Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2020 z uwzględnieniem RODO

WSTiE > Oferta studiów > Kursy i szkolenia > Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2020 z uwzględnieniem RODO

Rozpoczęcie rekrutacji Ciągły nabór
Czas trwania 8 godzin
Tryb kształcenia Stacjonarne lub online
Koszt2 2 000 zł

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2020 z uwzględnieniem RODO - kurs

Rzetelna wiedza – wyłącznie praktyczne umiejętności

Jesteś pracownikiem działu finansowo-księgowego? Odpowiadasz za administrację Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych? Poznaj najświeższe przepisy prawne i naucz się wykorzystywać je w praktyce!

Szkolenie online, przygotowane przez eksperta w dziedzinie finansów i rachunkowości, to kompendium wiedzy i umiejętności, które powinien posiadać każdy specjalista w branży. Dzięki realizacji bogatego programu zdobędziesz wiedzę na temat:

• zasad naliczania odpisu,
  • metodyki ustalania liczby zatrudnionych i uprawnionych do korzystania z ZFŚS,
  • ustawowego zakresu działalności socjalnej,
  • rozliczania świadczeń urlopowych,
  • badania sytuacji życiowej osób uprawnionych do korzystania z pomocy z ZFŚS oraz organizacji komisji socjalnych.

Dodatkowym atutem szkolenia jest blok poświęcony przepisom RODO w odniesieniu do prawidłowej realizacji zadań, wynikających z działalności ZFŚS i komisji socjalnych. Wiedza, podparta przykładami wdrożeń i analizami casestudies sprawia, iż nowy wachlarz umiejętności możesz skutecznie wykorzystać od razu po ukończeniu kursu.

Zapoznaj się ze szczegółowym programem i przekonaj się, w jaki sposób ta inwestycja może przełożyć się na Twój sukces zawodowy.

Program kursu Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2020 z uwzględnieniem RODO

1. Zasady naliczania odpisu i metodyka ustalania liczby zatrudnionych celem naliczenia odpisu z uwzględnieniem zmian obowiązujących od 1 stycznia 2020
  • osoby uwzględniane i nieuwzględniane do naliczenia odpisu podstawowego oraz odpisów fakultatywnych,
  • wysokość odpisów podstawowych w 2020 roku,
  • ustawowe terminy wpłaty odpisów na konto Funduszu wysokość dobrowolnych odpisów na ZFŚS,
  • jakie dodatkowe środki pracodawca może w bieżącym roku zwiększyć środki na ZFŚS.
  1. Możliwość wyboru pomiędzy tworzeniem ZFŚS a wypłatą świadczenia urlopowego
  • zasady wypłaty świadczenia urlopowego,
  • świadczenie urlopowe a przychód pracownika,
  • możliwość pomniejszenia wysokości świadczenia urlopowego,
  • warunki odstąpienia od nietworzenia ZFŚŚ i wypłaty świadczenia urlopowego,
  • możliwość odstąpienia od tworzenia ZFŚS a zapisy w przepisach wewnątrzzakładowych,
  • możliwość swobodnego ustalania wysokości % odpisu na ZFŚS a koszty uzyskania przychodu.
  1. Osoby uprawnione do pomocy z ZFŚS
  • krąg osób uprawnionych – definicja członków rodzin,
  • osoby na urlopach bezpłatnych, wychowawczych, macierzyńskich, ojcowskich, rodzicielskich – na jakich zasadach korzystają z Funduszu,
  • objęcie opieką socjalną osób niebędących pracownikami danego zakładu pracy,
  • jak zdefiniować emeryta rencistę – byłego pracownika.
  1. Ustawowy zakres działalności socjalnej z uwzględnieniem ostatnich zmian
  • na jakie usługi mogą być przeznaczane środki ZFŚS,
  • imprezy masowe a badanie sytuacji życiowej, materialnej i rodzinnej w świetle wyroków SN,
  • pożyczki na cele mieszkaniowe,
  • zasady wyboru celów mieszkaniowych finansowanych z ZFŚS.
  1. Badanie sytuacji życiowej osób uprawnionych w świetle znowelizowanych w 2019 przepisów ustawy o ZFŚS uwzględniających wymogi rozporządzenia unijnego RODO
  • prowadzenie działalności socjalnej w świetle unijnego rozporządzenia RODO – wymogi w zakresie ochrony danych osobowych osób korzystający z pomocy finansowanej z Funduszu,
  • uaktualnienie zapisów regulaminu w świetle RODO – konieczne zmiany,
  • obowiązek informacyjny RODO w świetle najnowszych zmian ustawy o ZFŚS,
  • sposoby pozyskiwania przez pracodawcę i potwierdzenia sytuacji materialnej i rodzinnej osób uprawnionych,
  • zasady przetwarzania danych o stanie zdrowia – po ostatnich zmianach ustawy o zfśs,
  • czy potrzebna jest zgoda członków rodziny (np. dzieci, współmałżonka) na przetwarzanie ich danych w świetle najnowszych przepisów i interpretacji PUODO.
  1. Komisje socjalne a ochrona danych osobowych w świetle RODO
  • komisja socjalna jako organ opiniodawczy oraz doradczy pracodawcy, w tym jakich uprawnień pracodawcy nie wolno przenosić na komisję socjalną,
  • zasady tworzenia komisji socjalnych,
  • wgląd do dokumentacji przez członków komisji a ochrona danych osobowych,
  • upoważnienie dla członków komisji socjalnej – w zakresie przetwarzania jakich danych jest obowiązkowe?

Prowadzący szkolenie

Monika Bil – ekspert w dziedzinie finansów i rachunkowości, wykładowca Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii. Absolwentka kierunku ekonomia na Uniwersytecie Szczecińskim, zarządzania zasobami ludzkimi oraz zarządzania przedsiębiorstwem w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Doświadczenie i wiedzę zdobywała podczas trwającej od ponad 25 lat kariery zawodowej, pracując na stanowiskach zarządczych wyższego szczebla w działach związanych z finansami, księgowością oraz podatkami i płacami. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie samodzielnego prowadzenia projektów i wdrożeń systemów z zakresu rachunkowości zarządczej, budżetowania oraz zarządzania płynnością finansową firm z grupy MŚP i korporacji. Warsztat szkoleniowy doskonaliła, współpracując m.in. z Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii oraz NEWkey, realizując szkolenia komercyjne i finansowane ze źródeł zewnętrznych. Szerokie portfolio zadowolonych klientów usług szkoleniowych stworzyła w oparciu o wyjątkowy proces realizacji szkoleń bazujących przede wszystkim na jej bogatym doświadczeniu praktycznym w obszarze swojej specjalizacji.

rekrutacja@wste.edu.pl