Absolwenci

WSTiE > Dla studenta > Absolwenci
Katarzyna Pawlus

Katarzyna Pawlus

Absolwentka kierunku Public relations. Obecnie pracuje jako Business Development Manager w firmie Exarto. Poszukując kierunku studiów, chciałam pójść za czymś, co pozwoliłoby mi na kształtowanie mojej osobowości i realizowanie się. Wiedziałam, że WSTiE mi w tym pomoże. 

Kierunek Public Relations – Komunikacja Społeczna okazał się być idealny dla mnie. Był pełen pozytywnych wyzwań: połączeniem nowych trendów z wiedzą i praktyką, dzięki czemu realnie przygotowałam się do późniejszych wyzwań zawodowych. 3 lata studiów licencjackich w WSTiE były dla mnie nie tylko czasem aktywnego zdobywania wiedzy, ale także czynnym uczestniczeniem w życiu uczelni. Największą wartością WSTiE jest to, że uczy studentów, jak działać proaktywnie i wychodzić poza utarte schematy. W trakcie studiów brałam udział w przygotowaniu wydarzeń – w tym z ramienia uczelni uczestniczyłam w realizacji programu „Smaki Europy” z udziałem przedstawicieli Parlamentu Europejskiego. Zawodu uczyłam się każdego dnia, pracując przy realnych projektach. Promowałam lokalny Hotel Monttis na krajowych targach turystycznych oraz Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie, a WSTiE reklamowałam w szkołach średnich i na targach edukacyjnych w Krakowie. Czynnie angażowałam się w organizowanie seminarium polsko-niemiecko-francuskiego oraz polsko-węgierskiego i polsko-włoskiego. To jednak nie wszystko – ta uczelnia uczy, jak działać w duchu CSR i wykazywać się empatią. W ramach wolontariatu sprawowałam więc opiekę nad dziećmi z domu dziecka, które co roku, pod opieką studentów uczelni, spędzają mikołajki w Suchej Beskidzkiej. Po obronie dyplomu mój „rejs zawodowego życia” rozpoczął się właśnie tutaj, na tej uczelni. Zaraz po zakończeniu studiów na ponad 4 lata związałam się z WSTiE, budując od podstaw Akademie Biuro Karier. Wiele się nauczyłam i nabrałam wiatru w żagle, a następnie zawinęłam do kolejnego portu – szerokorozumianej branży IT. Obejmowałam tu role kolejno: product managera, kierownika marketingu, dyrektora marketingu. Lecz nie o same tytuły tutaj chodzi, ale o możliwości ponownego zbudowania czegoś od podstaw. WSTiE dała mi bardzo mocne fundamenty, pomocne w kreowaniu nowych rzeczy, kreowaniu wizerunku marki firmy i także marki pracodawcy. Byłam zawodowo związana również z firmą, będącą liderem na rynku branży budowlanej w Polsce. Spółka działała również na rynkach międzynarodowych, dlatego mogłam sprawdzać się pracując w międzykulturowym środowisku. Byłam odpowiedzialna za działania marketingowe oddziałów, zlokalizowanych w różnych krajach (m.in. w Czechach, Niemczech, na Węgrzech, Ukrainie, w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych). Aktualnie jestem związana z firmą z branży IT specjalizującą się w rozwiązaniach raportowo-analitycznych klasy Business Intelligence oraz machine learning i AI.

Szymon Noworyta

Szymon Noworyta

Absolwent kierunku turystyka i rekreacja. Obecnie pracuje jako Guest Relations Deputy Manager w Nosalowy Parka Hotel & Spa w Zakopanem. Wybrałem WSTiE, bo wiedziałem, że to jedyne miejsce, gdzie pod okiem ekspertów będę mógł rozwijać swoją pasję hotelarską. Zamiłowanie do podróży zostało mi zaszczepione od najmłodszych lat.

Zawsze podziwiałem pracowników hoteli, ich nienaganny wygląd, profesjonalizm, elokwencję. Poszukując uczelni wyższej, kierowałem się możliwością opanowania nie tylko teorii, ale również profesjonalnej praktyki w światowych resortach. Największą wartością WSTiE – z mojej perspektywy – możliwość odbywania praktyk w najlepszych zagranicznych ośrodkach. Doświadczenie z pierwszej ręki, zdobyte w prestiżowych sieciach, to prawdziwa trampolina do sukcesu zawodowego. Dzięki stażom odbytym w Grand Hotel Gozo na Malcie, Riverside Park Hotel w Irlandii czy też praktyce nabytej w sieci JS Hotels na Majorce, zrozumiałem, kim tak naprawdę jest hotelarz. Nabrałem dużej odwagi, zdobyłem wiele przydatnych umiejętności i zrozumiałem, że tą właśnie drogą pragnę podążać dalej. Drogą, która otwiera także inne perspektywy: poznawanie nowych ludzi i fascynujących miejsc, budowanie prawdziwych relacji, ciekawe i intensywne spędzanie czasu wolnego. Po studiach szybko znalazłem pracę w Aparthotelu w Krakowie. Ze względu na zamiłowanie do podróży udało mi się zdobyć kolejne niesamowite doświadczenie w luksusowym 5* hotelu the Torch w Katarze. Przez ostatnie dwa lata rozwijałem swoje umiejętności w hotelu Sheraton Grand w Krakowie, by aktualnie pracować w najlepszym 5* Hotelu w Zakopanem – Nosalowy Park Hotel & Spa jako Guest Relations Deputy Manager. Dzięki podejściu, którego nauczyli mnie wykładowcy WSTiE, nie stawiam kropki. Nadal planuję poszerzać horyzonty, kształcić się, zdobywać doświadczenie i rozwijać zawodowe skrzydła.

Beata Maśka

Beata Maśka

Absolwentka kierunku Turystyka i rekreacja. Obecnie pracuje jako Event & Wedding Manager na Ibizie. Wybrałam WSTiE, bo wiedziałam, że ta kameralna uczelnia otwiera studentów na świat. Tak było w moim przypadku. Nie tylko nauczyłam się tu zawodu, ale także języków obcych. Mentorzy pozwolili mi odkryć silne strony, które konsekwentnie rozwijałam. Niewiele uczelni prezentuje tak indywidualne podejście do studentów.

Największą wartością WSTiE jest nie tylko wysoki poziom wiedzy i oferta staży i praktyk, ale także niesamowita atmosfera. Każdy czuje się tu komfortowo, co nie tylko sprzyja rozwojowi, ale także nawiązywaniu więzi. W moim przypadku to właśnie ten networking okazał się kluczem do sukcesu. Gdy odwiedziłam w Hiszpanii koleżankę ze studiów, pomogła mi odkryć prawdziwe zawodowe powołanie. W tej chwili razem pracujemy nad innowacyjnymi projektami, coraz wyżej podnosząc sobie poprzeczkę. Po obronie dyplomu ruszyłam spełniać marzenia! Na początek trafiłam do Londynu. To fantastyczne miasto, jednak dopiero w Hiszpanii odnalazłam swoją życiową, zawodową pasję. Edyta – koleżanka z WSTiE – zarekomendowała mnie swojemu szefowi, dzięki czemu dostałam pracę w firmie eventowej. Teraz realizuję już większe projekty, zarządzając także gastronomią w obiektach. Dzięki wiedzy, która zdobyłam w WSTiE, czuję się komfortowo, pewnie i wiem, że mam potencjał, by rozwijać się dalej.

Aleksandra Fabin

Aleksandra Fabin

Absolwentka kierunku turystyka i rekreacja. Obecnie pracuje jako Koordynator Biura w Instytucie Wolności. Wybrałam WSTiE, bo obserwując tę uczelnię, wiedziałam, że to najlepsze miejsce, w którym mogę zdobyć wiedzę i wyjść ze swojej strefy komfortu. Edukacja w WSTiE kojarzyła mi się ze zbieraniem nowych doświadczeń, robieniem wielu rzeczy po raz pierwszy i ze sprawdzaniem się w nowych rolach. Nie pomyliłam się. 

Dzięki projektom, stażom, praktykom i nauce u najlepszych wykładowców poszerzyłam horyzonty, poznałam światowe trendy w turystyce oraz rozwinęłam skrzydła. Pomimo studiowania na czterech innych uczelniach i realizowania programu studiów doktoranckich, to właśnie doświadczenia, jakie zebrałam tutaj, ukształtowały moje życie. Największą wartością WSTiE jest otwieranie przed studentami drzwi do sukcesu. Jako studentka odbyłam staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli, pogłębiłam wiedzę o funkcjonowaniu Wspólnoty, ale odkryłam też, że uwielbiam zabytki, muzea i belgijskie frytki. A kiedy wyjechałam na praktyki na Majorkę i uczyłam się zawodu od najlepszych, zrozumiałam, czym jest emigracja i przekonałam się na własnej skórze, że od długich spacerów po plaży można dostać zakwasów. Jako przedstawicielka uczelni prowadziłam pierwsze projekty edukacyjne i reprezentowałam WSTIE, odwiedzając takie kraje, jak: Litwa, Czechy, Słowacja, Węgry, Hiszpania czy Wielka Brytania. Wtedy jeszcze bardziej otworzyłam się na innych i zachwyciłam ludźmi, których poznałam. Tu mogłam sprawdzić się jako przewodnik, gdy naszą uczelnię odwiedzili goście z partnerskich uczelni – amerykańskiego Antioch University  oraz angielskiego University of Central Lancashire. Pozwoliło mi to zrozumieć, że organizowanie turystyki jest twórczym kreowaniem przeżyć dla innych, a przy tym wymagającą pracą. Po obronie dyplomu odważyłam się sięgać po nowe cele – zarówno te zawodowe, jak i w zakresie samorozwoju. Dzięki uczelni dosłownie nabrałam wiatru w żagle i kiedy ogłoszono konkurs, w którym można było wygrać udział w rejsie dookoła świata, wysłałam swoje zgłoszenie. Wygrałam i popłynęłam “Darem Młodzieży” na odcinku Singapur-Hongkong-Osaka. Jestem osobą, która nie boi się zmieniać miejsca zamieszkania – Kraków, Wrocław, teraz Warszawa, a kto wie, co będzie później. W końcu szybko adaptuję się do zmian, a zebrane doświadczenia wykorzystuję w swojej równie dynamicznej karierze zawodowej. Jestem żywym dowodem na to, że po tej uczelni można robić wszystko, na przykład koordynować projekty edukacyjne w Instytucie Wolności, jednocześnie kończąc studia doktoranckie. Czerpię wiele satysfakcji z tego, czym się zajmuję zawodowo, i – co najważniejsze – nie opuszcza mnie optymizm i radość życia.

Edyta Króliczek

Edyta Króliczek

Absolwentka kierunku turystyka i rekreacja. Obecnie pracuje jako Event Manager w Ma Cherie Ibiza Weddings. Wybrałam WSTiE, bo od zawsze kochałam podróżowanie i interesowałam się organizacją eventów i chciałam pod okiem ekspertów przekuć pasję w przyszły zawód. 

Wiedziałam, że WSTiE nie tylko dostarczy mi porcję aktualnej wiedzy branżowej, ale przede wszystkim pozwoli mi wyjechać za granicę w celu zdobywania doświadczenia. Nie pomyliłam się – dzięki stażom zbudowałam sieć kontaktów i tuż po obronie dyplomu licencjackiego zrealizowałam na Ibizie swój pierwszy sezon ślubny jako manager. Regularnie wracałam jednak do Polski, by ukończyć także studia magisterskie. Oczywiście w WSTiE! Największą wartością WSTiE jest indywidualne podejście do studenta. Mimo, że pracowałam w Hiszpanii, byłam w stanie skoordynować obowiązki z realizacją programu studiów magisterskich. Wykładowcy w WSTiE wiedzą, że studia są przepustką do kariery zawodowej, a nie celem samym w sobie, dlatego wspierali mnie i dbali o to, bym rozwijała się w wybranym kierunku. W WSTiE każdy może liczyć także na wsparcie Akademickiego Biura Karier, które pomaga zaprojektować dodatkowe działania w taki sposób, aby każdy miesiąc nauki przybliżał studenta do realizacji celów. Pomoc indywidualnych mentorów także jest nieoceniona – nie ma przecież lepszego startu w zawodowe życie, niż rady i wskazówki praktyków danej branży. Po obronie dyplomu zaczęłam spełniać marzenia! Wyjechałam na Ibizę, mając jasny cel: zarządzanie eventami. Zaczynałam jako animator czasu wolnego, później pracownik recepcji i koordynator wynajmu willi. Uczyłam się, zbierałam doświadczenia, nawiązywałam kontakty. Jako że posiadam tytuł magistra w tej dziedzinie, znalazłam zatrudnienie jako Sales & Event Manager w The Ibiza Catering, a następnie jako Wedding Planner w Ma Cherie Ibiza Weddings. Aktualnie pracuję w wymarzonym zawodzie – jako  sales & event manager oraz planner ślubów na mojej ulubionej wyspie. Gdy szef pyta, gdzie się nauczyłam tak doskonale zarządzać czasem i wszystkimi procesami, odpowiadam bez namysłu – w WSTiE! Uczelnia nauczyła mnie też tego, by stale się rozwijać – szykuję się więc na dalszy rozwój i kolejne wyzwania.