AKCJA : REKRUTACJA – CZYLI JAK SZUKAĆ PRACY W DOBIE POST-COVID19

Okres pandemii okazał się trudny nie tylko dla całych branż i firm, ale przede wszystkim dla pojedynczych pracowników. I to nie tylko dlatego, że wielu z nich straciło zatrudnienie. Problematyczne staje się także samo poszukiwanie pracy, ponieważ zmieniła się tak forma, jak i oczekiwania pracodawców. Jak zatem zrobić to dobrze?

AAA: Nowe kwalifikacje potrzebne od zaraz

Wiele branż wstrzymało zatrudnienie, ponieważ mniejszy ruch przełożył się na mniejsze zyski. Konkurencja staje się więc poważna, a o tym czy dany kandydat otrzyma dana posadę często decydują nowe kryteria. Nawet jeśli posiadasz mocne CV i szeroki wachlarz kompetencji, w obecnej sytuacji warto zastanowić się, czy nie warto sięgnąć po kolejne – ale nie dowolne. Wiele firm poszukuje w tej chwili ekspertów, którzy będą w stanie pracować w nowej post-covidowej rzeczywistości, odnaleźć się w gąszczu przepisów sanitarnych i dostosować działania do zmienionych uwarunkowań rynku. Jak podkreślają rekruterzy, w niektórych branżach jest to szczególnie widoczne, np. w sektorze hotelarskim. Tu szansę na zatrudnienie mają ci kandydaci, którzy ukończyli kursy pomagające dostosować dotychczasowe metody obsługi klienta do obostrzeń, które nałożono na branżę turystyczną.

Zaloguj się do sukcesu

Aby skutecznie konkurować na rynku pracy warto także pogodzić się z faktem, iż zarówno oferty, jak i sam proces rekrutacji przeniosły się do sieci. Nasze wirtualne portfolio może okazać się kluczem do sukcesu, dlatego warto zaistnieć na portalach takich jak LinkedIn i zadbać o to, aby nasze CV w sieci było aktualne i atrakcyjne. Rozmowy kwalifikacyjne także coraz częściej odbywają się za pośrednictwem nowoczesnych technologii, dlatego warto oswoić się z nimi zanim rozpoczniemy proces rozsyłania zgłoszeń. Rekruterzy radzą, by nie tylko poznać programy telekonferencyjne od strony technicznej, ale także popracować nad tym, jak prezentujemy się w trakcie takich spotkań. Wiele osób, nawet tych, które doskonale wypadają w kontakcie realnym, mocno stresuje się koniecznością spoglądania w oko kamery. Warto więc przećwiczyć tę umiejętność tym bardziej, iż po otrzymaniu posady możemy być zmuszeni do wykonywania naszych obowiązków właśnie w tej formie.