Zaproszenie na inaugurację roku akademickiego 2023/24

WSTiE > Aktualności > Zaproszenie na inaugurację roku akademickiego 2023/24

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej serdecznie zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2023/24, która odbędzie się w dniu 7 października o godzinie 11:00. To ważne wydarzenie w życiu uczelni stanowi także symboliczne rozpoczęcie nowego etapu w życiu kolejnego pokolenia studentów.

Uroczystość odbędzie się w Sali Rycerskiej Zamku Suskiego, a jej oficjalnego otwarcia dokona Jego Magnificencja Rektor dr Marek Łabaj, prof. WSTiE. Po oficjalnym powitaniu i przemówieniach gości  nastąpi symboliczny akt immatrykulacji. To szczególny moment, w którym nowi studenci formalnie stają się członkami społeczności akademickiej.

Nie zabraknie inspirującego wykładu inauguracyjnego, który w tym roku wygłosi dr hab. inż. Radosław Klimek, prof. AGH, a jednoczenie wieloletni wykładowca WSTiE. Jego prelekcja pod tytułem „Modele językowe w sztucznej inteligencji” dostarczy wglądu w innowacyjne obszary nauki, a także pomoże zrozumieć, jak precyzyjne analizowanie i generowanie treści może wpłynąć na rozwój komunikacji oraz technologii przyszłości.

Coroczna inauguracja to nie tylko formalność – to początek drogi ku wiedzy, poszukiwaniom i rozwojowi intelektualnemu. Uczelnia zachęca do licznego uczestnictwa, oferując również możliwość śledzenia transmisji z uroczystości online. Streaming prowadzony będzie od godziny 11:00 na oficjalnym profilu w portalu YouTube: https://www.youtube.com/@WSTiEuczelnia1

Osoby zainteresowane mogą także wziąć udział we wcześniejszej mszy świętej, która poprzedzi oficjalną uroczystość akademicką. Odbędzie się ona o godzinie 10:00 w kościele w Suchej Beskidzkiej.