Projekty

WSTiE > Nauka i badania > Projekty

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii aktywnie wykorzystuje możliwości dofinansowania przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i od 2005 roku z sukcesem realizuje projekty w ramach różnych programów i źródeł finansowania. Pozwala to na wzmocnienie i rozwój oferty kształcenia poprzez  uruchomienie nowych specjalności, staże i praktyki zawodowe, szkolenia i wizyty studyjne dla kadry naukowo-dydaktycznej, konferencje, warsztaty i zajęcia dodatkowe dla studentów; w tym w języku angielskim. Studenci i pracownicy WSTiE mogą też uczestniczyć w międzynarodowych wymianach młodzieży, w kraju i za granicą.

Erasmus+

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż na  mocy decyzji Komisji Europejskiej Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii otrzymała kartę Erasmus Charter for Higher Education na lata 2021-2027.

Erasmus Charter for Higher Education

Projekty

Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

POWER

Nauka dla społeczeństwa

NAWA

Dialog

Małopolska Chmura Edukacyjna

Innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce. W ramach inicjatywy realizowane są 3 komplementarne projekty oparte na wspólnym partnerstwie i współpraca pomiędzy Województwem Małopolskim oraz wiodącymi uczelniami wyższymi z Małopolski oraz organami prowadzącymi szkoły ponadgimnazjalne.

  • Małopolska Chmura Edukacyjna – projekt infrastrukturalny,
  • Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania,
  • Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II.

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii znalazła się w gronie 10 partnerów odpowiedzialnych za treści edukacyjne. Są wśród nich najlepsze krakowskie uczelnie: UJ, AGH, UP, UEK, PK, UR oraz PWSZ w Tarnowie i Fundacja Centrum Kopernika.

więcej: http://e-chmura.malopolska.pl

Inne

Społeczny portret młodego człowieka na międzynarodowym rynku pracy – wymiana młodzieży polsko-litewsko-łotewska

Projekt zrealizowany w okresie 9-16.10.2016 na terenie Litwy był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Erasmus+. Partner ze strony litewskiej – Klaipėdos Valstybinė Kolegijos.

Sięgnij wyżej – młodzi ludzie na współczesnym rynku pracy – wymiana młodzieży polsko-węgierska

Projekt zrealizowany w okresie 16-23.03.2016 na terenie Polski był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Erasmus+. Partner ze strony węgierskiej – Gaia Ökológiai és Vidékfejlesztési Alapítvány.

Na skraju jutra… – wymiana młodzieży polsko-litewsko-węgierska

Projekt zrealizowany w okresie 19-25.10.2015 na terenie Polski był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Erasmus+. Partnerzy: ze strony litewskiej – Klaipėdos Valstybinė Kolegijos, ze strony węgierskiej – Szolnoki Főiskola.

Specyfika i turystyczna atrakcyjność wybranych regionów krajów wyszehradzkich (V4)

Projekt został zrealizowany w latach 2012 – 2015 w ramach grantu na Wyszehradzkie Studia Uniwersyteckie (VUSG) przyznanego uczelni przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Celem przeprowadzanych w kolejnych 3 latach zajęć było zapoznanie studentów z walorami i atrakcjami wybranych regionów państw V4 oraz wskazanie różnic i  zależności w planowaniu zrównoważonego rozwoju turystyki tych regionów.

W każdym roku akademickim kursem objęto 40 studentów III roku studiów stacjonarnych kierunku Turystyka i rekreacja. Zajęcia realizowane były przez wykładowców z Czech, Słowacji, Węgier i Polski. W ramach kursu odbywały się także transgraniczne warsztaty dla studentów. W trakcie wyjazdu na Słowację studenci odwiedzili między innymi Orawski Podzamok, Ruzomberok – Vikolinec, Liptowski Mikulas i kąpielisko Basenowa.

