Absolwenci

WSTiE > Dla studenta > Absolwenci
Katarzyna Pawlus

Katarzyna Pawlus

Ukończyła studia na kierunku Public Relations. Obecnie pracuje jako menedżer ds. rozwoju biznesu w Exarto. „Szukając kierunku studiów, chciałam podążać za czymś, co pozwoli mi kształtować moją osobowość i realizować siebie. Wiedziałam, że WSTiE mi w tym pomoże”.

Public relations – komunikacja społeczna okazał się dla mnie idealny. Był pełen pozytywnych wyzwań: połączenie nowych trendów z wiedzą i praktyką, dzięki czemu byłam naprawdę przygotowana na przyszłe wyzwania zawodowe. 3 lata studiów licencjackich na WSTiE były dla mnie nie tylko czasem aktywnego zdobywania wiedzy, ale także aktywnego uczestnictwa w życiu uczelni. Największą wartością WSTiE jest to, że uczy studentów proaktywności i wychodzenia poza utarte schematy. Podczas studiów brałam udział w przygotowywaniu wydarzeń – z ramienia uczelni uczestniczyłam w programie Smaki Europy z udziałem przedstawicieli Parlamentu Europejskiego. Zawodu uczyłam się każdego dnia, pracując nad realnymi projektami. Promowałam lokalny Hotel Monttis na Krajowych Targach Turystycznych i Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie, a także promowałam WSTiE w szkołach średnich i na targach edukacyjnych w Krakowie. Aktywnie angażowałem się w organizację seminariów polsko-niemiecko-francuskich, polsko-węgierskich i polsko-włoskich. To jednak nie wszystko – ta uczelnia uczy działania w duchu CSR i empatii. W ramach wolontariatu opiekowałam się dziećmi z domu dziecka, które co roku spędzają mikołajki w Beskidzie Suchym pod opieką studentów. Po obronie dyplomu mój „rejs przez życie zawodowe” rozpoczął się właśnie na tej uczelni. Zaraz po studiach na ponad 4 lata związałem się z WSTiE, budując od podstaw uczelniane biuro karier. Wiele się nauczyłem i nabrałem wiatru w żagle, po czym wpłynąłem do innego portu – szeroko pojętej branży IT. Obejmowałem kolejno stanowiska: product managera, marketing managera, dyrektora marketingu. Ale nie chodzi o same tytuły, tylko o możliwość zbudowania czegoś od nowa. WSTiE dało mi bardzo solidne podstawy, pomogło tworzyć nowe rzeczy, kreować wizerunek marki firmy, a także marki pracodawcy. Byłem też związany zawodowo z firmą, która jest liderem na rynku budowlanym w Polsce. Firma działała również na rynkach międzynarodowych, dzięki czemu mogłem odnaleźć się w środowisku międzykulturowym. Byłem odpowiedzialny za działania marketingowe oddziałów zlokalizowanych w różnych krajach (m.in. w Czechach, Niemczech, na Węgrzech, Ukrainie, w Wielkiej Brytanii i USA). Obecnie pracuję w firmie IT specjalizującej się w rozwiązaniach z zakresu business intelligence, machine learning i raportowania oraz analityki AI.

Szymon Noworyta

Szymon Noworyta

Ukończył studia na kierunku turystyka i rekreacja. Obecnie pracuje jako zastępca guest relations managera w Nosalowy Parka Hotel & Spa w Zakopanem. „Wybrałem WSTiE, ponieważ wiedziałem, że jest to jedyne miejsce, w którym mogę rozwijać swoją pasję do hotelarstwa pod okiem ekspertów. Pasję do podróżowania mam zaszczepioną od najmłodszych lat.

Zawsze podziwiałem pracowników hoteli, ich nienaganny wygląd, profesjonalizm i elokwencję. Szukając uczelni kierowałem się możliwością opanowania nie tylko teorii, ale i praktyki zawodowej w światowej klasy ośrodkach. Z mojego punktu widzenia największą wartością WSTiE jest możliwość odbycia praktyk w najlepszych zagranicznych ośrodkach. Osobiste doświadczenie zdobyte w prestiżowych sieciach jest prawdziwą trampoliną do sukcesu zawodowego. Dzięki stażom w Grand Hotel Gozo na Malcie, Riverside Park Hotel w Irlandii czy praktykom w sieci JS Hotels na Majorce zrozumiałem, kim tak naprawdę jest hotelarz. Nabrałem odwagi, nabyłem wiele przydatnych umiejętności i zdałem sobie sprawę, że jest to ścieżka, którą chcę podążać. Ścieżka, która otwiera również inne perspektywy: poznawanie nowych ludzi i fascynujących miejsc, budowanie prawdziwych relacji oraz spędzanie wolnego czasu w ciekawy i intensywny sposób. Po studiach szybko znalazłam pracę w hotelu apartamentowym w Krakowie. Dzięki mojej pasji do podróżowania udało mi się zdobyć kolejne wspaniałe doświadczenie w luksusowym 5* hotelu Torch w Katarze. Przez ostatnie dwa lata rozwijałam swoje umiejętności w Sheraton Grand Hotel w Krakowie, by obecnie pracować w najlepszym 5* hotelu w Zakopanem – Nosalowy Park Hotel & Spa jako zastępca guest relations managera. Dzięki podejściu, którego nauczyli mnie wykładowcy WSTiE, nie poddaję się. Nadal planuję poszerzać swoje horyzonty, samokształcić się, zdobywać doświadczenie i rozwijać zawodowe skrzydła.

