Ścieżka kształcenia liderów

WSTiE > Uczelnia > Dlaczego WSTiE > Ścieżka kształcenia liderów

Ścieżka praktyczna lidera

Naszym studentom zapewniamy indywidualną opiekę doradców zawodowych, aby mogli stać się liderami w swoich dziedzinach. Każdy student ma możliwość obrania ścieżki kształcenia, która odpowiada jego zainteresowaniom i predyspozycjom. Nasi doradcy zawodowi pomogą Ci ukierunkować Twój rozwój. Sprawdź szczegóły. 

1. Poznaj swoje predyspozycje na indywidualnych konsultacjach z ekspertem

Studia w WSTiE rozpoczniesz od indywidualnego spotkania z naszym wykwalifikowanym doradcą zawodowym. Ekspert przeprowadzi szczegółową analizę Twojego potencjału i pomoże odkryć Twoje talenty oraz przewagi konkurencyjne. Następnie podpowie jak je rozwijać, by przekuć je w sukces w przyszłej karierze zawodowej. Dzięki profesjonalnemu wywiadowi, testom kompetencji i prezentacji, już na początku studiów obierzesz właściwy kierunek rozwoju.

2. Współpracuj z wyjątkowymi studentami o podobnym potencjale

W ramach naszego programu dokładnie analizujemy potencjał każdego studenta/studentki i pomagamy mu/jej w budowaniu najefektywniejszych sieci kontaktów. Dzięki porównaniu wyników diagnozy, przeprowadzonej przez naszych doświadczonych doradców zawodowych oraz testów kompetencji, tworzymy dynamiczne grupy, które sprzyjają wzajemnemu wsparciu i motywacji. W ten sposób zapewniamy Ci optymalne warunki do rozwoju i zdobycia niezbędnych umiejętności.

3. Wybierz mentora, który poprowadzi Cię ku sukcesowi

Naszym priorytetem jest zapewnienie studentom wsparcia i opieki na każdym etapie nauki, dlatego przydzielamy im wykwalifikowanych mentorów. Uczestnicząc w programie także i Ty będziesz miał/miała możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z doświadczonymi profesjonalistami w danej dziedzinie. Wspólnie ustalicie plan rozwoju oraz zbudujecie strategię, która będzie dostosowana do Twoich celów i ambicji.

4. Buduj przewagę konkurencyjną pod okiem branżowych ekspertów

W WSTiE grupy młodych liderów już w trakcie studiów realizują zindywidualizowany harmonogram zajęć pod czujnym okiem mentorów. Seminaria, opieka merytoryczna, uczestnictwo w wydarzeniach branżowych, rekomendacje dotyczące literatury i portali, nauka krytycznego myślenia, wyjazdy studyjne (study tours) oraz budowanie sieci kontaktów (networking) – to tylko niektóre z elementów naszego kompleksowego programu.

5. Weź udział w indywidualnej sesji mentoringowej

W ramach programu będziesz mógł/mogła określić swoją preferowaną dziedzinę specjalizacji (marketing, zarządzanie, budowanie własnego biznesu, finanse, fundusze europejskie) i umówić się na konsultacje z ekspertem z tej branży. Spotkanie to pozwoli Ci na jeszcze głębsze zanurzenie się w wybranej tematyce, zdobycie specjalistycznej wiedzy i opanowanie praktycznych umiejętności.

6. Podsumuj efekty programu i stwórz plan na przyszłość

Końcowe spotkanie mentorskie pozwoli Ci spojrzeć z szerszej perspektywy na Twoje dotychczasowe działania, przeanalizować sukcesy, a także zidentyfikować wyzwania, z którymi spotkałeś/spotkałaś się w trakcie realizacji programu. Mentor będzie miał możliwość podzielenia się swoimi obserwacjami i uwagami na temat Twojego rozwoju, co pozwoli Ci jeszcze lepiej zrozumieć swoje mocne strony oraz obszary, na których możesz się skoncentrować w przyszłości. Otrzymasz także certyfikat, potwierdzający wypracowane kwalifikacje.

W WSTIE zdobędziesz umiejętności:

 • skutecznej komunikacji
 • budowania silnych i autentycznych relacji
 • myślenia strategicznego, które daje szerszą perspektywę i pomaga zawsze osiągać zamierzony cel
 • konstruktywnego zarządzania konfliktami poprzez rozwijanie sztuki empatii, negocjacji i opanowania
 • motywowania i inspirowania zespołu do kreatywnego działania
 • podejmowania trudnych decyzji, aby osiągnąć cele
 • delegowania zadań i lepszego zarzadzania własną pracą
 • dbania o własną wiarygodność oraz budowania szacunku, autorytetu i zaufania

Sprawdź historie sukcesów naszych absolwentów

pawlus

Katarzyna Pawlus

Z sukcesem pełni funkcję Business Development Managera w firmie Exarto. 

Daniel Janka

Utalentowany inżynier specjalizujący się w obszarze automatyzacji.

szerkus

Anastazja Szerkus

Jest prawdziwą inspiracją dla wszystkich marzycieli i podróżników.

fabin

Aleksandra Fabin

Wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności managerskie do sięgania po kolejne cele zawodowe. 

Tomasz Piątek

Jest najlepszym dowodem na to, że praktyczna edukacja jest kluczem do osiągnięcia spektakularnej kariery.

kroliczek

Edyta Króliczek

Profesjonalna Event Manager, która swoją pasję do podróży i organizacji wydarzeń przekuła w pracę marzeń. 

Masz pytania?

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z Naszą uczelnią oraz procesem rekrutacji. Skontaktuj się z Nami klikając w przycisk poniżej!

Skuteczny lider to:

 • osoba o wysokich kompetencjach miękkich
 • dobry planista i sprawny organizator
 • odważny i mądry przywódca
 • manager delegujący zadania i ustalający priorytety
 • gracz zespołowy

Przywództwo to umiejętność, która rozwija się z czasem – cechy lidera można doskonalić przez całe życie, dbając o profesjonalny rozwój zawodowy. Skuteczne przywództwo wymaga umiejętności miękkich, w tym zdolności skutecznego komunikowania się, efektywnej pracy w grupie oraz kreatywności.