Być albo nie być we współczesnej Europie – wymiana młodzieży polsko-węgierska

Projekt zrealizowany w okresie 20 – 26.10.2013 na terenie Polski był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Młodzież w Działaniu. Partnerem projektu była ze strony węgierskiej – Károly Róbert Főiskola.

Zrównoważona turystyka Euroregionu Beskidy

W okresie 01.03.2013 – 28.02.2014 Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w partnerstwie z Pedagogicką Fakultą Katolíckej Univerzity v Ružomberku realizowała projekt Zrównoważona turystyka Euroregionu Beskidy. Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego był realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.

Projekt przyczynił się do zwiększenia atrakcyjności społeczno-gospodarczej i ekologicznej pogranicza polsko-słowackiego poprzez między innymi kontynuację badań związanych z rozwojem zrównoważonej turystyki. Etap pilotażowych badań ruchu turystycznego na pograniczu polsko-słowackim został zrealizowany w 2011 roku w trakcie realizacji projektu Razem dla zrównoważonej turystyki.

Beneficjentami projektu byli mieszkańcy pogranicza polsko-słowackiego; lokalny biznes turystyczny i okołoturystyczny, lokalna społeczność, studenci szkół wyższych zaangażowanych w realizację projektu, lokalne i regionalne władze. 

Coolturalna młodzież – wymiana młodzieży polsko-estońsko-bułgarska

Projekt zrealizowany w okresie 20 – 27.10.2012 na terenie Polski był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Młodzież w Działaniu. Partnerem projektu był ze strony estońskiej – Institute of Economicsnand Management ECOMEN i ze strony bułgarskiej – International Bussines School.

Let’s make Europe better – together! – wymiana młodzieży polsko-węgierska

Projekt zrealizowany w okresie 27.02. – 04.03.2012 na terenie Polski był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Młodzież w Działaniu. Partnerem projektu był ze strony węgierskiej – Szent Istvan Edyetem ABPK Jaszbereny.

Razem dla zrównoważonej turystyki

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego został zrealizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013 w okresie: 01.05.2011 – 30.04.2012.

Projekt przyczynił się do zwiększenia atrakcyjności społeczno-gospodarczej i ekologicznej pogranicza polsko-słowackiego poprzez rozwój turystyki zrównoważonej. Partnerem projektu była Pedagogická Fakulta Katolíckej Univerzity v Ružomberku.

Beneficjentami byli mieszkańcy pogranicza polsko-słowackiego; lokalny biznes turystyczny i okołoturystyczny, lokalna społeczność, studenci szkół wyższych zaangażowanych w realizację projektu, lokalne i regionalne władze.

Łódzki SPINacz – kooperacja nauki i biznesu

Projekt zrealizowany w partnerstwie z Grupą Ergo Sp. z o.o., współfinansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Poddziałanie 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw.

Projekt realizowany był na terenie województwa łódzkiego w okresie 01.03.2011 – 28.02.2013. Celem głównym projektu było wsparcie współpracy sfery nauki i biznesu poprzez m.in. organizację konferencji służących promocji transferu wiedzy i innowacji, a także objęcie szkoleniami i doradztwem 460 osób z zakresu możliwości i korzyści płynących z zakładania oraz prowadzenia firm typu spin off/spin out.

Młodzi, samodzielni, aktywni – świat stoi przed nami otworem – wymiana młodzieży polsko-litewska

Projekt został zrealizowany w okresie 17 – 22.10.2011 na terenie Polski i był finansowany przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży. Partnerem projektu był  ze strony litewskiej – West Lithuania College.

Nowe specjalności, staże i warsztaty szansą na wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego WSTiE

Projekt został zrealizowany w okresie 01.07.2009 – 30.06.2012 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Otrzymane dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapewniło realizację specjalności w latach 2009 – 2012; studenci w ramach projektu wzięli także udział w warsztatach w zakresie kompetencji niezbędnych na rynku pracy.

