Zarządzanie studia

NAJLEPSZE STUDIA INFORMATYCZNE – KTÓRE WYBRAĆ, BY MIEĆ PEWNĄ PRACĘ?

Informatyka to najszybciej rozwijająca się gałąź wiedzy i gospodarki XXI wieku. Rynek pracy oferuje szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia i rozwoju, a branża stale rekrutuje. Średnie wynagrodzenie w branży wynosi obecnie około 11 400 zł, co daje gwarancję bardzo dobrych zarobków z dalszą perspektywą wzrostu. Czy jednak każdy absolwent z dyplomem ma szansę na pewną karierę? Oczywiście nie – to, jakie studia skończysz, ma ogromne znaczenie.

Najlepsze studia informatyczne, to studia praktyczne

Wybierając uczelnię sprawdź, czy kształci ona tak, abyś miał możliwość rozpoczęcia stażu jak najwcześniej. Liczą się bowiem praktyczne umiejętności, a nie te na papierze. Sprawdź, czy uczelnia ofertuje wsparcie w poszukiwaniu praktyk, czy posiada znanych partnerów w branży i będzie w stanie rekomendować cię potencjalnemu pracodawcy. Zerknij także w harmonogram zajęć – im więcej warsztatów i mniej wykładów, tym lepiej.

Zwróć uwagę na przyszłościowe specjalizacje

Jeśli ktoś jest od wszystkiego – to jest do niczego. Pracodawcy poszukują ekspertów w wąskich specjalizacjach i to właśnie oni mają gwarantowane zatrudnienie – oraz wyższe zarobki. Decydując się na informatykę sprawdź czy dana uczelnia oferuje ciekawe specjalności i czy będziesz mógł się na nie dostać. Szukaj zwłaszcza tych, na które panuje największe zapotrzebowanie na rynku pracy, np. takie jak robotyka, systemy baz danych, internetowe technologie multimedialne.

Sprawdź, czy uczelnia oferuje dodatkowe kursy

W trakcie studiów nabywasz umiejętności i otrzymujesz dyplom, potwierdzający twoje kwalifikacje. Aby jednak wyróżnić się na rynku pracy, warto skończyć dodatkowe kursy. Najlepsze studia informatyczne to te, które mają je w swojej ofercie. Warto w trakcie studiów skończyć jak najwięcej certyfikowanych szkoleń, skupiając się zwłaszcza na znajomości języków programowania, m.in. C#, C++, Java, PHP, Entity Framework, .Net, MVVM, SQL Server, MySQL, ORM, REST API,, git, czy administracji systemami Linux.