziło kluczowych przedstawicieli branży, liderów opinii oraz ekspertów. Celem wydarzenia było omówienie kluczowych wyzwań, z jakimi mierzy się hotelarstwo oraz wspólne poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą branży skutecznie odpowiadać na współczesne zmiany. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii zaprezentowała materiały na temat swoich studiów podyplomowych Manager Hotelu oraz MBA w hotelarstwie, podkreślając korzyści, wynikające z nowoczesnych programów edukacyjnych, dostosowanych do potrzeb rynku.

Jednym z kluczowych punktów programu były trzy panele dyskusyjne, w których poruszono najważniejsze wyzwania współczesnego hotelarstwa. Naszą uczelnię na forum reprezentował dr Bartłomiej Walas, prof. WSTiE, Dziekan Wydziału Turystyki, który pełnił funkcję moderatora panelu zatytułowanego „Najem krótkoterminowy – poczwórny węzeł gordyjski?”. Debata skupiła się na analizie wpływu tej formy zakwaterowania na rynek oraz rozważaniach, czy hotele powinny dostosować swoją strategię do rosnącej popularności short-term rentals. Udział naszego dziekana w tak prestiżowej roli potwierdza wiodącą pozycję Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w środowisku akademickim oraz naszą aktywność w kształtowaniu przyszłości branży hotelarskiej.

Wnioski, płynące z forum, wydają się mieć kluczowe, praktyczne znaczenie. W trakcie debat, które dotyczyły m.in. raportowania ESG, współpracy z OTA oraz roli Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego jasno podkreślono, że hotelarze muszą być gotowi na szybkie zmiany w regulacjach oraz rozwój nowoczesnych technologii. Te kluczowe wnioski stanowią cenne wytyczne zarówno dla praktyków, jak i kadry zarządzającej, jednocześnie wyznaczając kierunki, w których nasza uczelnia będzie rozwijać programy kształcenia liderów.