Na specjalności Zarządzanie promocją regionalną i lokalną studenci realizowali przedmioty: gospodarka w regionie, aktywizacja i komunikowanie społeczności lokalnej, marketing internetowy- komunikacja internetowa, PR- zarządzanie gminą, zarządzanie marką, finanse samorządu terytorialnego, systemy informacyjne w zarządzaniu, strategia medialna w reklamie, marchandising.
Na specjalności Zarządzanie turystyką zrównoważonąstudenci realizowali przedmioty: planowanie, podstawy i monitoring turystyki zrównoważonej, ekologiczny hotel, trendy w turystyce, marketing zrównoważony, systemy zarządzania w turystyce.

REGNET 2010 Regional Development Network – multiplikator polskich doświadczeń na rzecz rozwoju regionów Gruzji

Projekt zrealizowany w 2010 r. przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w partnerstwie z Fundacją Edukacji Ekonomicznej z Warszawy, współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Sukces stworzenia sieci REGNET, zrzeszającej kompetentnych specjalistów i aktywistów w zakresie rozwoju lokalnego i regionalnego, stworzył fundament, na którym w roku 2010 budowane były nowe skuteczne przedsięwzięcia na rzecz poprawy lokalnej sytuacji społecznej i gospodarczej w całym kraju. Przygotowano i uruchomionoProgram Małych Grantów – PMG na realizację małych projektów lokalnych na rzecz poprawy warunków bytowych, rozwoju małej infrastruktury, rozwoju kultury i zachowania tradycji, zwiększenia potencjału turystycznego oraz promocji rozwoju małej przedsiębiorczości.

W drugim etapie Programu REGNET 2010, po przyznaniu kolejnych rund Małych Grantów, członkowie REGNET otrzymali zadanie wsparcia lokalnych grantobiorców poprzez dalsze doradztwo i opiekę (coaching), przy realizacji ich małych projektów.

Wszystkie działania projektu były spójne i pomagały wdrożyć oficjalną rządową Strategię Rozwoju Regionalnego Gruzji z roku 2010. Program REGNET 2010realizowany był w ścisłej współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego i Infrastruktury. W ramach projektu przygotowano program szkoleń dla 370 beneficjentów realizowanych na terenie Gruzji od lipca do końca grudnia 2010 r.: warsztaty interaktywne dla 120 członków sieci REGNET w Tbilisi oraz szkolenia dla 240 trenerów o różnym stopniu zaawansowania z 8 różnych tematów.

Przeszkoleni w ramach projektu specjaliści są multiplikatorami dobrych praktyk oraz udzielają merytorycznego i organizacyjnego wsparcia dla lokalnych wspólnot, organizacji i instytucji wdrażających małe projekty rozwojowe w ramach przygotowywanego programu Małych Grantów.

Zachowanie tradycji naszych przodków szansą na rozwój obszarów wiejskich – wymiana młodzieży polsko-węgierska

Projekt zrealizowany w okresie 22.02 – 03.03.2010 na terenie Polski był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Młodzież w Działaniu. Partnerem projektu była ze strony węgierskiej – Folk High School Society of Jasz Nagykun.

Men’Art – wychowywanie, nauczanie wewnątrz- i wielokulturowe – wymiana młodzieży polsko-francusko-litewsko-węgierska

Projekt zrealizowany w 2010 r. w ramach międzynarodowego Programu Partnerskiego Grundtviga zakładał wspólne rozwijanie metod pedagogicznych, ulepszanie strategii edukacyjnych i twórczych biorących pod uwagę zasięg europejski. 

Wpływ turystyki zrównoważonej na rozwój młodych pokoleń Europy – wymiana młodzieży polsko-niemiecko-francuska

Projekt zrealizowany w okresie 16 – 22.02.2009 na terenie Polski był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Młodzież w Działaniu. Partnerami projektu byli ze strony niemieckiej – Europe Direct e.V. Institut fur interkulturelle und europanische Studien Dresden i ze strony francuskiej – Federation Leo Lagrangre.

