STUDIA PODYPLOMOWE TURYSTYKA DLA NAUCZYCIELI – KIEDY WARTO?

Podstawy turystyki, obsługa ruchu turystycznego, organizacja imprez i usług turystycznych, podstawy geografii turystycznej, rozliczanie i sprzedaż usług turystycznych, informatyka w turystyce. Wbrew pozorom takiej wiedzy potrzebujesz nie tylko wtedy, gdy planujesz zostać managerem w tym sektorze ale także wtedy, gdy chcesz pomóc innym się do tego przygotować. Jeśli więc chcesz prowadzić kursy, szkolenia lub nauczać turystyki w szkołach, sięgnij po praktyczne studia kwalifikacyjne.

Studia kwalifikacyjne – co to jest?

Kwalifikacyjne studia podyplomowe turystyka dla nauczycieli są skierowane do osób, legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wyższych oraz posiadających przygotowanie pedagogiczne. Absolwenci uzyskują kwalifikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych w szkołach i placówkach oświatowych.  Program studiów przygotowywany jest zgodnie z efektami kształcenia i kryteriami ich weryfikacji, zawartymi w podstawie programowej kształcenia w zawodzie technik organizacji turystyki. Otrzymując dyplom jesteś więc nie tylko w teorii, ale także w praktyce przygotowany pracy w zakresie wybranego zawodu szkolnictwa branżowego.

Kiedy warto się na to zdecydować?

Wtedy, kiedy chcesz zainwestować w rozwój swojej kariery zawodowej. Ukończenie takich studiów zwiększa twoje szanse na rynku pracy, możesz więc pracować w placówkach oświatowych lub prowadzić szkolenia dla pracowników sektora. Jest to szczególnie przydatne, jeśli jesteś praktykiem i chcesz w przyszłości zająć się consultingiem lub dzielić się swoim doświadczeniem w szkołach. Jest to także doskonała i efektywna forma przebranżowienia, po którą może sięgnąć każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w nowym zawodzie. Studia podyplomowe turystyka dla nauczycieli to także okazja na nawiązanie nowych znajomości z ekspertami branży, co może zaowocować dalszymi, wspólnymi projektami lub stałą współpracą.