Jakie studia wybrać, by zagwarantować sobie pewną pracę?

Okres studiów to czas, który wspomina się przez całe życie. Nic dziwnego – to przecież kilka lat wypełnionych wyzwaniami, spotkaniami, podróżami, budowaniem trwałych przyjaźni. To jednak także czas, kiedy ważą się losy naszego przyszłego zatrudnienia. Coraz częściej maturzyści zadają sobie więc pytanie o to, jaki kierunek pozwoli im połączyć oba cele: pasję z przyszłą stabilnością zawodową. A my spieszymy z odpowiedzią.

Turystyka: podróż życia – dosłownie i w przenośni

Chcesz otworzyć własny biznes, kreować wydarzenia, organizować eventy, pracować w najlepszych biurach, hotelach, restauracjach w kraju lub za granicą, zarządzać destynacją turystyczną? Turystyka i rekreacja to doskonały wybór, który pomoże zrealizować ten cel, nie pozbawiając cię prawdziwej pasji studiowania! Ten kierunek to nie tylko wykłady, ale przede wszystkim warsztaty, staże i praktyki – a więc szansa na to, by w trakcie studiów zwiedzić świat i nawiązać fascynujące znajomości. Możliwości zawodowe także wydają się atrakcyjne – turystyka jest stale rozwijającym się obszarem gospodarki, w której obecnie pracuje ponad 100 milionów osób. Trend ten utrzymuje się od wielu lat na całym świecie i nawet pandemia koronawirusa nie była w stanie go zatrzymać.

Informatyka: zaloguj się do sukcesu zawodowego

Informatyka to najszybciej rozwijająca się gałąź wiedzy i gospodarki XXI wieku. Podczas studiów nie będzie więc miejsca na nudę! Możesz wybierać z wielu przyszłościowych specjalizacji, które mogą okazać się prawdziwą pasją. IT to nie tylko programowanie, ale także robotyka, automatyzacja, inżynieria danych czy grafika komputerowa. Co więcej, rynek pracy oferuje szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia i rozwoju, a średnie wynagrodzenie w branży wynosi obecnie około 11 400 zł (wg danych Sedlak & Sedlak za rok 2018). Rozwój sektora wydaje się niezagrożony, a zapotrzebowanie nowych, młodych i ambitnych ekspertów będzie wzrastać – co udowodniła pandemia koronawirusa, przenosząc niemal całą ludzką aktywność właśnie do sieci.

Niezależnie od tego, który kierunek wybierzesz, pamiętaj, aby studia oferowały kształcenie praktyczne. Kluczem do sukcesu zawodowego jest bowiem nie wiedza książkowa, ale rzeczywiste umiejętności realizacji projektów oraz zdolność podjęcia pracy od razu po obronie dyplomu.