Dziedzictwo i tradycje narodów inspiracją działań innowacyjnych – odwołanie do przeszłości i krok do przyszłości – wymiana młodzieży polsko-węgierska

Projekt zrealizowany w okresie 19.10 – 27.10.2009 na terenie Polski był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Młodzież w Działaniu. Partnerem projektu było ze strony węgierskiej – AGRÁR ÉS FALUSI IFJÚSÁGI KÖRÖK JÁSZ-NAGYKUN SZOLNOK MEGYEI EGYESÜLETE.

Utworzenie europejskiej sieci współpracy dla rozwoju małych miast i wsi

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii od października 2008 r. uczestniczyła w realizacji międzynarodowego Projektu Partnerskiego Grundtviga. Celem projektu było stworzenie sieci europejskiej pomocy w rozwoju projektów oraz wsparcie doskonalenia praktycznych umiejętności w zakresie edukacji w międzynarodowym otoczeniu. Pierwsze spotkanie partnerów projektu odbyło się w lutym 2009 r. w Périgueux we Francji na zaproszenie władz regionu Dordogne. W trakcie spotkania omówiono m.in. szczegółowe działania w zakresie pozyskiwania dostępnych projektów dla mieszkańców regionów oraz zagadnienia dotyczące posiadanych zasobów ludzkich. Określono strategie rozwoju dla partnerów europejskich w oparciu o konkretne praktyki w ramach programów lokalnych oraz uzgodniono dalsze działania związane z realizacją projektu. Kolejne robocze spotkanie odbyło się w maju 2009 r. w Szolnoku na Węgrzech, a trzecie – w czerwcu 2009 r. w Suchej Beskidzkiej.

Politea – polsko-włoskie rozmowy młodych ludzi o polityce – wymiana młodzieży polsko-włoska

Projekt zrealizowany w okresie 08 – 16.10.2008 na terenie Polski był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Młodzież w Działaniu. Partnerem projektu był  ze strony włoskiej – PD Giovani Ciampino.

Projekt WSTiE w kooperacji z Uniwersytetem Rozwoju Obszarów Wiejskich Europy APURE

Projekt zrealizowany w 2008 to prestiżowe przedsięwzięcie o międzynarodowej skali – jubileuszowa sesja zorganizowana wraz z Uniwersytetem Rozwoju Obszarów Wiejskich Europy APURE (zrzeszającym 15 krajów Wspólnoty oraz Kanadę) po tytułem „Rozwój obszarów wiejskich w Europie. Edukacja, kultura i tradycja jako źródło innowacji i nowoczesności” . Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii to wyłączny przedstawiciel APURE w Polsce.

Zrównoważony rozwój w turystyce – wymiana młodzieży polsko-niemiecko-francuska

Projekt zrealizowany w okresie 19 – 27.10.2008 na terenie Francji był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Młodzież w Działaniu. Partnerami projektu byli ze strony niemieckiej – Europe Direct e.V. Institut fur interkulturelle und europanische Studien Dresden i ze strony francuskiej – Federation Leo Lagrangre.

Teraźniejszość i przyszłość tradycji narodowych w Unii Europejskiej – wymiana młodzieży polsko-węgierska

Projekt zrealizowany w okresie 16 – 23.05.2008 na terenie Węgier był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Młodzież w Działaniu. Partnerem projektu ze strony węgierskiej była – Szolnoki Főiskola.