Beata Maśka

Beata Maśka

Ukończyła turystykę i rekreację. Obecnie pracuje jako event i wedding manager na Ibizie. Wybrałam WSTiE, bo wiedziałam, że ta mała uczelnia otwiera przed studentami świat. Tak też było w moim przypadku. Tutaj zdobyłam nie tylko zawód, ale także języki obce. Moi mentorzy pozwolili mi odkryć moje mocne strony, które nieustannie rozwijam. Niewiele uczelni oferuje tak indywidualne podejście do studentów.

Największą wartością WSTiE jest nie tylko wysoki poziom wiedzy oraz oferta praktyk i staży, ale także niesamowita atmosfera. Każdy czuje się tu swobodnie, co sprzyja nie tylko rozwojowi, ale i nawiązywaniu kontaktów. W moim przypadku to właśnie networking okazał się kluczem do sukcesu. Kiedy odwiedziłam koleżankę ze studiów w Hiszpanii, pomogła mi odkryć moje prawdziwe zawodowe powołanie. Obecnie pracujemy razem nad innowacyjnymi projektami, podnosząc poprzeczkę coraz wyżej. Po obronie dyplomu wyruszyłam spełniać swoje marzenia! Najpierw pojechałam do Londynu. To fantastyczne miasto, ale dopiero w Hiszpanii odnalazłam swoją zawodową pasję. Edita, koleżanka z WSTiE, poleciła mnie swojej szefowej i dzięki niej dostałam pracę w firmie eventowej. Teraz realizuję większe projekty, a także zarządzam gastronomią lokali. Dzięki wiedzy zdobytej na WSTiE czuję się komfortowo, pewnie i wiem, że mam potencjał do dalszego rozwoju.

Aleksandra Fabin

Aleksandra Fabin-Jadczak

Jest absolwentką turystyki i rekreacji. Doświadczenie zdobywałam jako koordynator biura w Instytucie Wolności. Wybrałam WSTiE, ponieważ z obserwacji tej uczelni wiedziałam, że jest to najlepsze miejsce, gdzie mogę zdobyć wiedzę i wyjść ze swojej strefy komfortu. Studia na WSTiE kojarzyły mi się ze zdobywaniem nowych doświadczeń, robieniem wielu rzeczy po raz pierwszy i sprawdzaniem się w nowych rolach. Nie myliłem się.

Dzięki projektom, stażom i nauce z najlepszymi wykładowcami poszerzyłam swoje horyzonty, poznałam światowe trendy w turystyce i rozwinęłam skrzydła. Pomimo tego, że studiowałem na czterech innych uczelniach i ukończyłem studia doktoranckie, to właśnie doświadczenie zdobyte tutaj ukształtowało moje życie. Największą wartością WSTiE jest otwieranie studentom drzwi do sukcesu. Jako studentka odbyłam staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli, pogłębiłam swoją wiedzę na temat funkcjonowania Wspólnoty, ale też odkryłam, że uwielbiam zabytki, muzea i belgijskie frytki. A kiedy wyjechałam na studia na Majorkę i uczyłam się fachu od najlepszych, zrozumiałam, czym jest emigracja i nauczyłam się na własnej skórze, że długie spacery po plaży mogą być bolesne. Jako przedstawiciel uczelni prowadziłem pierwsze projekty edukacyjne i reprezentowałem WSTIE, odwiedzając takie kraje jak: Litwa, Czechy, Słowacja, Węgry, Hiszpania i Wielka Brytania. To właśnie wtedy jeszcze bardziej otworzyłem się na innych i uszczęśliwiałem napotkanych ludzi. Tutaj mogłem sprawdzić się w roli przewodnika, gdy naszą uczelnię odwiedzili goście z uczelni partnerskich – amerykańskiego University of Antioch oraz angielskiego University of Central Lancashire. Uświadomiło mi to, że organizacja turystyki to kreatywny sposób tworzenia doświadczeń dla innych, a jednocześnie wymagająca praca. Po obronie dyplomu postanowiłam realizować nowe cele, zarówno zawodowe, jak i związane z samorozwojem. Dzięki uczelni dosłownie nabrałam wiatru w żagle i kiedy ogłoszono konkurs, w którym można było wygrać podróż dookoła świata, wysłałam swoje zgłoszenie. Wygrałam i popłynęłam na Darze Młodych przez Singapur-Hongkong-Osakę. Jestem osobą, która nie boi się zmieniać miejsca zamieszkania – Kraków, Wrocław, teraz Warszawa, a kto wie, co będzie dalej. Mimo wszystko szybko dostosowuję się do zmian, a zdobyte doświadczenie wykorzystuję w mojej równie dynamicznej karierze zawodowej. Jestem żywym dowodem na to, że po studiach na tej uczelni można robić wszystko, np. koordynować projekty edukacyjne w Instytucie Wolności w trakcie doktoratu. Czerpię ogromną przyjemność z tego, co robię zawodowo, a co najważniejsze, jestem optymistką i cieszę się życiem.

