Za nami uroczysta inauguracja 10. edycji programu Menedżer Hotelu

WSTiE > Aktualności > Za nami uroczysta inauguracja 10. edycji programu Menedżer Hotelu

W dniu 18 listopada rozpoczęła się jubileuszowa edycja specjalistycznych studiów podyplomowych dla kadry zarządzającej, realizowanych w centrum Krakowa nieprzerwanie od 2016 roku. Program, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem, przyciąga uczestników z różnych zakątków Polski, od lat jednocząc pasjonatów hotelarstwa, hotelarzy z doświadczeniem oraz osoby, które planują swoją przyszłość zawodową w tej dynamicznie rozwijającej się branży.

Uczestników tegorocznej edycji oficjalnie powitali Kierownik Studiów Podyplomowych dr Marek Nocoń, prof. WSTiE oraz opiekunka studiów Manager Hotelu, pani Lucyna Jurzak. Wśród słuchaczy znaleźli się nie tylko doświadczeni hotelarze, lecz także osoby pragnące przekwalifikować się, absolwenci szkół hotelarskich czy też ci, którzy tuż po studiach szukają praktycznego przygotowania do podjęcia pracy w zawodzie. Do Krakowa przyjechali m.in. z Gdańska, Olsztyna, Wrocławia, Ostrowca Świętokrzyskiego, Zakopanego i Bielska-Białej pragnąc wzbogacić swoją wiedzę pod okiem doświadczonych wykładowców. Jak co roku wspierać ich będzie kadra ekspertów, posiadających bogate doświadczenie w zarządzaniu różnorodnymi obszarami hotelarstwa.

Przez dwa semestry, obejmujące 198 godzin i 10 zjazdów weekendowych, uczestnicy będą zgłębiać tematy związane m.in. ze sprzedażą i dystrybucją, organizacją pionów operacyjnych, zarządzaniem ceną (revenue management), uwarunkowaniami prawno-hotelarskimi, zarządzaniem budynkiem oraz gastronomią hotelową. Program ten, stale aktualizowany, gwarantuje nie tylko porcję twardej wiedzy, ale także rozwój soft skills oraz kompetencje w zakresie wykorzystywania najnowszych trendów i praktyk branżowych.

Absolwenci studiów podyplomowych Menedżer Hotelu zdobędą prestiżowy dyplom oraz kwalifikację na poziomie 6 PRK, co stanowi powszechnie akceptowany symbol jakości zarówno w kraju, jak i za granicą. To jednak nie wszystko – na uczestników, myślących o dalszym rozwoju zawodowym, czekać będzie możliwość rozszerzenia programu studiów o trzeci semestr i uzyskanie dyplomu MBA w hotelarstwie. Program ten, rozpoczynający się we wrześniu 2024 roku, jest jednym z pierwszych w Polsce tego rodzaju studiów specjalistycznych. Skupia się na kluczowych obszarach, takich jak przywództwo, zarządzanie, marketing, rachunkowość i finanse, a także zrównoważony rozwój w hotelarstwie czy technologie w zarządzaniu gastronomią.

L.J.

Manager Hotelu