Projekt przyrodniczego Parku Regionu Lotaryngii we Francji realizowanego w ramach inicjatywy wspólnotowej Leader+

W 2008 r. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii została partnerem projektu przyrodniczego Parku Regionu Lotaryngii we Francji realizowanego w ramach inicjatywy wspólnotowej Leader+. Celem projektu było prowadzenie wspólnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich Europy, wymiana wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk, a także podejmowanie wspólnych inicjatyw edukacyjnych. Partnerzy projektu: Wyższa Szkoła Inżynierii w Szolnoku na Węgrzech, Stowarzyszenie RED z Francji działające dla Komisji Europejskiej oraz Stowarzyszenie AGRYA z Węgier. Efektem realizacji projektu było zapewnienie warunków do tworzenia wspólnych strategii i planów działań pomiędzy podmiotami rozwoju terytorialnego w celu podniesienia atrakcyjności i konkurencyjności w turystyce regionalnej.

Projekt „Conservation and Sustainable Use of Biodiversity through Sound Tourism Development in Biosphere Reserves in Central and Eastern Europe” – finansowany przez Global Environment Facility, 2006-2008

WSTiE wraz z partnerami dokonała analizy produktowej destynacji i opracowała system monitowania zjawisk turystycznych w obszarach rezerwatów biosfery. Kierownik: dr Tomasz Pasierbek.

Monitoring ruchu turystycznego/działalności turystycznej i jego wpływu na przyrodę strefy centralnej i buforowej Rezerwatu Biosfery w projekcie GEF Babia Góra, 2008

Projekt BG7 Monitoring ruchu turystycznego/działalności turystycznej i jego wpływu na przyrodę strefy centralnej i buforowej Rezerwatu Biosfery w projekcie GEF Babia Góra. Tematem projektu była  ochrona i zrównoważone użytkowanie różnorodności biologicznej poprzez rozsądny rozwój turystyki w rezerwatach biosfery Europy Środkowej i Wschodniej.

Polak Węgier dwa bratanki – na szlakach kulturalnych Europy – wymiana młodzieży polsko-węgierska

Projekt zrealizowany w okresie 12-19.10.2007 na terenie Polski był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Młodzież w Działaniu. Partnerem projektu była ze strony węgierskiej Szolnoki Főiskola.

Centrum innowacji i Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego WSTiE dla innowacyjnej gospodarki

Projekt zrealizowany w okresie 01.09.2005 – 28.02.2007 był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004 – 2006 z Działania 2.6. Regionalne Strategie Innowacyjne oraz transfer wiedzy.

Lokalna Grupa Działania „Łączy nas Babia Góra” na rzecz rozwoju Podbabiogórza

Projekt realizowany był od 19.10.2005 r. do 25.06.2006 r. na obszarze 6 gmin wiejskich i 1 gminy miejsko-wiejskiej Podbabiogórza. Obszar ten posiada liczne zasoby przyrodnicze, krajobrazowe, kulturowe, historyczne i gospodarcze; poprzez zastosowanie zintegrowanego podejścia w zarządzaniu procesami rozwojowymi, przy pełnej akceptacji zasad zrównoważonego rozwoju oraz przy szerokim i efektywnym partnerstwie międzysektorowym, mogą w decydujący sposób przyczynić się do poprawy sytuacji społeczno-gospodarczej obszarów wiejskich tego regionu.

Rozwój nowoczesnych kadr branży turystycznej Polski południowo-wschodniej

Projekt zrealizowany w okresie od 01.12.2005 – 30.11.2006 pod nadzorem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004 – 2006, Priorytet 2 Rozwój społeczeństwa opartego na wiedzy, Działanie 2.3 Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki, Schemat a „Doskonalenie umiejętności i kwalifikacji kadr”. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa.

Zastosowanie narzędzi public relations dla poprawy konkurencyjności sektora MŚP

Projekt zrealizowany w okresie od 01.12.2005 – 30.11.2006 pod nadzorem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004 – 2006, Priorytet 2 Rozwój społeczeństwa opartego na wiedzy, Działanie 2.3 Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki, Schemat a „Doskonalenie umiejętności i kwalifikacji kadr”. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa.