Edyta Króliczek

Edyta Króliczek

Ukończyła turystykę i rekreację. Obecnie pracuje jako event manager w Ma Cherie Ibiza Weddings. „Wybrałam WSTiE, ponieważ zawsze uwielbiałam podróżować, interesowałam się organizacją wydarzeń i chciałam przekształcić swoją pasję w przyszły zawód pod okiem ekspertów.

Wiedziałam, że WSTiE nie tylko zapewni mi kawałek aktualnej wiedzy branżowej, ale przede wszystkim pozwoli wyjechać za granicę i zdobyć doświadczenie. Miałam rację – dzięki praktykom nawiązałam sieć kontaktów i zaraz po licencjacie zrealizowałam swój pierwszy sezon ślubny jako manager na Ibizie. Regularnie wracałam jednak do Polski, aby ukończyć studia magisterskie. Oczywiście na WSTiE! Największą wartością WSTiE jest indywidualne podejście do studentów. Pomimo tego, że pracowałam w Hiszpanii, byłam w stanie pogodzić swoje obowiązki ze studiami magisterskimi. Wykładowcy WSTiE wiedzą, że studia są przepustką do kariery zawodowej, a nie celem samym w sobie, dlatego wspierali mnie i dbali o to, abym rozwijała się w wybranym kierunku. Na WSTiE każdy może liczyć także na wsparcie Akademickiego Biura Karier, które pomaga w opracowaniu dodatkowych aktywności, tak aby każdy miesiąc studiów przybliżał studenta do osiągnięcia zamierzonych celów. Nieoceniona jest również pomoc indywidualnych mentorów, bo nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie życia zawodowego niż rady i wskazówki praktyków w danej dziedzinie. Po obronie dyplomu zaczęłam spełniać swoje marzenia! Wyjechałam na Ibizę z jasno określonym celem: organizacja eventów. Zaczynałam jako animator czasu wolnego, potem recepcjonistka i koordynator wynajmu willi. Uczyłam się, zdobywałam doświadczenie i nawiązywałam kontakty. Ponieważ mam tytuł magistra w tej dziedzinie, znalazłam pracę jako kierownik sprzedaży i wydarzeń w The Ibiza Catering, a następnie jako wedding planner w Ma Cherie Ibiza Weddings. Obecnie pracuję w mojej wymarzonej pracy jako kierownik sprzedaży i eventów oraz wedding planner na mojej ulubionej wyspie. Kiedy mój szef pyta mnie, gdzie nauczyłam się tak dobrze zarządzać czasem i wszystkimi procesami, bez wahania odpowiadam – na WSTiE! Uczelnia nauczyła mnie również ciągłego rozwoju – przygotowuję się więc na dalszy rozwój i nowe wyzwania.

Anastazja Szerkus

Anastasia, absolwentka naszej uczelni, jest prawdziwą inspiracją dla wszystkich marzycieli i podróżników. Jej ciągła pasja do odkrywania nowych miejsc i tworzenia niezapomnianych doświadczeń pomogła jej wybrać najlepszą ścieżkę kariery. Studia na WSTiE oraz wiedza zdobyta od praktyków pozwoliły jej z kolei osiągnąć sukces zawodowy i otworzyć własny biznes: Conqueror Travel Club i Salon Wakacyjny.

Anastasiia organizuje wyjazdy firmowe i motywacyjne od 2008 roku, zawsze z pomysłem, klimatem i rozmachem. Jej współpraca z klientami opiera się na poszukiwaniu nieprzetartych szlaków i nieszablonowych rozwiązań. Podróżując wzdłuż i wszerz świata, Anastasiia odkrywa zjawiskowe miejsca i poznaje fascynujących ludzi. Jej motto „Peregrinare necesse est” – podróżowanie jest koniecznością – doskonale odzwierciedla jej pragnienie zachęcania innych do zdobywania świata razem z nią. W swojej codziennej pracy Anastasiia wciela w życie zasadę, którą wyznaje: „Nic nie jest niemożliwe”. Każda przygotowywana przez nią podróż jest jak wizyta u słynnego londyńskiego krawca – wykorzystuje najwyższej jakości materiały, perfekcyjnie dopasowuje każdy detal i dba o niezapomniane wrażenia swoich klientów. Jej wyczucie stylu, kreatywność i rozmach sprawiają, że jej podróże są prawdziwym dziełem sztuki. Poza pracą Anastasiia oddaje się swoim pasjom. Jest miłośniczką japońskiej herbaty, która wywołuje w niej harmonię i spokój. Uwielbia sportową jazdę samochodem, która daje jej zastrzyk adrenaliny i poczucie wolności. Ponadto, jako utalentowana fotografka portretowa, potrafi uchwycić piękno i wyjątkowość każdej chwili.

Tomasz Piątek

Tomasz Piątek jest żywym dowodem na to, że praktyczna edukacja jest kluczem do osiągnięcia niesamowitej kariery. Jako absolwent WSTiE w Suchej oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Tomasz zdobył wiedzę i umiejętności, które obecnie wykorzystuje jako senior project manager i MICE director w prestiżowej agencji incentive Conqueror Travel Club.

Dzięki dbałości o szczegóły i bogatemu doświadczeniu w branży MICE jest w stanie zarządzać nawet najbardziej złożonymi projektami na całym świecie. Jego talent w planowaniu i organizowaniu wydarzeń nie ma sobie równych, a profesjonalizm, który demonstruje, jest doceniany zarówno przez klientów, jak i partnerów biznesowych. Jednak jego praca to nie tylko obowiązek – to przede wszystkim jego pasja, którą nieustannie rozwija. Podczas studiów zauważył, że chciałby wykonywać zawód, który pozwoliłby mu nie tylko komunikować się z ludźmi z różnych części świata, ale także poznawać ich kulturę, tradycje i zwyczaje. To właśnie to doświadczenie napędza go i inspiruje do działania. Każdy projekt jest dla niego wyjątkową podróżą, w której łączy swoje umiejętności z niesamowitą kreatywnością, aby stworzyć niezapomniane wrażenia dla klientów. Studia na WSTiE i rozwój pod okiem praktyków uświadomiły mu również, że efektywność w pracy jest wynikiem odpowiedniej równowagi w życiu. Mając to na uwadze, często spędza czas z ukochaną rodziną, dzieląc się z nią swoją energią i inspiracją. Poranne przejażdżki rowerowe o świcie są dla niego sposobem na naładowanie baterii i uzyskanie jasności myśli, co oznacza jeszcze lepszą jakość jego pracy.

Daniel Janka

Absolwent naszej uczelni, uzdolniony Jego rozległa wiedza techniczna i umiejętności programistyczne w połączeniu z pasją do doskonalenia procesów sprawiają, że jest niezwykle cennym nabytkiem dla każdej organizacji.

Ukończył inżynierię oprogramowania z programowaniem na naszej uczelni, a także Dublin Business School i CPCC w Charlotte, USA. W trakcie swojej kariery Daniel uzupełniał swoją wiedzę praktycznym doświadczeniem w różnych obszarach technicznych. Jego umiejętności obejmują zarządzanie systemami pamięci masowej, takimi jak Nutanix, Netapp, Dell Compelent, Dell MD Storage, NAS i SAN. Jego wiedza na temat sieci i protokołów, takich jak ACI, NX-OS, MDS, IOS, OSPF, EIGRP, BGP, VPN, HSRP, ACL, TCP/UDP i LB, pozwala mu skutecznie projektować i konfigurować infrastrukturę sieciową. Daniel jest biegły w różnych systemach operacyjnych, w tym Windows, Linux, VMware i Nutanix. Posiada również dogłębną wiedzę na temat bezpieczeństwa, w tym narzędzi takich jak Tetration, StealthWatch i ISE. Jego umiejętności programistyczne obejmują C++, Python, JAVA i skrypty bash, PowerShell oraz frameworki takie jak RestAPI, XML, JSON i YAML. Jest również doskonałym specjalistą od automatyzacji, używając narzędzi takich jak Ansible, UCS Director i Terraform. Ma również doświadczenie w chmurze AWS i środowiskach DevOps z Docker i Kubernetes. Na WSTiE nauczył się, że praca może być pasją, co zaowocowało licznymi sukcesami. Jego umiejętności były wielokrotnie doceniane, w tym przez jury Cisco Dragons dla najlepszego inżyniera w jednej z czterech kategorii.