XVI edycja konkursu wiedzy  Akademia Liderów Przyszłości

WSTiE > Aktualności > XVI edycja konkursu wiedzy  Akademia Liderów Przyszłości

Po przerwie, spowodowanej pandemią, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii ma zaszczyt ponownie zaprosić ambitnych uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w Akademii Liderów Przyszłości. To już XVI edycja ogólnopolskiego konkursu wiedzy, organizowanego przez WSTiE. W tym roku uczestnicy staną w naukowe szranki w dwóch kategoriach tematycznych: biznes i zarządzanie oraz informatyka. Eliminacje odbędą się 19 kwietnia w formie zdalnej. Wielki finał w siedzibie WSTiE zaplanowano na 28 kwietnia 2023 r.

Kategorie konkursu Akademii Liderów Przyszłości

Języki programowania
Przedsiębiorczość

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do zdobywania i sprawdzania praktycznych umiejętności, które mogą okazać się fundamentem dalszego rozwoju naukowego oraz zawodowego. W ramach kategorii biznes i zarządzanie, której przewodzi hasło: UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ, uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu przedsiębiorczości. Zadania będą dotyczyły wdrażania procesów, zdolności logicznego działania oraz planowania pracy na różnych szczeblach organizacji. Z kolei uczniowie, startujący w kategorii INFORMATYKA OTWIERA DRZWI JUTRA, zaprezentują wiedzę, dotyczącą popularnych języków programowania, technologii internetowych, inżynierii oprogramowania, multimediów i grafiki komputerowej. Poza testem czekają także zadania praktyczne, które pozwolą ocenić realną gotowość do realizacji projektów w branży IT.

Dlaczego takie kategorie?

Wybór tegorocznych kategorii konkursowych nie jest przypadkowy i odzwierciedla potrzeby oraz trendy dzisiejszego rynku pracy. Branża informatyczna rozwija się w szybkim tempie, a wraz z nią rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, posiadających odpowiednie kwalifikacje. Z kolei nauka biznesu jest kluczowa dla rozwijającej się gospodarki i dla osób, które chcą rozwijać karierę managerską, a także przygotować się do prowadzenia własnej firmy. Akademia Liderów Przyszłości daje uczestnikom szansę nie tylko na zweryfikowanie własnej wiedzy i umiejętności w tych dwóch dziedzinach, ale także na wywalczenie atrakcyjnych nagród: na zwycięzców czeka fundowane stypendium Rektora  na wybranym kierunku: zarządzanie, turystyka i rekreacja lub informatyka w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii a także nagrody rzeczowe (sprzęt elektroniczny).