Innowacyjne firmy turystyczne województwa małopolskiego

Projekt zrealizowany w okresie 01.02.2005 – 30.11.2005 był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004 – 2006 z Działania 2.6. Regionalne Strategie Innowacyjne oraz transfer wiedzy.

Szlakiem kultury europejskiej – wymiana młodzieży polsko-węgierska

Projekt zrealizowany w okresie 17 – 26.11.2005 na terenie Polski był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Młodzież. Partnerem projektu była ze strony węgierskiej – Szolnoki Főiskola.

Zrównoważony rozwój w turystyce – wymiana młodzieży polsko-niemiecko-francuska

Projekt zrealizowany w okresie 12 – 18.11.2005 na terenie Niemiec był finansowany z funduszy unijnych w ramach programu Młodzież. Partnerami projektu byli:  ze strony niemieckiej – Europe Direct e.V. Institut fur interkulturelle und europanische Studien Dresden i ze strony francuskiej – Federation Leo Lagrangre. 

Zastosowanie narzędzi informatycznych w zarządzaniu firmą

Projekt zrealizowany w okresie od 01.02. – 30.11.2005 był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004 – 2006 z Działania 2.6. Regionalne Strategie Innowacyjne oraz transfer wiedzy.

Ponadto realizowaliśmy takie projekty jak:

  • Design Thinking jako narzędzie praktycznego wparcia rozwoju biznesu i nauki w oparciu o międzynarodowe partnerstwo akademickie: polsko – włosko – angielsko – węgierskie,
  • SUMCULA – Sustainable Management of Cultural Landscapes – Erasmus+ Strategic Partnership,
  • ERASMUS+ Szkolnictwo Wyższe Akcja 1 Mobilność Edukacyjna – KA 103 Mobilność z krajami programu – 2019-1-PL01-KA103-063112,
  • ERASMUS+ Szkolnictwo Wyższe Akcja 1 Mobilność Edukacyjna – KA 107 Mobilność z krajami partnerskimi 2019-1-PL01-KA107-063754,
  • „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej”, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2019-1-POWER-HE-063112,
  • „Trener kadr sektora turystycznego” Erasmus+ Partnerstwa strategiczne na rzecz kształcenia i szkoleń zawodowych – 2017-1-PL01-KA202-038802,
  • ERASMUS+ Szkolnictwo Wyższe Akcja 1 Mobilność Edukacyjna – KA 107 Mobilność z krajami partnerskimi 2018-1-PL01-KA107-049689,
  • ERASMUS+ Szkolnictwo Wyższe Akcja 1 Mobilność Edukacyjna – KA 107 Mobilność z krajami partnerskimi – 2017-1-PL01-KA107-037007,
  • Rozwój Akademickiego Biura Karier Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – POWR.03.1.00-00-00-B116/15-00,
  • ERASMUS+ Szkolnictwo Wyższe Akcja 1 Mobilność Edukacyjna – KA 103 Mobilność z krajami programu – 2018-1-PL01-KA103-048327,
  • „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej”, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2018-1-POWER-HE-048327,
  • „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej”, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) – 2017-1-POWER-HE-036778,
  • ERASMUS+ Szkolnictwo Wyższe Akcja 1 Mobilność Edukacyjna – KA 103 Mobilność z krajami programu – 2017-1-PL01-KA103-036778,
  • „Partnerstwo ponadnarodowe HORECA – uczenie się przez całe życie”,
  • „Europa – mój dom, moja przyszłość”. Erasmus+ – KA 105 – Mobilność młodzieży i osób pracujących z młodzieżą – 2017-2-PL01-KA105-039303,
  • ERASMUS+ Szkolnictwo Wyższe Akcja 1 Mobilność Edukacyjna – KA 103 Mobilność z krajami partnerskimi – 2016-1-PL01-KA107-025696.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, opowiemy Ci o studiach na WSTiE

+48 (33) 87 45 425
szkola@wste.edu.pl

Znajdziesz nas na: